Jak zaplanować zakupy świąteczne we Włoszech i nie oszaleć? - Nasz Swiat
26
Cz, maj

Włochy

6 rad, które sprawią, że poszukiwanie upominków świątecznych dla najbliższych będzie łatwiejsze i przyjemniejsze dla nas i naszego portfela.

Boże Narodzenie dla Polaków mieszkających za granicą jest okresem powrotów do kraju i spotkań z najbliższymi. Będąc na obczyźnie, już wiele miesięcy wcześniej zaczynamy odliczać dni do świątecznego wyjazdu, a ponieważ nasz urlop zaczyna się zazwyczaj kilka dni przed Bożym Narodzeniem, staramy się jak najwięcej upominków przywieźć zza granicy. Oto 6 rad, dzięki którym zaplanujecie świąteczne zakupy, a przy tym nie zwariujecie.

 

1. Planuj z głową

Nigdy nie chodźcie na zakupy szukając czegokolwiek. Przed udaniem się na łowy usiądź, wypiszcie na kartce imiona osób, którym chcecie zrobić prezent i zastanówcie się z czego byliby najbardziej zadowoleni.

 

2. Uważaj na wydatki

Nie zapominajcie o zaplanowaniu wydatków, ponieważ święta to okres, kiedy bardzo łatwo wydajemy pieniądze. Wcześniejsze ich planowanie pozwoli uniknąć późniejszego zapożyczania się. Niestety wszyscy wiemy, że w praktyce jest to bardzo trudne do osiągnięcia, ale jak mówią eksperci w tej dziedzinie, nie zaszkodzi spróbować.

 

3. Odpowiednie nastawienie

Od razu trzeba się przygotować psychicznie, że na pewno przed świętami będą korki, na pewno będzie ścisk, dlatego wtedy trzeba się uzbroić w cierpliwość. Pamiętajcie, że te wszystkie niedogodności mają jednak coś z uroku świąt.

 

4. Podziel się i oszczędź czas

Jeżeli wychodzicie na łowy we dwoje, pamiętajcie o tym, żeby podzielić się listą zakupów. W ten sposób oprócz odciążenia psychicznego, zaoszczędzicie wiele czasu.

 

5. Kupuj z głową!

Starajcie się ograniczyć ilość sklepów, w których dokonujecie zakupów świątecznych, ponieważ nie ma sensu jeździć od sklepu do sklepu, stać w korkach, biegać po zatłoczonym sklepie i stać w kilometrowych kolejkach. Kupujcie wtedy, kiedy jest mało ludzi. Bierzcie pod uwagę, że przed świętami tłumy ludzi zaczynają chodzić po sklepach. Aby ich uniknąć wybierajcie te dni i godziny, kiedy ludzi jest najmniej.

 

6. Skorzystaj z ofert sklepów internetowych

Dla wszystkich tych, których ten okres zakupowy męczy mamy inną propozycję: zakupy online. W świecie internetowym można spokojnie siedząc na kanapie przeglądać produkty, poczytać o nich, zastanowić się nad ich ceną czy przydatnością. Oferta takich sklepów jest niezliczona, pamiętajcie jednak, aby wziąć pod uwagę czas wysyłki, bo potem może się okazać, że zakupiony towar nadejdzie już po świętach!

Anna Malczewska