Wiadomości - Nasz Swiat
18
So, listopad

W całym Palermo zawisły billboardy reklamowe z Adolfem Hitlerem ubranym w różowy mundur i z czerwonym sercem na opasce na ramieniu oraz hasłem: "zmień styl, nie naśladuj swojego lidera". Reklama wywołała liczne protesty mieszkańców, polityków oraz włoskiego Stowarzyszenia Partyzantów (ANPI).

We wniosku do prokuratury na Sycylii, ANPI zażądało natychmiastowego usunięcia reklamy. - Nie rozumiemy, jak władze mogły pozwolić na jej umieszczenie - napisał szef stowarzyszenia z Palermo Ottavio Terranova, cytowany przez włoską prasę.
Dziennik "Corriere della Sera" podał, że grupa mieszkańców Palermo wystosowała listy z prośbą o interwencję bezpośrednio do prezydenta Włoch Giorgio Napolitano.
Twórcy reklamy tłumaczą, że jej celem było wyśmianie przywódcy III Rzeszy. (am)

We wtorek, 18 maja, aresztowano we Włoszech 23 hakerów, którzy włamywali się do komputerów w bankach. Ukradli oni w ten sposób ok. miliona euro z kont setek Włochów oraz klientów zagranicznych. Szefem gangu hakerów był członek mafii z Kalabrii. Założył on go wtedy, gdy przestał być świadkiem koronnym.
Organizacja miała swoją bazę w Rzymie. „Mózgiem” grupy był brat mafiosa, znany haker. Kierował on swoimi podwładnymi przebywając w areszcie domowym z powodu innych wcześniejszych przestępstw.
Hakerzy na masową skalę kradli w Internecie dane kart kredytowych. Ofiarami procederu padli zarówno klienci indywidualni, jak i luksusowe sklepy, których konta zostały okradzione.
Jak poinformowała włoska policja, grupa przestępcza współpracowała także z rosyjskimi hakerami.

J. R.