Wiadomości - Nasz Swiat
19
So, sierpień

Imieniem Legionu Polskiego (Belvedere Legione Polacca) został nazwany taras widokowy w Rzymie.

Mieszkając we Włoszech i podróżując do tego kraju  trzeba być przygotowanym na trzęsienia ziemi. Aktywność sejsmiczna, podobnie jak w Grecji i Turcji jest tutaj bardzo duża i wstrząsy pojawiają  się często. Publikujemy najważniejsze zalecenia Włoskiej Obrony Cywilnej dotyczące tego, jak należy zachować się w czasie trzęsienia ziemi.

Od ponad dwóch miesięcy mieszkańcy środkowych Włoch żyją w ciagłym strachu. Od 24 sierpnia odnotowano ponad 19 tys. wstrząsów. Wiele miasteczek w Marche, Abruzzo, Umbria i Lazio przestało istnieć. Czy to początek apokalipsy? Czy mieszkańcy jednego z najbardziej sejsmicznych krajów Europy są przygotowani na ten rodzaj kataklizmu? W jaki sposób można zorganizować szkolenie prewencyjne dla Polonusów we Włoszech? Czy Polska jest krajem bezpiecznym pod tym względem?

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych i Święto Zmarłych (Zaduszki). Dni pamięci o tych, których już nie ma wśród nas. Polska (i nie tylko) tradycja nakazuje odwiedzanie w te dni grobów swoich bliskich, zapalenie zniczy, złożenie wieńców i kwiatów.