Piąte urodziny sklepu polskiego ‘U Michała’ w Rzymie - Nasz Swiat
28
So, maj

Włochy

4 grudnia właściciele sklepu polskiego ‘U Michała’ organizują przyjęcie urodzinowe z okazji 5. rocznicy powstania przystani dla wielu rodaków.

Mija wlaśnie 5 lat, jak Michał Zalewski i Dorota Budnicka otworzyli sklep polski w samym sercu historycznego centrum Wiecznego Miasta. W tym roku, już po raz piąty właściciele organizują przyjęcie urodzinowe, na którym wszyscy przybyli goście będą mogli spróbować polskich przysmaków.

Właściciele sklepu polskiego „U Michała” w Rzymie wraz z córką. Fot. Marzena Ryba

 

Należy przypomnieć, że sklep „U Michała” został otwarty w chyba najgorszym momencie dla włoskiej ekonomii. W 2011 roku zamykano każdego dnia w Italii kilkanaście firm dziennie, jednak państwo Zalewscy wierzyli, że uda im się przetrwać i dobrze funkcjonować.

I tak też się stało, możemy śmiało stwierdzić, że sklep „U Michała” przy viale Trastevere 233 jest nie tylko miejscem, w którym nasi rodacy i nie tylko robią zakupy, to także punkt odnośny dla wielu Polaków z Rzymu i okolic.

Michał Zalewski, właściciel sklepu polskiego „U Michała” w Rzymie. Fot. Facebook

Michał Zalewski, właściciel sklepu polskiego „U Michała” w Rzymie. Fot. Facebook

 

Od samego początku właściciele czynnie włączają się w życie polonijne we Włoszech, sponsorując różnego rodzaju inicjatywy stowarzyszeń polonijnych w Rzymie i nie tylko. Należy wymienić tutaj przede wszystkim: Finały WOŚP we Włoszech i Zjazdy Polonii Europejskiej i różnego rodzaju inicjatywy organizowane przez stowarzyszenia polonijne z Wiecznego Miasta. To ludzie o wielkim sercu, a ich sklep to także miejsce wytchnienia dla wielu rodaków.

Państwo Zalewscy nie planują przyszłości, ponieważ jak mówią “bardzo ciężko jest w dzisiejszych czasach coś zaplanować. Naszym pragnieniem jest to, aby nasz sklep wciąż się rozwijał tak, jak do tej pory i żeby przybywało klientów zadowolonych z naszych usług”.

Przypominamy, że jak każdego roku już teraz w sklepie polskim „U Michała” (viale Trastevere 233, tel.: 340 724 8203) można składać zamówienia na polskie produkty świąteczne.

Anna Malczewska