Włochy: Festiwal Lodów 2016 - Nasz Swiat
29
Śr, czerwiec

Włochy

Festiwal Lodów 2016 – siódma edycja najważniejszego wydarzenia gastronomicznego, którego celem jest promocja i poznanie wyróżniających się producentów lodów włoskich.

 

Gelato Festival to impreza objazdowa. Wędruje ona po Italii i Europie przez 5 miesięcy w roku i ma swoje przystanki w dziewięciu różnych miastach. Festiwal Lodów to prawdziwy konkurs, który ma wyłonić najlepszych producentów włoskich i europejskich, oceniając ich kreatywność na podstawie unikalnych smaków stworzonych specjalnie dla Festiwalu 2016.

Głosy grupy wybranych ekspertów oraz głosy publiki wyłonią zwycięzcę każdego etapu miejskiego oraz ostatecznego laureata europejskiego finału, który odbędzie się we Florencji (1-4 września 2016).

Każda edycja miejska zaprezentuje 18 oryginalnych smaków stworzonych do konkursu oraz 10 innych, które oferują sponsorzy festiwalu. Ponad to każdy uczestnik festiwalowych zmagań przedstawi publice swoje wcześniejsze lodowe kreacje, by w jak najprzyjemniejszy sposób ukazać swój kulinarny talent.

Jeśli chcecie posmakować wszystkich konkursowych smaków, to...

Czytaj dalej w serwisie RZYM.IT - PRZEWODNIK PO RZYMIE - NAJCIEKAWSZYM MIEŚCIE ŚWIATA