Wspomnienia o JP II - Nasz Swiat
25
Pt, wrzesień

Papież Jan Paweł II był osobą niebywale kreatywną. W swoich licznych podróżach apostolskich wypowiadał się na tematy istotne dla współczesnego świata. Jego postrzeganie świata i ludzi było głęboko humanistyczne. Jego wizje przyszłości okazywały się bardzo realistyczne.

Dnia 16 października 1978 roku Karol Wojtyła, Polak, został wybrany na Papieża. Dla wielu osób zmieniło się w tym dniu wszystko. Ich dotychczasowe szare życie w epoce PRL-u stało się bardziej kolorowe i pełne wiary za sprawą tego skromnego ale jakże potężnego człowieka.

Wiesława z Warszawy:
Byłam wtedy z moim trzecim dzieckiem w ciąży. Pracowałam w fabryce samochodów jako sprzątaczka, mąż - alkoholik pracujący na dwie zmiany, dwójka dzieci i żadnej nadziei na zmiany. Ledwo wiązałam koniec z końcem. Mieliśmy mały, czarno-biały telewizor. Było po dziewiętnastej, kiedy usłyszałam, że Polak został Papieżem. Wtedy nie zrobiło to na mnie większego wrażenia. Myślałam, że to i tak nie zmienia przecież niczego. Dopiero z biegiem lat zauważyłam, że ta decyzja miała wpływ na mnie i na moją rodzinę. A przede wszystkim miała wpływ na stan, jaki był wtedy w Polsce.