Nasza I Komunia Święta w Rzymie - Nasz Swiat
27
Śr, październik

Kącik młodego redaktora

10 maja br., w kościele św. Stanisława B.M. w Rzymie odbyła się uroczystość I Komunii Świętej. Podczas dwóch Mszy św. Pana Jezusa przyjęło 50 dzieci polskich, wśród nich byłam ja oraz moje koleżanki i koledzy z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Rzymie.

Uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej w Rzymie z ks. Sebastianem Sosnowskim TChr. oraz  s. Inwiolatą Lewandowską.

Uroczystość rozpoczęła się od udzielenia dzieciom błogosławieństwa przez rodziców. Następnie, śpiewająć, wszyscy przeszliśmy z dziedzińca do kościoła.  Pięknie ustrojona przez siostrę Koletę Świątynia, wspaniale oddawała powagę chwili.

Z dużym zaangażowaniem uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu. Zadbała o to siostra Inwiolata, która przez cały rok przygotowywała wszystkie dzieci. Razem z nami, cześć Panu Bogu oddawała siostra Martyna, śpiewając i przygrywając na gitarze. Słowa księdza Sebastiana  skłoniły wszystkich obecnych do refleksji.

 

Martina Spiżarna – autorka artykułu

 

Całość zwieńczyły nasze podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do uświetnienia tego ważnego dla nas dnia.

Dwa dni po Pierwszej Komunii Świętej uczestniczyliśmy w audiencji u Ojca Świętego, który zwrócił się do nas takimi słowami: „Serdecznie pozdrawiam pielgrzymów polskich, a szczególnie dzieci z Parafii św. Stanisława w Rzymie, które w minioną niedzielę przystąpiły do I Komunii Świętej. Wam kochane dzieci i wszystkim dzieciom w Polsce, które w tym roku przeżywają tę samą uroczystość, życzę byście zawsze kochały Pana Jezusa, ufały Mu, trwały z Nim w przyjaźni. Niech On was prowadzi i błogosławi wam, waszym rodzicom, katechetom oraz bliskim. W nas wszystkich niech odrodzi przeżycie piękna tego pierwszego spotkania z Nim w Eucharystii. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.”

Na zakończenie „białego tygodnia”  uczestniczyliśmy w Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II.

 

Martina Spiżarna kl. IV

Katolicka Szkoła Podstawowa w Rzymie

(praca pod kierunkiem p. Małgorzaty Madej - mamy Martiny)