Święto pierwszoklasistów w Katolickiej Szkole Podstawowej w Rzymie - Nasz Swiat
11
Cz, sierpień

Kącik młodego redaktora

W sobotę 11 kwietnia br. odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów Katolickiej Szkoły Podstawowej w Rzymie. Od tej chwili stali się oni pełnoprawnymi uczniami naszej Szkoły.

To doniosłe wydarzenie rozpoczęło się Mszą św. w kościele polskim św. Stanisława B.M. w Rzymie odprawioną przez Duszpasterza Szkoły ks. Marka Siwickiego TChr.

Podczas Mszy św. pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani przez panią dyrektor Agatę Rolę-Bruni na pełnoprawnych uczniów naszej Szkoły.

Pani Konsul Agata Ibek-Wojtasik złożyła pierwszoklasistom gratulacje i wręczyła pamiątkowe dyplomy.

Po Mszy św. odbył się pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. 

Następnie w Auli św. Jana Pawła II rozpoczęła się druga część uroczystości, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej Szkoły.

 

Pierwszoklasiści, powitani przez uczniów klasy III, przedstawili krótki program artystyczny. Byli bardzo dobrze przygotowani przez wychowawczynię panią Ewę Zyśk.

Na zakończenie wystąpił zespół polonijny z Antwerpii „Let’s dance – Children of Europe”, który tańczył i śpiewał polskie piosenki.

Zespół podarował pierwszakom książeczki z wierszami Juliana Tuwima oraz płytę z własnymi nagraniami. Starsi uczniowie także otrzymali od gości z Belgii drobne upominki.

Cała uroczystość bardzo się podobała, było wesoło i wszyscy dobrze się bawili.

To był dzień pełen emocji!

 

Zespół Redakcyjny klasy III:

Tomasz Aiello, Maria Rosa de Cicco, Wiktoria Gutkowska, Mateusz Kondziołka, Cristian Moundounga, Veronica Trimboli

Praca pod kierunkiem p. Edyty Ścibior