Radio Podwórko dla Polaków we Włoszech - Nasz Swiat
01
Śr, grudzień

Nasze sprawy

Forum Polonii włoskiej Podworko.net powstało już kilka miesięcy temu. O jego stworzenie postulowało wielu Polaków, którzy wzięli udział w Zjeździe Polonii Włoskiej Online, zorganizowanym w czerwcu br. przez redakcję „Naszego Świata”. Od niedawna zaczęło działać „pełną parą” także radio internetowe Radio.Podwórko.net.

Twórcą FORUM i jego administratorem jest Marcin Gorczyca, pochodzący z Jasła, ale od lat mieszkający w regionie Marche.
Podczas Zjazdu Polonii Włoskiej Online, kiedy spora część jego użytkowników zaczęła narzekać, że brakuje stałej internetowej platformy spotkań dla Polaków we Włoszech Marcin Gorczyca od razu zaproponował, że podejmie się zadania stworzenia internetowego FORUM Polonii włoskiej. Poświęcił kilka nocy  i już na początku lipca FORUM Polonii włoskiej (www.podworko.net) było gotowe.

Serwis podworko.net będzie rozwijany w miarę potrzeb, jakie będą zgłaszali jego użytkownicy. Początkowo na portalu można było słuchać  głównie polskiej muzyki, ale już teraz powtsało kilka ciekawych audycji tematycznych. Radia dla Polonii włoskiej można słuchać, wchodząc na stronę: radio.podworko.net.

Przypominamy, że Podworko.net umożliwia także spotkanie na czacie, organizowanie wirtualnych spotkań tematycznych
i kolejnych zjazdów Polonii włoskiej online.
„Nasz Świat” od samego początku został partnerem medialnym FORUM Polonii Włoskiej Podworko.net, a teraz pod swoje skrzydła wziął także polonijne radio.

Zapraszamy gorąco wszystkich sympatyków naszego dwutygodnika do aktywnego korzystania z FORUM i słuchania radia stworzonego z myślą o NAS!!!

Redakcja