Najlepszy sposób na urodę w Wiecznym Mieście: Polski salon piękności! - Nasz Swiat
04
So, grudzień

Polacy we Włoszech

Kilka miesięcy temu nieopodal Koloseum, na via Labicana 100, powstał nowy, polski salon piękności Halo SPA, w którym oprócz klasycznych zabiegów na ciało można skorzystać z kolejnej już groty soli.

Właścicielami Halo Spa jest para Polaków (Artur Sternal i Monika Stojecka), którzy na co dzień nie mieszkają w Wiecznym Mieście. Swój czas dzielą pomiędzy Włochami a Polską, a dokładniej Sosnowcem, z którego oboje pochodzą.

Trudne początki
- O otwarciu Spa zdecydował tak naprawdę przypadek – mówi Artur. – O projekcie otwarcia w Rzymie jaskini solnej dowiedzieliśmy się od znajomego, a ponieważ jestem inwestorem, bardzo zaciekawił mnie ten pomysł.
- Dwa lata temu zdecydowaliśmy się przejąć niedokończoną jeszcze inwestycję – wspomina Monika – Rzym oraz jego mieszkańcy tak bardzo nas zachwycili, że postanowiliśmy doprowadzić do końca budowę Spa.
Po wielu perypetiach związanych przede wszystkim z włoską biurokracją oraz nie zawsze dobrze wykwalifikowanymi fachowcami, w grudniu 2011 nastąpiło otwarcie polskiego salonu.

Jakość, jakość i jeszcze raz jakość
Zarówno Artur jak i Monika, przyzwyczajeni do dynamicznie rozwijającego się rynku polskiego mieli nadzieję, że Halo Spa zacznie zarabiać na siebie praktycznie od razu, tym bardziej że to co stworzyli nie można nazwać zwykłym gabinetem kosmetycznym. Salon jest ekskluzywną oazą relaksu, gdzie wysoko wykwalifikowany polsko-włoski personel dba o każdego klienta w sposób wyjątkowy.
- Od samego początku zależało nam, żeby salon był inny od pozostałych – mówi Monika. – Otwierając go, postawiłam wszystko na jakość usług oraz higienę. 

Podstawa to higiena
- Jeszcze przed otwarciem Halo Spa chciałam sprawdzić konkurencję i udałam się do kilku włoskich gabinetów. To, co zobaczyłam, przeraziło mnie – kontynuuje Stojecka - prawie we wszystkich salonach jest po prostu brudno, a do wykonywania zabiegów personel używa najtańszych i często niewiadomego pochodzenia kosmetyków. W Polsce jest to niedopuszczalne. Taki salon w kraju miałby krótką żywotność, ponieważ klienci tam są bardzo wymagający. W naszym salonie podstawą jest zachowanie odpowiedniej higieny i musi ona być widoczna – bo gdy klient zauważy brud to więcej do takiego salonu nie wróci – i ma rację.

Urządzenia
W centrum korzysta się z najnowocześniejszych urządzeń, a zabiegi wykonywane są przy pomocy skutecznych i innowacyjnych technologii, takich jak dwubiegunowe fale radiowe oraz tlen, używanych do skutecznej regeneracji tkanki skóry oraz innych metod elektro-mechanicznych do zwalczania cellulitu.

Zabiegi
Oferta Halo Spa jest bardzo bogata. Oprócz szerokiego wachlarza profesjonalnych masaży relaksacyjnych oraz ogólnie poprawiających samopoczucie (Kobido, masaże poprawiające krążenie, limfatyczne – metoda Voddera, ajurwedyjskie , Balance, sportowe oraz hinduskie) , klienci mogą skorzystać z tradycyjnych zabiegów na twarz oraz ciało, manicure, pedicure, oraz makijażu permanentnego.
- W naszym salonie przeprowadzamy także badanie kosmetologiczne skóry twarzy oraz ciała, czyli tzw. check-up skóry – tłumaczy właścicielka Halo Spa. - Przy pomocy odpowiednich pomiarów określa się jej nawilżenie, natłuszczenie, PH, wrażliwość, elastyczność, określa stopień ochrony przeciwsłonecznej oraz to, na jakiej głębokości znajdują się przebarwienia. I na tej podstawie nakreśla się program terapeutyczno-korekcyjny – tłumaczy i dodaje - przeprowadzając tego rodzaju badanie, przede wszystkim trzeba zacząć od wyrównania kosmetologicznego skóry twarzy także poprzez rozpoczęcie używania odpowiednio dobranych kosmetyków.
- Nowością w Halo Spa jest Depiland - urządzenie do trwałego usuwania owłosienia. Metoda ta jest bardziej zaawansowana od tradycyjnej depilacji, ponieważ już od pierwszego zabiegu można zauważyć znaczną redukcję owłosienia, a to wszystko dzięki specjalnemu, drobno-warstwowemu woskowi  oraz tlenowi  wzbogaconemu enzymami papainy i bromeliny, które hamują proces wzrostu owłosienia. Zabieg ten można wykonywać przez cały rok, oraz w połączeniu z depilacją pulsującym światłem, czyli tzw. laserem. Ten rodzaj depilacji jest prawie bezbolesny  – zapewnia Stojecka – jednak naszą prawdziwą perełką jest u nas grota solna.

Grota solna
Haloterapia (terapia solna) jest metodą profilaktyki oraz leczenia w warunkach odtworzonego mikroklimatu morskiego.
Pozytywne oddziaływanie klimatu morskiego na organizm ludzki jest faktem potwierdzonym naukowo. Powietrze morskie jest niezwykle zbawienne dla naszego organizmu ze względu na duże ilości pierwiastków, które parują wraz solą bezpośrednio z wody morskiej. Niestety, mikroklimat ten utrzymuje się w tylko w niewielkiej odległości od mórz, przez co większość z nas nie ma do niego dostępu. Dla wszystkich tych, którzy nie mają dostępu do morza jedyną możliwością korzystania z dobrodziejstw mikroklimatu morskiego jest właśnie haloterapia - (po grecku halo oznacza sól, stąd też się wzięła nazwa polskiego Spa) i przekonanie o korzyściach z nich płynących Europy, przeniosła się później na inne kontynenty.
Terapia solna polega na odbywaniu seansów inhalacyjnych w specjalnie wybudowanych lub zaadoptowanych do tego celu grotach solnych.
- Haloterapia odbywana w grotach solnych jest bardzo skuteczna ze względu na możliwość pełnej kontroli mikroklimatu panującego w grocie – tłumaczy Monika. - Dzięki temu powietrze w grotach solnych może mieć dużo większe stężenie minerałów niż powietrze morskie. Wystarczą regularne 45 minutowe seanse solne, od 2 do 4 razy tygodniowo, by poczuć się lepiej.

Klient nasz Pan
- Na początku działalności w ogóle nie braliśmy pod uwagę polskich klientów – przyznaje Monika – i nie był to wybór z jakiś określonych powodów. Nie mieszkając tu na stałe, po prostu nie wpadliśmy na myśl, że naszymi klientami mogą być nasi rodacy. Nie mieliśmy pojęcia, że aż tak dużo nas tutaj mieszka. Dlatego też do tej pory nasza oferta skierowana była jedynie do Włochów, ale już niedługo nasza strona internetowa „mówić” będzie także po polsku.

Dobra wiadomość dla Polaków
- Czekamy na rodaków mieszkających w Rzymie i okolicach, a żeby bardziej ich zachęcić, oferujemy dla wszystkich polskich klientów 20% zniżki na wszystkie zabiegi – stwierdzają na koniec właściciele Halo Spa – Nasze drzwi są dla Was zawsze otwarte - dodają.

Anna Malczewska

Halo Spa

Via Labicana, 100 Rzym

tel: 06.70495742

halosparoma.eu