Cud Jana Pawła II uznany przez lekarzy i teologów – beatyfikacja możliwa już w kwietniu - Nasz Swiat
26
Cz, maj

Wiadomości

Jak podaje dzisiejszy dziennik „Il Giornale” dwie komisjie złożone z lekarzy i teologów uznały cud uzdrowienia francuskiej zakonnicy za wstawiennictwem Jana Pawła II.

Dossier dotyczący cudu (positio super miro) został uznany pod koniec 2010 roku. Kilka dni temu dokumenty stwierdzające cudowne uzdrowienie zostały dostarczone kardynałom. Jeszcze w tym miesiącu styczniu w watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych odbędzie się  ostateczne głosowanie w procesie beatyfikacyjnym – podaje włoska gazeta.

Głosowanie prawdopodobnie odbędzie się w połowie stycznia. Jeżeli kardynałowie i biskupi aprobują dokumentację, a prawdopodobnie tak się stanie, kardynał Angelo Amato, przewodniczący  Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych będzie mógł wystąpić do Papieża o ogłoszenie dekretu uznającego cud. Jak podaje gazeta beatyfikacja Papieża Polaka mogłaby się wówczas odbyć nawet wiosną, w szóstą rocznicę śmierci Karola Wojtyły. Drugą przewidywaną datą wyniesienia Jana Pawła II na ołtarze przypada na październik, kiedy to obchodzona będzie 33. rocznica  wyboru Karola Wojtyły.

Uznany przez lekarzy i teologów cud dotyczy nagłego wyzdrowienia francuskiej zakonnicy Marie Simon-Pierre z zaawansowanej choroby Parkinsona. (dw)