Żyć we Włoszech - Nasz Swiat
28
Wt, czerwiec

Podczas czwartego, włoskiego Finału WOŚP, który w tym roku odbył się po raz drugi w Rzymie zebrano około 6500 euro.

Sztab WOŚP w Rzymie zadeklarował dzień po 23. Finale, że zebrano około 6.500 euro + 5 dolarów i 5 funtów oraz 79 zł.
Kwota ta została zebrana podczas imprezy w Ludotce SunBear Park w Ostii, nieopodal Rzymu, zabawy sylwestrowej w PalaCavicchi oraz 11 stycznia podczas tegorocznego Finału, aukcji oraz zbiórki w okolicach kościołów polskich w Rzymie, Ostii i Torvaianice oraz dzięki wsparciu sponsorów.

Informacja o zadeklarowanej kwocie pochodzi z info rzymskiego sztabu zamieszczonej na oficjalnej Fan Page na Facebooku: WOSP RZYM

Dobra muzyka, zabawy i warsztaty plastyczne dla dzieci, pokaz podstawowych zasad pierwszej pomocy, badanie poziomu cukru we krwi oraz ciśnienia tętniczego – to tylko niektóre atrakcje, które ściągnęły 11 stycznia do PalaCavicchi ogromne rzesze Polaków z Rzymu i okolic. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała na Półwyspie Apenińskim już po raz czwarty, a po raz drugi w Wiecznym Mieście.

To już chyba stało się tradycją, że organizacja Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Włoszech wiąże się z wieloma problemami. Tak też stało się i tym razem, ponieważ na początku grudnia organizator dotychczasowych włoskich Finałów WOŚP we Włoszech – Robert Małecki przysłał do redakcji dwutygodnika „Nasz Świat” komunikat, w którym informował, iż z powodu braku sponsorów oraz wolontariuszy nie jest w stanie zorganizować kolejnego Finału, który podobnie jak w styczniu 2014 r. miał odbyć się w Neapolu.
Kilka dni później – 12 grudnia – został zarejestrowany nowy sztab, którego szefem została Alicja Kołtunowicz. Orkiestra Wielkich Serc miała zagrać po raz drugi w Wiecznym Mieście. Warto przypomnieć, że WOŚP zagrała do tej pory: w 2012 roku w Rzymie, w 2013 r. w Bolonii, w 2014 r. w Neapolu.
W skład rzymskiego sztabu weszli: Alicja Kołtunowicz -prowadząca portal Mojabancarella.com, Nestor Grojewski – właściciel restauracji CRUDOP, Bożena Wróblewska, Edyta Felsztyńska ze stowarzyszenia polonijnego INSIEME oraz Iwona Bigos i Renata Kobendzowska ze stowarzyszenia polonijnego LE RONDINI.
Imprezę objął patronatem honorowym Wydział Konsularny Ambasady RP w Rzymie, a partnerami zostali: Szkolny Punkt Konsultacyjny im. G.H. Grudzińskiego przy Ambasadzie RP w Rzymie, Szkolny Punkt Konsultacyjny przy Ambasadzie RP w Ostii, Polska Organizacja Turystyczna – Oddział w Rzymie, Stowarzyszenie Nauczycieli Języka i Kultury Polskiej w Rzymie, Stowarzyszenie Iuventi Poloniae, Protezione Civile - A.I.VV.F.C. 

Ogromna moc czerwonego serduszka
- Rzymskiemu Sztabowi WOŚP nie chodzi o podbijanie rekordów, ale o to, by być razem i jest to niepowtarzalna okazja, aby Polonia rzymska włączyła się w zbiórkę tego samego dnia co miliony rodaków w Polsce. Tegoroczny, rzymski Finał przyczyni się także do integracji Polonii mieszkającej w Rzymie i okolicach - napisali kilka dni przed Finałem w komunikacie prasowym  członkowie tegorocznego Sztabu. Pomimo krótkiego okresu czasu na przygotowanie, organizatorom udało się - podobnie jak w latach poprzednich – połączyć Polonię włoską. Ogromna moc czerwonego serduszka zadziałała.

Po raz kolejny zbieraliśmy na dzieciaki i seniorów
11 stycznia br. 120 tysięcy wolontariuszy wyszło na ulice nie tylko Polski, ale i kilkudziesięciu miast w wielu krajach na świecie, żeby zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przez 22 lata działalności zakupiła tysiące urządzeń za kwotę ponad 590 mln zł. Wszystko dzięki hojności darczyńców. Celem tegorocznej zbiórki było podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.

Pierwsze zbiórki pieniędzy na WOŚP w Rzymie
Zgodnie z regulaminem WOŚP, zbiórka funduszy oprócz Wielkiego Finału mogła odbywać się w okresie od 15 grudnia 2014 roku do 11 stycznia 2015 roku.
Pierwsza zbiórka, zorganizowana przez rzymski sztab odbyła się 21 grudnia w Ludotce SunBear Park - (Via Calenzana, X Dzielnica Rzymu-Ostia). Celina Fajer - wolontariuszka z rzymskiego sztabu WOŚP, zainaugurowała zbiórkę do skarbonki WOŚP.
Druga zbiórka odbyła się 31.12.2014 w Palacavicchi - Ciampino, gdzie Polonia Rzymska żegnała 2014 rok na Balu Sylwestrowym, zorganizowanym przez Stowarzyszenie INSIEME - Edytę Felsztyńską i Bożenę Wróblewską.Wielki Finał
W niedzielny poranek – 11 stycznia - na ulicach Rzymu pojawiło się kilku wolontariuszy. Zbiórka pieniędzy odbywała się w okolicach polskich kościołów, po raz pierwszy w centrum Rzymu, w Ostii i Torvaianice.
O godzinie 12.00 rozpoczął się Wielki Finał w PalaCavicchi w Rzymie. Jego gwiazdami byli: Dominika Zamara - sopran, Marco Lo Russo - artysta muzyk, Ferdinando Puglia - komik, oraz Szkoła salsy Balabanoff, zespół HUNTERS. Wśród wykonawców rzymskich można było posłuchać zespołu J.A.A.R., Aleksandra Nowaka, Siostry: Patrycję i Annamaria Tokarz, Fantastyczne Śpiewanie Tadeusza Burzyńskiego i Romana Bączka. Sylwia i Marta Wojtaszek zaprezentowały pokaz baletowy.  
Na uczestników tegorocznego Finału czekało wiele atrakcji. Oprócz dobrej muzyki odbyły się warsztaty plastyczne dla najmłodszych i konkursy zorganizowane przez Stowarzyszenie Le Rondini, warsztaty teatralne poprowadzone przez aktora Olka Mincera oraz warsztaty artystyczne – tworzenie sukni z papieru i materiałów wtórnych prowadzone przez Anię Gastol.  O godzinie 20.00 tak, jak w całej Polsce odbyła się tradycyjna akcja WOŚP “Światełko do nieba". Podczas imprezy, kilkakrotnie licytowano wartościowe przedmioty przekazane przez sponsorów. Jak co roku, również dwutygodnik „Nasz Świat” dołożył swoją cegiełkę, przekazując na ten szczytny cel dwie roczne prenumeraty pisma.
Nawiązując do programów WOŚP „Ratujemy i Uczymy Ratować” i „Policz się z cukrzycą” organizatorzy zorganizowali pokaz podstawowych zasad pierwszej pomocy (Protezione Civile), badanie poziomu cukru we krwi (pomiar wykonany przez pielęgniarkę za pomocą glukometru) i wypełnienie testu określającego ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2.

Sponsorzy nie zawiedli
Organizacja rzymskiego Finału nie doszła by do skutku, gdyby nie sponsorzy, którzy oprócz wsparcia finansowego podarowali na ten cel wiele cennych przedmiotów.
Właściciel kompleksu PalaCavicchi oddał bezpłatnie do dyspozycji salę, w której odbyła się finałowa impreza. Oferty pieniężne przekazali: U MICHAŁA – sklep polski w Rzymie Michała i Doroty Zalewskich; Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji z siedzibą w Warszawie; Enoteca Bomprezzi - sklep Mirizzi Alessandro; POLONUS – sklep polski w Rzymie Artura Dzięgiela; SALBEA – grota solna w Rzymie Beaty Skrzypek i Tamary Bronickiej; Biuro rachunkowe i doradztwo podatkowe  Anny Wrzesień; Bottega di Peter Piotra Kołtunowicza; INFORTUNISTICA STRADALE - Mirco Giallini, eksperta od wypadków drogowych; U ALEKSANDRY – Sklep polski w Ladispoli Aleksandry Hebda; LA VIA DELL`AMBRA – BURSZTYNOWY SZLAK Ireny Ludwiki Czopek-Zanovello; psycholog Joanna Okulska, Księgarnia Polska Katarzyny Kuliny; PVC PROFIL S.R.L.S Roberta Bednarskiego.
Swoje usługi zaoferowali: DESIGN & PRINT – agencja grafiki komputerowej Grażyny Żabskiej i Artura Iwanisika; SINDBAD – POLONIA SERVICE - transport osób Przemysława Mróz; fotograf JACEK PYDYN; MEBLE ZIOBRO; PP DESIGN - tworzenie stron internetowych Pawła Pożyczki; HOTEL THE STRAND ROMA; GEOMAX. Misztal - Stateczny sp.j. Opole Lubelskie.

Było warto!
Pomimo wielu trudności i braku czasu, organizatorzy tegorocznego włoskiego Finału stanęli na wysokości zadania. Po raz kolejny okazało się, że warto nie przespać wielu nocy i poświęcić każdą wolną chwilę, ponieważ cel jest tego wart. I tym razem okazało się, że czerwone serduszko łączy i miejmy nadzieję, że w przyszłym roku na terenie Włoch Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rozbrzmi w całej Italii.

Anna Malczewska

Zdjęcia: Barbara Sandra PawlukiewiczW artykule zawarte zostały fragmenty komunikatów prasowych, nadesłanych do redakcji przez Sztab WOŚP w Rzymie.

GŁÓWNYMI SPONSORAMI SĄ:

- PALACAVICCHI – RESTAURACJA GABBIANI  - bezpłatna sala na zorganizowanie Finału

- U MICHAŁA – SKLEP POLSKI W RZYMIE

 

OFERTY PIENIĘŻNE:

U MICHAŁA – SKLEP POLSKI W RZYMIE - Michała i Doroty Zalewskich;

EUROPEJSKA WYŻSZA SZKOŁA PRAWA I ADMINISTRACJI - Warszawa;

ENOTECA BOMPREZZI – sklep Mirizzi Alessandro;

POLONUS – sklep polski w Rzymie Artura Dzięgiela;

SALBEA – grota solna w Rzymie Beaty Skrzypek i Tamary Bronickiej;

BIURO RACHUNKOWE I DORADZTWO PODATKOWE - Anny Wrzesień;

BOTTEGA DI PETER – Piotra Kołtunowicza;

INFORTUNISTICA STRADALE - Mirco Giallini –  ekspert od wypadków drogowych;

U ALEKSANDRY – Sklep polski w Ladispoli - Aleksandry Hebda;

LA VIA DELL`AMBRA – BURSZTYNOWY SZLAK – Ireny Ludwiki Czopek-Zanovello;

JOANNA OKULSKA – polski psycholog w Rzymie;

KSIĘGARNIA POLSKA  - Katarzyny Kuliny.

PVC PROFIL S.R.L.S  - Roberta Bednarskiego

 

USŁUGI:

DESIGN & PRINT – agencja grafiki komputerowej Grażyny Żabskiej i Artura Iwanisika – bezpłatnie drukują materiały związane z organizacją Finału.

SINDBAD – POLONIA SERVICE - transport osób Przemysława Mróz, który bezpłatnie zapewni transport gości z metra Anagnina do PalaCavicchi;

JACEK PYDYN - drukowanie w czasie Finału „Zdjęć z Gwiazdą” oraz nakręci film pamiątkowy we współpracy z Damianem Jurgowian;

MEBLE ZIOBRO - sponsoruje materiały do drukowania zdjęć w czasie Finału;

PP DESIGN - tworzenie stron internetowych Pawła Pożyczki – bezpłatny serwis internetowy;

HOTEL THE STRAND ROMA - Nocleg dla Dominiki Zamary;

GEOMAX. Misztal - Stateczny sp.j. Opole Lubelskie - Tradycyjne Krówki na poczęstunek dla dzieci.

 

GADŻETY

POLSKA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA;

STOWARZYSZENIE PAN KARP

 

Wszystkim Sponsorom serdecznie dziękujemy za zaufanie i za wsparcie finansowe i rzeczowe.

Rzymski Sztab WOŚP po odliczeniu wydatków związanych z organizacją Finalu przekaże  kwotę uzyskaną od Sponsorów do Fundacji WOŚP.

Zapraszamy na stronę FB: WOSP RZYM do zapoznania się bliżej z naszymi Sponsorami

SZTAB WOŚP W RZYMIE

 

Bądź razem z nami 11 stycznia w Palacavicchi, licytuj i wspieraj Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy!. Jak co roku, redakcja dwutygodnika dla Polaków we Włoszech „Nasz Świat” przekazała na aukcję dwie roczne prenumeraty pisma.

DARY NA AUKCJĘ

- FUNDACJA WOŚP - KOSZULKI, ZEGAREK, TOREBKA

- CRU.DOP wine bar - Nestora Grojewskiego - kolacja dla dwojga w CRU.DOP;

- STOWARZYSZENIE INSIEME – Bożena Wróblewska i Edyta Felsztyńska - 2 bilety wstępu na zabawę karnawałową 2015 oraz oryginalny szalik Sejmu RP;

- FM GROUP ITALIA - Marcin Saracen - zestawy kosmetyków;

- U MICHAŁA – sklep polski w Rzymie Michała i Doroty Zalewskich - kosz z polskimi smakołykami;

- DESIGN & PRINT – agencja grafiki komputerowej Grażyny Żabskiej i Artura Iwanisika - koszulki pamiątkowe 23.FINAŁU WOŚP oraz trzyczęściowy obraz na aukcje;

- AVVOCATI ASSOCIATI - Kancelaria Adwokacka: Mec. Agata Sobol i Mec. Agnieszka Janusz - porada prawna

- DOROTHY CREATIONS – Doroty Mróz - biżuteria;

- NASZ ŚWIAT - Dwie roczne prenumeraty Dwutygodnika dla Polaków we Włoszech "Nasz Świat"

- RECYCLED FASHION MANUFACTURE bez GRANIC ART. – Agnieszki Zakrzewicz - ubrania ze swojej kolekcji;

- MARTA RAY – Marty Ratajczyk - torebki ze swojej kolekcji.

- ŚLUB W RZYMIE - Polski fotograf w Rzymie - Barbara Sandra Pawlukiewicz i Marco Carusotti - profesjonalna sesja zdjęciowa w studio lub plenerze;

- MAKE UP ARTIST – wizażystka Sylwia Dombrowska - profesjonalny makijaż w czasie sesji zdjęciowej;

- MAŁGORZATA CICHOLAZ – polska malarka w Rzymie - obraz namalowany z okazji rzymskiego Finału;

- ANIA GASTOL CHARISMATIC – Ania Gastol - artystyczna suknia  ze swojej kolekcji, wykonana z papieru i materiałów wtórnych;

- B & B – LA VIA DELL`AMBRA – BURSZTYNOWY SZLAK – Ireny Ludwiki Czopek-Zanovello - week end w pokoju dwuosobowym i jeden dzień z  przewodnikiem po śladach polskich uczonych w Padwie;

- L'ARTE DI LIDIA - Lidia Nawrocka - unikalny szalik wykonany ręcznie, z własnej kolekcji.

- ANNA i JAN KANIA - biżuteria, kolekcja monet  z Pontifikatu Św. Jana Pawla II  i inne gadżety.

- U ALEKSANDRY – Sklep polski w Ladispoli - Aleksandry Hebda - kosz z polskimi smakołykami;

 

ZDJĘCIA I OPIS ZNAJDUJĄ SIĘ NA FB: WOSP RZYM

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

SZTAB WOŚP W RZYMIE

Już po raz trzeci WOŚP zagra dla najmłodszych i dla najstarszych pacjentów.

W czasie tegoroczne­go Finału pieniądze dla WOŚP zbierać będzie 120 tys. wolontariuszy, nie tylko w Polsce, ale również w kilkudziesięciu sztabach zagranicznych.  Do czwartku (8.01), zarejestrowano 1474 sztabów krajowych, 43 zagraniczne, 32 skarbony stacjonarne i 120 imprez zamkniętych.

Jerzy Owsiak na konferencji prasowej (8.01) przed niedzielnym 23. Finałem WOŚP, mówił, że finanse fundacji są przejrzyste i ściśle kontrolowane, a kupowane przez nią urządzenia służą milionom ludzi w całej Polsce. - Na szczęście nasze urządzenia nie mają czipa, który rozpoznaje złego lub dobrego człowieka i leczą wszystkich - mówił Owsiak, zapewniając, że również każda z krytykujących WOŚP osób może liczyć na pomoc w przypadku choroby swojej lub kogoś ze swoich bliskich.

Prezes fundacji prof. Bohdan Maruszewski przypomniał, że w ciągu 23 lat WOŚP kupiła ok. 30 tys. sztuk urządzeń medycznych za blisko 600 mln zł, dla 600 szpitali w całej Polsce. 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 23. raz 11 stycznia. Zbiórka pieniędzy poświęcona jest podtrzymaniu wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opiece medycznej seniorów.

Pieniądze na diagnostykę w pediatrii 

Jak poinformował, pieniądze z tegorocznej zbiórki będą przeznaczone na utrzymanie wysokich standardów diagnostyki, głównie w czterech dziadzinach pediatrii. Pierwszą z nich będzie onkologia. Maruszewski tłumaczył, że taka fundacja jak WOŚP powinna zajmować się tym, na co nie stać podstawowego systemu ochrony zdrowia, dlatego chciałaby rozpropagować nowoczesną diagnostykę genetyczną, aby dostęp do niej miało jak najwięcej dzieci. Poza tym - jak zapowiedział Maruszewski - kupowane będą urządzenia do diagnostyki obrazowej.

Kolejną dziedziną, którą wesprzeć chce WOŚP, jest kardiochirurgia. Jak poinformował Maruszewski, brakuje stanowisk do intensywnej terapii dla dzieci przed i po operacjach serca. Fundacja będzie chciała takie stanowiska wyposażyć. Zebrane środki będąprzeznaczone również na diagnozowanie chorób reumatologicznych, gdzie bardzo ważne jest wcze­sne wykrycie. Po raz pierwszy WOŚP wspierać będzie pulmonologię. "Dla tych dzieci jeszcze nie graliśmy" - powiedział Maruszewski.

Podkreślił, że to, na co zostaną przeznaczone pieniądze zebrane podczas Finałów, zawsze jest przedmiotem konsultacji ze specjalistami, decyzja poprzedzona jest dyskusjami z autoryteta­mi w danej dziedzinie medycyny i nigdy nie jest przypadkowa.

Pieniądze na zapewnienie godnej opieki medycznej dla seniorów

Wiceprezes WOŚP prof. Piotr Burczyński przypomniał, że w tym roku po raz kolejny fundacja zbierać będzie środki na zapewnienie godnej opieki medycznej dla seniorów i wyposażenie oddziałów geriatrycznych.

Szczegółowe informacje na temat 23.Finału można znaleźć na stronie www.​wosp.​org.​pl/​final.​

W Polsce WOŚP wspierać można nie tylko wrzucając datki do puszki, ale także m.​in. wysyłając SMS-y, a także za pośrednictwem internetowych skarbonek. Wszystkie możliwości udziału w Finale zebrane zostały na stronie www.​wspieraj.​wosp.​org.​pl.

Z kolei na stronie www.​nacoidamojepieniadze.​wosp.​org.​pl można zobaczyć, na co fundacja przeznaczyła zebrane dotąd środki.

Na podstawie wiadomości ze strony  Onet.pl

Sztab WOŚP w Rzymie

WOŚP- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra na całym świecie od 15 grudnia 2014r. do 11 stycznia 2015r.gra również w Rzymie!

Zgodnie z regulaminem WOŚP, zbiórka funduszy oprócz Wielkiego Finału może odbywać się w okresie od 15 grudnia 2014 roku do 11 stycznia 2015 roku. 

Pierwsza zbiórka, zorganizowana przez rzymski Sztab odbyła się 21 grudnia w Ludotce SunBear Park - (Via Calenzana, X Dzielnica Rzymu-Ostia)

Celina Fajer - wolontariuszka z rzymskiego sztabu WOŚP, zainaugurowała zbiórkę do skarbonki WOŚP. Pierwsze Orkiestrowe Serduszko otrzymał Matteo - Gratulujemy!

Podczas zbiórki pomocnikami Celiny zostali Michele i Dawide. 

Serdecznie dziękujemy Pani Ewie Czuchaj za pomoc w zorganizowaniu tej zbiorki!

Druga zbiórka odbyła się 31.12.2014 w Palacavicchi - Ciampino, gdzie Polonia Rzymska żegnała 2014 Rok na Balu Sylwestrowym, zorganizowanym przez Stowarzyszenie INSIEME - Edytę Felsztyńską i Bożenę Wróblewską.

Podczas zabawy, Szef rzymskiego Sztabu WOŚP - Alicja Kołtunowicz poinformowała wszystkich czym zajmuje się FUNDACJA WOŚP a wolontariuszka - Lucyna Kuźmińska, przeprowadziła zbiórkę do skarbonki WOŚP.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przekazały datek do skarbonek oraz Celinie, Michałowi, Dawidowi, Edycie, Bożenie, Lucynie i Alicji!

Należy podkreślić, że nie wiadomo jeszcze, jakie sumy zostały zebrane podczas dwóch pierwszych zbiórek. Skarbonki zostanąotwarte 11 stycznia po zakończeniu 23.FINAŁU WOŚP w Palacavicchi.

GŁÓWNĄ IMPREZĄ BĘDZIE FINAŁ WOŚP: 11 stycznia 2015 roku, od godz. 12.00 do 22.00 w Palacavicchi - Ristorante Gabbiani. Via R. B. Bandinelli 130

Zapewniamy transport z Metro A - Anagnina do Palacavicchi.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Kontakt: E.mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel: +39 329 242 8619

Facebook: WOSP RZYM

Sztab WOŚP w Rzymie

W niedzielny poranek - 11 stycznia 2015r, po raz pierwszy na ulicach Rzymu pojawi się kilku wolontariuszy. Tak rozpocznie się 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rzymie. Zbiórka pieniędzy zostanie przeprowadzona od godz. 8.00 do 19.00 w okolicach polskich kościołów na terenie Rzymu oraz w Ostii i Torvaianica.

WOŚP zagra dla Was 11 stycznia od godz. 12.00 do 22.00 w Palacavicchi - Ristorante Gabbiani. Via R. B. Bandinelli 130.

Zapewniamy transport z Metro A - Anagnina do Palacavicchi

Program niedzielnego popołudnia jest w fazie ostatnich przygotowań, ale już teraz wiemy, że każdy znajdzie dla siebie coś interesującego: Gwiazdamirzymskiego Finału WOŚP będą: Dominika Zamara - sopran, Marco Lo Russo - artysta muzyk,Ferdinando Puglia - komik, oraz Szkoła salsy Balabanoff.      

Dzieci i najmłodszych reprezentować będą uczniowie ze Szkoły Polskiej w Rzymie i Ostii oraz przedszkolaki z Polskiego Przedszkola w Rzymie - zaproponują występy artystyczne.

Wśród wykonawców rzymskich będziemy mogli posłuchać Zespół J.A.A.R., Aleksandra Nowaka, Siostry: Patrycję i Annamaria Tokarz, Fantastyczne Śpiewanie Tadeusza Burzyńskiego i Romana Bączka. Syliwia i Marta Wojtaszek zaprezentują pokaz baletowy.

Na uczestników czekają różne atrakcje: warsztaty plastyczne dla najmłodszych i konkursy zorganizowane przez Stowarzyszenie Le Rondini, warsztaty teatralne prowadzone przez Olka Mincera oraz warsztaty artystyczne – tworzenie sukni z papieru i materiałów wtórnych prowadzone przez Anię Gastol.

O godzinie 20.00 tak, jak w całej Polsce odbędzie się tradycyjna akcja WOŚP “Światełko do nieba".

Istotną częścią niedzielnego popołudnia będzie aukcja, na której można wylicytować wiele bardzo ciekawych atrakcji zaoferowanych przez naszych Sponsorów. Zdjęcia rzeczy wystawionych na aukcję są dostępne na FB: WOSP RZYM

 

Wielka Orkiestra to nie tylko zbiórka pieniędzy ale również prewencja zdrowotna:

Nawiązując do programów WOŚP„Ratujemy i Uczymy Ratować” i „Policz się z cukrzycą” zaproponujemy: pokaz podstawowych zasad pierwszej pomocy (Protezione Civile), badanie poziomu cukru we krwi (pomiar wykonany przez pielęgniarkę za pomocą glukometru) i wypełnienie testu określającego ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2.

Podczas imprezy wolontariusze będą prowadzili zbiórkę do  puszek WOŚP a za dowolny datek uczestnicy  otrzymają Orkiestrowe Serduszka.

Wkrótce zostanie podany szczegółowy program.

Restauracja Gabbiani zapewnia możliwość zjedzenia na miejscu obiadu i kolacji po przystępnych cenach przygotowanych specjalnie na ten dzień oraz zakup drobnych przekąsek i napoi w barze.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Kontakt: E.mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel: +39 329 242 8619

Facebook: WOSP RZYM

www.mojabancarella.com

Sztab WOŚP w Rzymie