Będziemy zbierać na dzieciaki oraz seniorów - Nasz Swiat
21
Śr, kwiecień

WOŚP we Włoszech

12 stycznia 2014 r. w Polsce oraz na całym świecie odbędzie się 22. Finał WOŚP, którego hasłem przewodnim będzie NA RATUNEK. Orkiestra zagra także po raz trzeci we Włoszech i po raz drugi w Rzymie (PalaCavicchi Events Via Ranuccio Bianchi Bandinelli, 130).

Podczas najbliższego Finału zzbierać będziemy na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Z zebranych środków zostaną zakupione m.in.: wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci; RTG przyłóżkowe; RTG z ramieniem C i monitorem; radiologiczne stacje diagnostyczne; aparaty USG przystosowane do badań FAST z opcją power-color-doppler. Lista tych urządzeń może ulec zmianie po dokładnym rozpatrzeniu przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  oraz lekarzy próśb nadesłanych przez szpitale.

W związku z coraz większym zainteresowaniem społeczeństwa i potrzebą otwierania kolejnych oddziałów geriatrycznych, a także deklaracji środowisk medycznych o ich tworzeniu, Fundacja zamierza również przeznaczyć część pieniędzy, które zostaną zebrane podczas 22. Finału WOŚP na doposażenie lub doposażenie nowo otwieranych oddziałów geriatrii. (red.)