II włoski Finał WOŚP. Bolonia: 13 stycznia 2013 - Nasz Swiat
21
Śr, kwiecień

WOŚP we Włoszech

 

 

13 stycznia 2013 odbędzie się XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego samego dnia Orkiestra już po raz drugi zagra we Włoszech (w Bolonii).

W dniu 13 stycznia 2013 r. Unia Stowarzyszeń Włosko – Polskich organizuje drugą włoską edycję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP).
- Tym razem postanowiliśmy zmienić miejsce i zorganizować finał WOŚP w Bolonii. Bardzo liczymy na zaangażowanie i współpracę wielu związków polonijnych oraz innych organizacji kulturalnych. Jesteśmy przekonani, iż druga edycja finału odniesie jeszcze większy sukces i stanie się „stałym wyda¬rzeniem kulturalnym Polonii we Włoszech” - mówi Robert Małecki, szef sztabu WOŚP w Italii.

Do dnia dzisiejszego swoją obecność na II finale WOŚP potwierdzili: Michał Masłoń (artysta wystąpił przed Polonią włoską podczas I Finału WOŚP we Włoszech w 2012r; Grzegorz Stabach (polski rapper, od kilku lat mieszkający i tworzący w Italii), oraz włoski raper Keller, Edyta Kamińska (od kilkunastu lat mieszkająca i tworząca we Włoszech); zespół"Joachim i Karol Grzechca" z Chorzowa (typowy przedstawiciel klimatu zakorzenionego w niezwykle popularnym na Śląsku stylu muzycznym, opartym o typową „Heimatmelodie” i nie tylko) oraz goście z Piwnicy pod Baranami.

- II Finał WOŚP rozpoczniemy mszą św. po polsku, na której zaśpiewa Krzysztof Cwynar - kontynuuje Małecki - potem rozpocznie się koncertowanie, aukcja, a wieczorem wszyscy obecni będą mogli bawić się na dyskotece. Na aukcji będzie można wylicytować m.in. koszulkę piłkarza - Kamila Glika oraz najmniejszy wieżowiec Rzymu.

Patronem medialnym wydarzenia jest dwutygodnik dla Polaków we Włoszech „Nasz Świat”.

Więcej informacji: +39 3490701936, e-mail: robert.malecki[at]uaip.eu