Już za kilka dni Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz drugi we Włoszech - Nasz Swiat
21
Śr, kwiecień

WOŚP we Włoszech

W tym roku w Bolonii. Czekamy zatem na wszystkich już od godziny 15.00, 13 stycznia 2013 roku, w jednym z największych lokali w Bolonii „La Scuderia”, położonym w centrum dzielnicy studenckiej na Placu Giuseppe Verdi.

Wśród wielu pytań, które przychodzi na moją pocztę, wyłowiłem te najczęściej powtarzające się, a mianowicie, dlaczego Bolonia?

To bardzo przemyślana decyzja całego włoskiego Sztabu WOŚP. Z tego powodu, że nie jesteśmy w stanie zrobić we Włoszech kilku sztabów w różnych miejscach, a co za tym idzie kilku finałów, będzie to jeden finał, każdego roku w innym zakątku Włoch, tak żeby zadowolić i dotrzeć do wszystkich w miarę możliwości, naturalnie… przecież naszym celem jest łączenie się Polonii pod czerwonym serduszkiem…

W tym roku Bolonia, ponieważ tutaj jest wiele prężnie działających Stowarzyszeń i innych ugrupowań polonijnych, jak też miłośników Polski i Polonii. Byłem mile zaskoczony pracą społeczną tych ośrodków, dlatego też chciałem w pewien sposób je wyróżnić. Ja zaczynałem w ten sam sposób (podobne idee, podobne cele..) i…powiedzmy, że to tak też trochę z sentymentu.

 

Organizując zeszłoroczny włoski finał WOŚP w Ostia–Rzym, który osobiście uważam za wielki sukces, popełniliśmy wiele błędów, ale jednak dzięki nim, wiele się też nauczyliśmy i w tym roku zorganizowaliśmy imprezę polonijną, jakiej we Włoszech jeszcze nie było!

Na nasz włoski Finał WOŚP przybędą z Polski tacy artyści jak: Krzysztof Cwynar, Piotr Kuba Kubowicz, Valentina Dus - Valya, Paweł Zawierka  z zespołem, Michał Masłoń z zespołem i Kordian Kacperski  z grupą baletową. Przyjadą oni koleją dzięki naszemu sponsorowi PKP InterCity Warszawa-Wiedeń-Bolonia. Razem z naszymi artystami z Polski przyjedzie TV Polonia, która będzie relacjonowała przebieg naszego Finału.

Do artystów, którzy przybędą z Polski dołączy polska piosenkarka mieszkająca i tworząca we Włoszech - Edyta Kamińska, raperski duet polsko-włoski - Bieda&Keller, Lucian Wesołowski oraz ciesząca się międzynarodową sławą sopranistka Dominika Zamara.

Cały finał będzie profesjonalnie prowadzony przez polskiego aktora Olka Mincera. Podczas imprezy odbędzie się aukcja przedmiotów wartościowych, podczas której będzie można wylicytować oryginalną koszulkę reprezentanta Polski w Piłce Nożnej Kamila Glika z jego autografem, niespodzianki jubilerskie przygotowane rękoma Doroty Mróz, romantyczną kolację dla dwojga przygotowaną w CRU.DOP przez polskiego kucharza hollywoodzkich gwiazd - Nestora Grojewskiego, pakiet przygotowany przez polski salon urody Halo SPA w Rzymie, rysunki humorystyczne polskiego karykaturzysty - Szczepana Sadurskiego wraz z moją karykaturą przygotowana na tegoroczny włoski  finał WOŚP oraz wiele innych niespodzianek.

Dziękuję serdecznie wszystkim naszym hojnym sponsorom: Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji, której jestem absolwentem, i którą serdecznie polecam naszym rodakom, powstałej niedawno Spółce Konsulent Ital–Pol - spółka ta oferuje osobom prywatnym i firmom włoskim i polskim swoje doświadczenie i wysoki profesjonalizm, konsultacje, porady i opiekę prawną, wine bar CRU.DOP, Halo SPA w Rzymie, sklepowi polskiemu U Michała w Rzymie, firmie Desing end Print, Salonowi Fryzjerskiemu Trinity z Rzymu oraz Europejskiej Klinice Prawa (Rzym).

Zapraszam wszystkich serdecznie!!!

Zdaję sobie sprawę z tego, że wielu czytelników powie, owszem czemu nie, ale za  daleko… ale ja odpowiem, że każda wymówka jest dobra, jak ktoś chce to ją znajdzie… W ubiegłym roku było daleko do Rzymu tym z Mediolanu, Bolonii, w tym jest odwrotnie, zawsze będzie komuś daleko, jak już wspomniałem na początku, chcemy dotrzeć do wszystkich, ale naraz się nie da, niestety! Chyba żeby się znalazł drugi taki świr jak ja (bo od zaplecza to naprawdę kawał dobrej  roboty ze sztabem ludzi, którzy mnie wspierają i są podobnie szaleni jak ja), mimo wszystko, mimo kryzysu, wiem, że jest ciężko dziś zalać bak paliwa, czy kupić bilety na pociąg, więc mimo wszystko to ja Was zapraszam! Pozwólcie waszym dzieciom poznać aspekt małego czerwonego serduszka WOŚP… i spotkać się z POLSKĄ RODZINĄ we Włoszech, bo przecież jak mówią słowa piosenki, …bo wszyscy Polacy to jedna rodzina!... A my właśnie tego chcemy i w głębi serca wierzymy, że tak jest…

Robert J. Małecki
Szef Sztabu WOŚP we Włoszech