Paweł Zawierka zaśpiewa dla Polonii włoskiej po raz drugi - Nasz Swiat
21
Śr, kwiecień

WOŚP we Włoszech

12 stycznia w Neapolu, podczas 3. Włoskiego Finału WOŚP zaśpiewa dla Polaków mieszkających we Włoszech Paweł Zawierka – polski Joe Cocker.

Jeszcze kilka dni temu nie było wiadomo, czy 3. włoski Finał WOŚP odbędzie się. Jednak , jak to życiu bywa, wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie. 12 stycznia 2014 r. będziemy mogli posłuchać Pana piosenek w Neapolu. Będzie to już drugi występ przed Polonią włoską, po raz pierwszy zaśpiewał Pan dla Polaków w Bolonii, podczas 2. Finału. Jak Pan wspomina tamten występ?
Występ w Bolonii wspominam bardzo charyzmatycznie. Ogromną satysfakcję dała mi publiczność. Byli to fantastyczni ludzie, którzy wtopili sie ze mną w klimat.

Na najbliższym Finale będziemy mieli okazję wysłuchać piosenek z Pana najnowszej płyty „Zwrotnice życia”. Czy Polacy we Włoszech będą mogli ja zakupić podczas Finału w Neapolu?
Płyta jest już u mnie w domu i z pewnością przywiozę ją do Neapolu. Premiera mojego krążka odbędzie się dzisiaj w TVP Info w programie „Kulturalnie Proszę” - Michała Bandurskiego.

Porównywany jest Pan w kraju do polskiego Joe Cockera, to chyba zasługa chrypiącego głosu?
Chrypiący głos otrzymałem od Boga, chociaż staram się oszczędzać gardło jak tylko mogę. Wracając do Joe Cockera, kilka lat temu artysta gościł w Polsce i udało mi się nagrać teledysk do jego piosenki „N'Oubliez Jamais”. 

Przed wywiadem z Panem, spytałam się kilku osób, które znają Pana o to, kim jest Paweł Zawierka. Za każdym razem słyszałam to samo:” To bardzo normalny, ale zwiariowany facet o wielkim sercu, a jego piosenki są takie życiowe”.
Tak, jestem nieszkodliwym i pozytywnym wariatem, czasem może zbyt bezpośrednim, ale inaczej niestety nie potrafię. Teksty do piosenek napisało samo życie. W moich utworach opowiadam w nich o mnie i moich doświadczeniach.

Kim jest Paweł Zawierka prywatnie?
Prywatnie jestem reastauratorem i hotelarzem. Moim wielkim hobby jest kolej i lokomotywy, dlatego też znalalzła się ona na okładce mojej płyty, a tytuł krążka to „Zwrotnice życia”.

rozmawiała Anna Malczewska