Powstał sztab 3. Włoskiego Finału WOŚP - Nasz Swiat
21
Śr, kwiecień

WOŚP we Włoszech

27 października w Domu Polskim w Rzymie odbyło się spotkanie w sprawie organizacji trzeciego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Włoszech. Tego dnia został zawiązany także sztab, którego szefem został Robert Jan Małecki. Włoski Finał, podobnie jak Polski odbędzie się 12 stycznia 2014 roku w Rzymie.

W skład sztabu trzeciego już Finału Orkiestry Wielkich Serc weszli: Robert Jan Małecki – szef sztabu, Bożena Wróblewska, Edyta Felsztyńska, Olek Mincer, Agnieszka Ogonowska, Justyna Czerwień, Nestor Grojewski  oraz Michał Zalewski.

W rozmowie z redakcją, Robert Małecki powiedział, że swój udział potwierdzili już „Michał Masłoń, Paweł Zawierka, Grzegorz ‘Bieda’ Stabach”. Na Finał zostali zaproszeni także „Dominika Zamara, Edyta Kamińska, Kordian Kacperski oraz sławny kucharz, który gotuje na antenie TVN – Tomek Jakubiak”.

Szef włoskiego sztabu wyjawił także, że został zaproszony również zespół TRUBADURZY – ikona polskiej muzyki rozrywkowej.
„Mamy nadzieję, że grupa zaśpiewa dla nas takie przeboje, jak: „Znamy się tylko z widzenia”, czy „Przyjedź mamo na przysięgę” – mówi Małecki.

Pierwsi sponsorzy
Organizacja imprezy na tak wielką skalę wiążę się z ogromnymi kosztami, dlatego też organizatorzy włoskiego finału WOŚP mają nadzieję, że znajdzie się wielu sponsorów. „Mamy już pierwszych sponsorów. Są nimi sklep polski U MICHAŁA oraz restauracja CRUDOP, ale to jeszcze za mało – przyznaje szef sztabu i dodaje – czekamy na wszystkich, którzy mogą i chcą wesprzeć organizację Finału”.

Wszystkie osoby, które chciałyby wesprzeć organizację włoskiego Finału WOŚP, proszone są o kontakt z Robertem Małeckim (tel. +39 3490701936).
 
Szef sztabu prosi także wszystkie osoby, które chciałyby zostać wolontariuszami, by przysyłały swoje dane na adres e-mail: wospwlochy(AT)libero.it (imię nazwisko , data urodzenia i adres zamieszkania).

redakcja

Trzeci Finał WOŚP został objęty patronatem medialnym przez redakcję dwutygodnika dla Polaków we Włoszech „Nasz Świat”.