Włoski sztab WOŚP został rozliczony - Nasz Swiat
21
Śr, kwiecień

WOŚP we Włoszech

Zebrane pieniądze w trakcie trzeciego, włoskiego Finału WOŚP, który odbył się 12 stycznia w Lago Patria, zostały przesłane do Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebraliśmy 1.716 euro.

Jeszcze raz chciałbym serdecznie podziękować stowarzyszeniu Instytut dla Polonii, a w szczególności Annie Smolińskiej i Agnieszce Folcik, które były w stanie zebrać 12 stycznia mnóstwo fantastycznych ludzi dobrej woli w celu organizacji tegorocznej imprezy. Dziękuję zespołom muzycznym i wszystkim artystom, którzy przyjechali, aby zagrać na naszym włoskim Finale. Dziękuję również sponsorom, bez których nie zorganizowalibyśmy tak wspaniałej imprezy.

Wielkie podziękowania ślę do grupy Polacy w Treviso, którzy od trzech lat zbierają co roku pieniądze na dzieciaki w Polsce. W tym roku zostało tam zebrane 112 euro. Pieniądze te zostały dołączone do sumy zebranej podczas Finału w Lago Patria.

Ktoś może powiedzieć, że 112 euro to mało, jednak moim zdaniem to bardzo dużo, ponieważ gdyby wszystkie polonijne organizacje działające we Włoszech zbierały co roku pieniądze na WOŚP podsczas swoich imprez, do Funadacji WOŚP wpływałoby o wiele więcej pieniędzy.

Dziękuję również członkom sztabu z Rzymu, który rozwiązał się przed świętami Bożego Narodzenia. Sztab ten podczas kilku imprez zebrał 600 euro na organizację Finału w Rzymie, a w związku z tym, że impreza odbyła się w Neapolu, sztab ten przekazał zebraną sumę pieniędzy bezpośrednio do Fundacji WOŚP w Polsce.

Zapraszam już dzisiaj do współpracy przy organizacji kolejnego Finału WOŚP we Włoszech i chodzi mi tu nie tylko o Wielki Finał, na który nie wszyscy będą mogli przyjechać, ponieważ czy odbędzie się on w Rzymie, Mediolanie, Treviso czy Neapolu, komuś zawsze będzie daleko...

Zapraszam do organizacji małych inicjatyw. Wystarczy jeden wolontariusz z puszką i identyfikatorem w każdym polonijnym stowarzyszenie. W ten właśnie sposób będziemy mogli współnie pomóc wielu potrzebującym dzieciom.

Robert Małecki

Szef Sztabu WOŚP we Włoszech