WOŚP 2012: Liczyłem na WAS i nie zawiedliście mnie! - Nasz Swiat
21
Śr, kwiecień

WOŚP we Włoszech

Podziękowania Prezesa UAIP we Włoszech Roberta Małeckiego oraz rozliczenie finansowe.

Wielki Finał WOŚP w Rzymie (Ostia dnia 15 stycznia 2012 roku) był wielkim sukcesem i ogromną satysfakcją dla organizatorów i dla mnie, jako szefa sztabu we Włoszech, a przede wszystkim jako prezesa UAIP - Unii Stowarzyszeń Polsko-Włoskich, gdyż głównym moim celem było połączenie Polonii włoskiej  pod serduszkiem WOŚP.

Dlatego też dziś, chcę podzielić się z Wami moją radością i podziękować za tak liczny udział w tej imprezie, gdyż właśnie dzięki Wam udało się nam zrealizować zamierzone cele - zebranie pieniędzy na WOŚP, zjednoczenie się, no i oczywiście frekwencja - która mówi tu sama za siebie, prawdopodobnie było nas tam mniej wiecej dwa tysiące osób.

Jest to również dowodem, że taka inicjatywa była NAM WSZYSTKIM bardzo potrzebna, bliższy kontakt z kulturą polską i z artystami z Polski został przez wszystkich bardzo doceniony. Prośby uczestników o następne tego rodzaju spotkania potwierdziły, że moja propozycja zebrania i połączenia Polonii włoskiej była dobrze pomyślana i trafna. Sztab organizacyjny dziękuje wszystkim za obecność, a szczególnie tym, którzy przyjechali z daleka.

UAIP – Unia Stowarzyszeń Polsko-Włoskich została powołana w czerwcu 2011 roku. Jednym z głównych punktów naszej działalności była organizacja włoskiego WOŚP-u.
Związki przynależące i założyciele Unii, tj. AIPP z jej prezesem dr. Ewą Piacentile i Związek Polaków w Kalabrii, na czele z Kasią Gralińską były moją podporą i pomocą również na Finale, za co im bardzo dziękuję.

Serdecznie dziękuję Irenie Czopek-Zanovello, która poświęciła mnóstwo czasu dla organizacji tej imprezy. Dyspozycyjna w każdej chwili, w nocy  i o północy „na telefonie”, pomagała mi rozwiać wszelkie wątpliwości i dodać odwagi w chwilach zwątpienia, bo i takich nie brakowało.

Serdecznie dziękuję za pomoc duetowi Mariusz&Mariusz, Studio Mazelli z Alicją na czele, Stowarzyszeniu Pontum z Pomezii, Polonijnemu Stowarzyszeniu Kulturalno-Społecznemu „ Le Rondini” z Rzymu, które przygotowało kampanię informacyjną na temat cukrzycy z udziałem diabetologów, członków Stowarzyszenia Diabetyków Włoskich (AID) oraz przedstawicielami firmy Medtronic, wyspecjalizowanej w produkcji i sprzedaży pomp insulinowych oraz glukomierzy oraz innych aparatów medycznych dla cukrzyków.
Ogromne podziękowania należą się Redakcji Naszego Świata, Ani Malczewskiej i Danusi Wojtaszczyk, ponieważ bez nich nie bylibyśmy w stanie do WAS dotrzeć! To one informowały na bieżąco Polonię o fazach przygotowania Finału.

Specjalne podziękowania należą się artystom przybyłym z Polski, którzy charytatywnie zagrali na Finale. Przyjazd Krzysztofa Cwynara i Piotra Kuby Kubowicza sponsorowały dr. Ewa Piacentile (Studio Dentystyczne) i Irena Czopek (Biuro tlumaczeń -Poloniatrade.eu).

Koncert Krzysztofa Cwynara, z pięknym repertuarem zakończony, do łez wzruszającą piosenką „Żyj Polsko Żyj”, zostanie w pamięci wszystkich obecnych.
Spotkanie z przedstawicielem legendarnej dla Polaków krakowskiej Piwnicy pod Baranami, Piotrem Kubą Kubowiczem i jego piękny fenomenalny głos, wzbudziły nostalgię i nadzieję, że jeszcze kiedyś zaśpiewa dla naszej Polonii. Obecność tak znanych w kraju artystów była dla naszej organizacji wielkim zaszczytem!

Imprezę uświetnił również występ zespołów młodzieżowych: Michała Masłonia z Zespołem, polsko-włoskiego duetu WIREFRAMES, a na polskiej dyskotece, którą przygotował dla was duet M&M, bawiliście się w towarzystwie D-Bomb-ów.

Bardzo dziękuję Sponsorom za liczne nagrody, przeznaczone na loterie fantowa: Dyrekcji Hotelu Campanile w Krakowie, który zaoferował noclegi gratis i dodatkowo 20% zniżkę na noclegi dla pierwszych 200 losów loterii. Nagrody z Padwy były sponsorowane przez AIPP i przez Gabinet Dentystyczny dr. Ewy Piacentile, u której 10 osób wygrało wizytę specjalistyczną i wybielanie zębów, weekend w Padwie i przeloty do Krakowa na inaugurację Miesiąca Kultury Włoskiej w Krakowie oraz  inne nagrody, które też były wsparciem dla naszej loterii. Firmie E&H Tour Henryka Sieradzkiego, która ufundowała 7- dniowy pobyt na Sycylii z wycieczką na Maltę.
Dziękuję za przekazanie nam nagród przez panią Senator Barbary Borys Damięckiej - Senat RP,  panią Agnieszce Turek z Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Rzymie, Firmie czekolady Wawel w Krakowie, Kasi Gralińskiej i Basi Guskiej-Trezzani. 

Dziękuję Księgarni Polskiej w Rzymie, Firmie „ Desing&Print” - panu Arturowi i Pani Grażynie z Anagni oraz sklepowi polskiemu „Alimenti della Polonia”w Ostii za kiełbaski i piwo polskie.

15 stycznia pogoda dopisała. Przez cały dzień było pięknie i słonecznie, a ja cieszylem sie wspaniałym widokiem bajecznego polskiego pikniku wtopionego w krajobraz słonecznej Italii.
Jestem przekonany, że cały ten dzień spędzony razem, w wyjątkowo przyjemnej atmosferze i przy pieknej pogodzie, z wyjątkowymi ludźmi, przejdzie do HISTORII POLONII RZYMSKIEJ I WŁOSKIEJ.

Dziękuję Polonii w Treviso, Genui, Terni, Ostii, Nettuno i Rzymie. Pokazaliśmy, że wspólnie można wiele zrobić!
Tą przyjemną dla wszystkich imprezą kulturalno-rozrywkową, ukazaliśmy najlepszy wizerunek Polaków we Włoszech, a Wy wszyscy zachęciliście nas do organizowania następnych imprez i mnie jako prezesa UAIP zmotywowaliście i zachęciliście do dalszego działania.

Dziekuję całej Polonii Włoskiej, Włochom i przyjaciołom z Ukrainy i Czech za liczny udział - liczyłem na Was i nie zawiedliście mnie!

Otwarcie puszek
Dnia 25 stycznia br., komisyjnie zostały otwarte puszki i przeliczono ich zawartość.
Na włoskim Finale WOŚP w Rzymie zebraliśmy 2045,85 euro, w Genui 612,50 euro. Polonia w Treviso zebrała  150,95 euro.

Komisja rewizyjna znalazła w puszkach również 110,34 złotych polskich, 3,5 czeskiej korony i 50 starych lirów włoskich.

Łącznie, podczas pierwszego Finału WOŚP we Włoszech zebrano 2809,30 euro, które według dzisiejszego kursu wynoszą 12 tys. złotych polskich + 110,34 zl + 3,5 czeskiej korony i 50 starych lirów włoskich.
Komisja rewizyjna sprawdziła także dzisiaj stan konta, stworzonego specjalnie z okazji włoskiego Finału WOŚP, na którym nie było żadnej wpłaty.

Robert Małecki
szef sztabu WOŚP we Włoszech