WOŚP zagra też w Genui - Nasz Swiat
08
Śr, grudzień

WOŚP we Włoszech

15 stycznia również w Genui, polska restauracja Il Pasto di Varsavia chce wspomóc serduszkową akcję Jurka Owsiaka.

- W związku z tym, że będzie to dla nas pierwszy raz, mamy wielka tremę – mówi właścicielka lokalu, Agnieszka Zaręba.

Impreza rozpocznie się o godzinie 18.00, a w roli głównej wystąpią polskie rarytasy, przyjemna muzyka i życzliwi ludzie.

 

-    Będziemy zbierać pieniądze do oficjalnej puszki, nadesłanej przez fundację WOŚP – kontynuuje Agnieszka - genueńscy wolontariusze to Marta Kulerz, Francesco Panzitta i ja.

Czytaj: Wieża Babel, czyli knajpka Pasto di Varsavia w Genui

Od strony muzycznej zaoferowało się wystąpić w Il Pasto di Varsavia kilka grup: “nasz apel spotkał się z niesamowitym odzewem wśród miejscowych muzyków” przyznaje Zaręba.

15 stycznia w polskiej knajpce zagrają dwa zespoły z Genui, ale właścicielka restauracji zapewnia, że “w przyszłym roku uda się sprowadzić tutaj gościnnie również pewien polski”.

Od strony kulinarnej, nie ma się czego obawiać. W najbliższą niedzielę na stołach knajpy królować będa przepyszne zakąski, od pasztecików przez pierogi, aż po obwarzanki.

-    Dodatkowo będzie można zakupić gorący barszcz czerwony, polskie soki i piwa – zapewnia Agnieszka - utarg z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na akcję. - Naszą inicjatywą chcemy zarówno wspomóc WOŚP, jak i dać Polakom z Genui i okolic powód do spotkania się w większym gronie – stwierdza młoda Polka.

Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć dobrej zabawy i udanej zbiórki pieniędzy.

Gdzie?

Genua: via San Donato 13 (na starówce, blisko placu delle Erbe)

NS