XX Finał WOŚP: Wielka Orkiestra wielkich serc zagra także we Włoszech - Nasz Swiat
21
Śr, kwiecień

WOŚP we Włoszech

8 stycznia 2012 r. w Padwie i Rzymie, po raz pierwszy we Włoszech, zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko
Podczas najbliższego finału WOŚP zbierane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. W czasie XX Finału przeprowadzona zostanie także ogromna kampania medialna na rzecz walki z cukrzycą, chorobą wielu Polaków, bez względu na ich płeć czy wiek.

Polonia włoska zagra po raz pierwszy
19 lat Polonia włoska nie mogła zdecydować się na stworzenie sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Italii. 19 lat myślano i rozważano o jej zorganizowaniu, zazwyczaj podczas kolejnych Finałów, ale nikt nie chciał podjąć się tego wyzwania. Dopiero teraz, dzięki staraniom Unii Stowarzyszeń Włosko-Polskich (UAIP) marzenia te staną się wreszcie rzeczywistością.

„Pomysł zorganizowania Finału WOŚP we Włoszech noszę w sobie już od wielu lat, ale zawsze brakowało mi odwagi, ponieważ tak naprawdę czułem, że jestem sam i nie podołam takiemu wielkiemu przedsięwzięciu - przyznaje naszej redakcji prezes UAIP, Robert Małecki – teraz jest inaczej, ponieważ będąc prezesem nowego Związku, zrzeszającego organizacje polonijne, działające na terenie Italii, czuję się silniejszy, przede wszystkim dzięki wsparciu naszych członków i dlatego odważyłem się wreszcie na zorganizowanie po raz pierwszy tej wielkiej imprezy”.

Robert Małecki z żoną RenatąNa Półwyspie Apenińskim istnieje bardzo wiele stowarzyszeń polonijnych, które każdego roku, w miarę swoich możliwości, organizują mniejsze czy większe zbiórki funduszy dla najbardziej potrzebujących Polaków w kraju. Naszej Polonii nigdy nie było i nie jest obojętne ludzkie cierpienie i niesienie pomocy, ale Finał WOŚP, jak mówi Małecki „będzie z pewnością fantastycznym momentem, aby razem z rodziną, dziećmi, znajomymi wyjść z domu, zrobić nawet te kilkadziesiąt kilometrów samochodem lub pociągiem by być razem, posłuchać polskiej dobrej muzyki i przede wszystkim POMÓC!

Padwa i Rzym
8 stycznia 2012, orkiestra zagra na pewno w Padwie i Rzymie. „Jestem przekonany, że się uda i że miejsca w których zagramy w tym roku po raz pierwszy będą pękały w szwach” mówi prezes UAIP i dodaje - liczę na wszystkich i na każdego z osobna”.
W chwili obecnej trwają rozmowy z władzami miasta Padwy, jeśli chodzi o lokal. W Rzymie prawdopodobnie XX Finał WOŚP odbędzie się w lokalu NEW SCARABOCCHIO na piazza dei Ponziani, gdzie od września duet Mariusz&Mariusz zaczął organizować po kilku latach przerwy polskie dyskoteki.
W rozmowie z redakcją NS, Małecki przyznaje, że liczy na współpracę innych organizacji i stowarzyszeń, ponieważ imprezy można organizować w innych miejscowościach na terenie Włoch w terminie od 15 grudnia do 15 stycznia.

„Organizacja tak wielkiej imprezy to jedno, ale sprowadzenie na nią Polaków mieszkających tutaj to z pewnością drugi aspekt tego przedsięwzięcia, dlatego proszę wszystkich o przekazywanie informacji między sobą, wysyłając do znajomych sms-y i e-maile. Musimy poinformować wszystkich, ponieważ bardzo ważne jest, by tłumnie w tej akcji wziąć udział” apeluje Malecki.

Jeżeli masz propozycję, uwagi lub pytania związane z organizacją najbliższego finału WOŚP, napisz do Roberta Małeckiego: robert.malecki(at)uaip.eu

NS