Zobacz, co będziemy licytować na WOŚP w Rzymie! - Nasz Swiat
26
Śr, styczeń

WOŚP we Włoszech

Podczas Finału WOŚP, który po raz pierwszy odbędzie się we Włoszech, zorganizowana zostanie także aukcja przedmiotów przekazanych przez Polaków, mieszkających we Włoszech. Oprócz tego będzie można wylicytować rysunki humorystyczne znanego od wielu lat polskiego rysownika Szczepana Sadurskiego.

Jak już chyba wszystkim wiadomo, włoski Finał WOŚP odbędzie się 15 stycznia, w godzinach od 10.00 do 24.00 w BarKabar, przepięknym lokalu w Ostii, nieopodal Rzymu.

Wisior Podczas całego dnia tej wspaniałej imprezy, oprócz koncertów, organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek. Jedną z nich będzie aukcja podarowanych przez Polaków przedmiotów. Cały dochód z licytacji zostanie przekazany na WOŚP.

15 stycznia będzie można wylicytować biżuterię przekazaną przez Dorotę Mariannę Mróz, która przez wiele lat organizowała dla Polaków Wisior w Rzymie imprezy polonijne, a teraz mieszka w Teramo i zawodowo zajmuje się wyrobem prześlicznej biżuterii. Dorota Mróz przekazala na aukcje 2 wisiory. Wisior "ŁZA ANIOŁA", jedyny egzemplarz wykonany dla WOŚP na aukcję w Rzymie przez Dorotę Mariannę Mróz. Wisior wykonany pracochłonną techniką haftu sutasz.  Wisior "SERCE RÓŻY", unikatowy, wykonany dla WOŚP na aukcję w Rzymie przez Dorotę Mariannę Mróz. Wisior wykonany pracochłonną techniką haftu koralikowego.

Bożena Król Legowska, polska artystka, która mieszka i tworzy od wielu lat we Włoszech, przekazała na aukcję obraz. Jest to stylizacja Madonny z Dzieciątkiem Obraz Bożeny Król Lęgowskiej, przekazany przez artystkę na włoski Finał WOŚP we Włoszechw stroju podhalańskim. To malunek w stylu naïf na szkle, wymiary bez ram cm 50 x 70 (szkło jest ręcznie traktowane, stąd nietypowa i nierówna faktura). Mały Jezus ma na głowie góralski kapelusz i spinkę góralską na piersi, opięty jest skórzanym pasem ze zdobieniami i tłoczeniami, takim jakie noszą górale, ma też skórzane kierpce na stopach, w ręku trzyma szarotkę alpejską – symbol niewinności i wytrwałości. Roślina ta jest ściśle chroniona w Tatrach. Madonna jest okryta góralska chusta (smatka), na ramieniu spoczywa słowik, symbol wolności, miłości, lecz i wielkiego cierpienia.
"Mam nadzieję, że jakiś rodak albo polska instytucja w Rzymie kupując ten obraz szczodrze wesprze Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy" – powiedziała redakcji artystka.

Podczas włoskiego Finału będzie można także wylicytować 5 rysunków humorystycznych Szczepana Sadurskiego - polskiego satyryka, karykaturzysty i dziennikarza oraz przewodniczącego Partii Dobrego Humoru. Od br. Dwutygodnik “Nasz Świat” zaczął publikować rysunki Szczepana Sadurskiego.
Starsi znają jego rysunki i charakterystyczny podpis: SADURSKI m.in. z czasopisma satyrycznego Szpilki, młodsi z miesięcznika Dobry Humor, które Sadurski wydaje już od 20 lat, a wszyscy - z internetu.
Urodził się w 1965 r. w Lublinie, gdzie ukończył Liceum Sztuk Plastycznych. Od kilkunastu lat wraz z rodziną mieszka w Warszawie. W prasie zadebiutował w wieku 14 lat i od tej pory opublikował ponad 5 tysięcy rysunków w ponad 200 tytułach prasy polskiej i zagranicznej.
Miał wiele wystaw, zdobywał nagrody, jednak od dawna nie ma czasu na udziałKarykatura Roberta Małeckiego, szefa sztabu WOŚP we Włoszech, autorstwa Szczepana Sadurskiego w konkursach. Za to często zapraszany jest do jurorowania w międzynarodowych konkursach satyry (Polska, Turcja, Szwecja). W 2007 r. był specjalnym gościem festiwalu w Tourcoing (Francja), w 2008 r. oprócz Lady Pank i Pudziana był jedną z głównych atrakcji targów budowlanych w Londynie, na których rysował karykatury na żywo. Jego rysunki regularnie pokazuje telewizja, rysuje dla prasy i znanych portali internetowych. Sadurski jest przewodniczącym Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party) - międzynarodowej organizacji dla ludzi z poczuciem humoru (blisko 3 tysiące członków na wszystkich kontynentach, z wyjątkiem Antarktydy).
Jako satyryk nie tylko rysuje. Oficjalnie zaproponował, aby Stadion Narodowy w Warszawie nazwać imieniem Michaela Jacksona (co wywołało dyskusję w polskich mediach), zgłosił swoją kandydaturę na szefa NATO oraz na trenera polskiej reprezentacji piłki nożnej, w dodatku zaproponował aby jedna z warszawskich ulic nosiła imię Adama Małysza. Wiele osób do dziś nie wie czy żartował, czy robił to na serio...

Album debiutancki duetu WIREFRAMES pt. “Keep Your Eyes On The Stars”Na aukcji będzie można także zlicytować 3 debiutanckie płyty duetu polsko-włoskiego. WIREFRAMES jest nazwa projektu muzycznego założonego jesienią 2010 roku,w którego skład wchodzą Ania Dondalska i Carlo Bucciarelli. Projekt koncentruje się na wspólnej pasji do muzyki elektronicznej,Trance Progressive jak również DJ Set.
Duet tworzy muzykę w stylu innowacyjnym, rezultatem jest organiczny mix rytmicznych struktur oraz zmiennych,owijających się hipnotycznych harmonii uzupełnionych żeńskim i męskim wokalem.
We wrześniu 2011 roku ukazał się debiutancki album"Keep Your Eyes On The Stars", wyprodukowany przez rosyjską wytwórnie ScentAir Records.
NS