Pierwszoklasiści Katolickiej Szkoły Podstawowej w Rzymie świętują! - Nasz Swiat
11
Cz, sierpień

Kącik młodego redaktora

Ślubowanie klas pierwszych Katolickiej Szkoły Podstawowej w Rzymie. 

 

W sobotę 9 kwietnia br. w kościele św. Stanisława B.M. odbyło się ślubowanie klas pierwszych Katolickiej Szkoły Podstawowej w Rzymie. My trzecioklasiści byliśmy świadkami tego wydarzenia.

 

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. odprawioną przez naszego Duszpasterza Ks. Sebastiana. W czasie Mszy św. pierwszaki złożyły uczniowską przysięgę. 

 

Następnie obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez naszych młodszych kolegów. Program był zatytułowany „Od Tatr do Bałtyku”. 

 

Dzieci przedstawiły różne miejsca Polski: Kraków, Warszawę, Toruń i Gdańsk. Zaprezentowały też polskie tańce narodowe i kilka piosenek. Wszystkie były pięknie ubrane w stroje regionalne.

 

W tym spotkaniu uczestniczyli również rodzice i zaproszeni goście. Był z nami zastępca Kierownika Wydziału Konsularnego Pan Konsul Michał Drożniewski oraz zaprzyjaźniona z naszą Szkołą Siostra Nina Kułak CR.

 

Na koniec każdy pierwszoklasista został pasowany przez Panią Dyrektor Agatę Rolę-Bruni. Pani Dyrektor kładąc na ramieniu każdego dziecka wielki kolorowy ołówek i wypowiadając jego imię, mówiła: „pasuję cię na ucznia Katolickiej Szkoły Podstawowej w Rzymie”. Uroczystość była bardzo ładnie przygotowana. 

 

Po pasowaniu Rodzice klas pierwszych zaprosili wszystkich na uroczysty poczęstunek. Rozdzielenie biało-czerwonego tortu pomiędzy uczestników ceremonii zakończyło ten emocjonujący dzień. 

 

 

Od tej pory pierwszoklasiści są pełnoprawnymi uczniami naszej Szkoły.

My życzymy im powodzenia!

 

Młodzi Redaktorzy: uczniowie klasy III z Wychowawczynią p. Izabelą Bukowską

---------------------------

 Zobacz także:  Pasowanie pierwszoklasistów w Katolickiej Szkole Podstawowej w Rzymie - www.rzym.msz.gov.pl