Il Cigno: Sklep z sukienkami w Neapolu, którego właścicielkami są dwie Polki - Nasz Swiat
24
Śr, lipiec

Wiadomości

W Neapolu  został otwarty sklep z odzieżą damską, którego właścicielkami są dwie Polki: Wioleta Madej i Małgorzata Złotek, które osiedliły się w stolicy regionu Campania ponad 18 lat temu.

 

Na początku grudnia 2015 r. nieopodal piazza Dante w Neapolu na via Enrico Pessina, 3 został otwarty sklep z odzieżą damską Il Cigno, którego właścicielkami są dwie przesympatyczne Polki: Wioleta Madej i Małgorzata Złotek, które osiedliły się w stolicy regionu Campania ponad 18 lat temu.

- Jesteśmy tymi nielicznymi Polkami, które tu pozostały i postanowiły zapuścić korzenie – mówią w rozmowie z redakcją „Naszego Świata”.

Asortyment sklepu Il Cigno jest bardzo bogaty, można się w nim ubrać praktycznie od stóp do głów, ale duży nacisk właścicielki położyły na niezliczoną ilość sukienek.

- Długo myślałyśmy, jaki rodzaj produktu może nas zainteresować w taki sposób, by codziennie z chęcią otwierać i spędzać cały dzień w sklepie – przyznają właścicielki i dodają - doszłyśmy do wniosku, że ubrania, a szczególnie sukienki mogą być dobrym pomysłem, tym bardziej że w Neapolu nie spotkałyśmy się ze sklepem, gdzie można wejść i wybrać sukienkę mając przy tym duży ich wybór.

- W naszym sklepie można znaleźć sukienki nie tylko na większe okazje, ale również na co dzień i to w różnych rozmiarach i po przystępnych cenach – tłumaczą sympatyczne Polki.

W nowo otwartym sklepie oprócz sukienek można zakupić bluzki, koszulki i dodatki, których jak mówi Wioleta „nie może przecież zabraknąć”.

W tej chwili do sklepu, oprócz rodowitych Neapolitanek, zaglądają także obcokrajowcy, którzy tu mieszkają lub którzy przyjechali odwiedzić to piękne miasto. Właścicielki mają jednak nadzieję, że do Il Cigno zaglądać będą coraz częściej także Polki, tym bardziej że sklep znajduje się w pobliżu kościoła San Michele Arcangelo, gdzie w niedziele i czwartki odprawiane są msze św. w języku polskim.

Na pytanie, czy pomysł na otwarcie sklepu w czasach ogromnego kryzysu gospodarczego we Włoszech, gdzie codziennie zamykanych jest kilkadziesiąt firm był dobry, właścicielki zgodnie przyznają: „Do odważnych świat należy, nie boimy się ryzyka i pomimo tego, że mamy przeciwne charaktery uzupełniamy się i wspieramy. Fakt, że klientki do nas wracają, świadczy o tym, że nasz asortyment się podoba, co daje nam nadzieję, że będzie dobrze.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do sklepu Il Cigno (na via Enrico Pessina, 3) w Neapolu. FB: IlCignoNapoli.

Anna Malczewska