To się będzie działo! - Nasz Swiat
01
Śr, grudzień

WOŚP we Włoszech

Małecki: “Dla wszystkich, dużych i małych przygotowaliśmy mnóstwo niespodzianek”.

Sztab WOŚP we Włoszech zaprasza wszystkich do udziału w PIERWSZYM, WŁOSKIM Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 15 stycznia w BarKabar w Ostii (Rzym).

- Zapraszamy wszystkich na niezapomnianą zabawę z udziałem najbardziej utalentowanych artystów i działaczy polonijnych – mówi szef sztabu WOŚP we Włoszech, Robert Małecki.

W tym roku “Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko”, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) gra corocznie w drugą niedzielę stycznia. Tego dnia sztaby utworzone w całej Polsce i poza jej granicami organizują wielkie koncerty muzyczne, z których całkowity dochód przeznaczony jest na cele Fundacji. Podczas każdego Finału zaangażowanych jest blisko 1500 sztabów zrzeszających 120 tysięcy wolontariuszy w Polsce i na całym świecie. Celem Fundacji jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegająca na ratowaniu życia chorych osób. Każdy Finał kwestuje na wcześniej wytyczony przez Fundację konkretny medyczny cel.

- Tegoroczny, pierwszy w historii Finał WOŚP we Włoszech organizowany jest przez Sztab wspaniałych osób, które wspólnie pracują nad tym, by ten jubileuszowy, dwudziesty finał WOŚP i pierwszy włoski Finał w Rzymie pozostał na długo w naszych wspomnieniach – zapewnia Małecki.

Organizatorzy WOŚP zaskoczą w Rzymie wszystkich wieloma pomysłami. Nie zabraknie dobrej muzyki, a przede wszystkim wspaniałej zabawy. Swój udział zapowiedziało do tej pory cztery grupy: D-Bomb, Wirefaremes, Manhatan 44 oraz Michał Masłoń.

Dla najmłodszych Polaków, stowarzyszenie PONTUM organizuje teatrzyk kukiełkowy, a księgarnia polska w Rzymie urządzi kiermasz książek dla dzieci i dorosłych. Część dochodu ze sprzedaży książek zostanie przeznaczona na Wielka Orkiestrę. Podczas całej imprezy, która rozpocznie się już o godzinie 10.00, a zakończy grubo po północy odbędzie się kilka loterii oraz aukcja wartościowych przedmiotów, przekazanych na tą okazję przez Polaków mieszkających we Włoszech. Wśród nich będą również koszulki znanych, polskich piłkarzy i wiele, wiele innych atrakcyjnych rzeczy.

Dla głodomorów sklep polski w Ostii przygotuje przepyszne potrawy z grilla. Na koniec imprezy wszyscy zebrani będą mogli wyszaleć się na dyskotece.(am)