Trzy niezwykłe (i bezpłatne) atrakcje Włoch - Nasz Swiat
28
So, maj

Turystyka

Wiele niezwykłych atrakcji Italii jest dostępnych całkowicie za darmo.

 

Lubicie Włochy i marzy Wam się, aby kiedyś móc zwiedzić je całe? Możecie to zrobić, nawet jeśli borykacie z ciągłym i długotrwałym odpływem gotówki. Wiele niezwykłych atrakcji Italii jest dostępnych całkowicie za darmo.

 

Oto kilka propozycji:

 

Zobacz najważniejsze zabytki Italii w jeden dzień (i bez wydawania centa)

 

Italia in Miniatura, czyli park miniatur w Rimini przyciąga co roku tłumy. Można w nim zobaczyć miniatury najważniejsze zabytków Italii oraz wielu krajów Europy.

Jeśli wybierzecie się do niego w dniu swoich urodzin (nie zapomnijcie zabrać ze sobą dowodu tożsamości!) wstęp macie zagwarantowany całkowicie za darmo!

Koloseum w wersji mini w Parku Italia in Miniatura

 

Posmakuj za darmo całe Włochy podczas jednej imprezy

Czy wiecie, że Włochy mają więcej gatunków serów, niż jest dni w kalendarzu? W sumie jest ich 500 różnych typów. A czy wiecie, że w pewnym niewielkim włoskim miasteczku raz w roku można posmakować kawałeczek każdego z nich całkowicie z darmo?

Co roku w maju do malowniczego Gualdo, położonego w prowincji Maceraty w regionie Marche zjeżdżają się wytwórcy serów z całego obszaru włoskiego buta. Nieprzypadkowo festiwal ten nosi nazwę Lo Stivale dei Formaggi, czyli festiwal serowego buta.

W ciągu jego trwania odbywają się liczne spektakle teatrów ulicznych i koncerty muzyczne, dzięki czemu możemy poznać Włochy nie tylko od serowej, ale także od kulturalnej i rozrywkowej strony.

Jedna z głównych Gualdo w czasie trwania targów sera

 

Zafunduj sobie darmowe SPA

Kto powiedział, że odnowa biologiczna musi kosztować majątek? We Włoszech można przywrócić skórze aksamitną miękkość i skorzystać z hydromasażu w termach całkowicie za darmo.

 

Najsłynniejsze to Terme di Saturnia w Toskanii z urokliwymi wodospodami. Znajdują się one w lesie pobliżu miejscowości Mulino.

 

Inne znane i całkowicie bezpłatne, naturalne termy to:

-    Petrolio w Toskanii (niedaleko miasteczka Monticiano)

-   Vasca di Leonardo da Vinci w Bormio (Lombardia)

-   Piscine Carletti w Viterbo (Lacjum)

-   Terme di Vulcano na Wyspie Vulcano (Isola di Vulcano - Sycylia)

 

Uwaga! W niektórych termach naturalnych woda może osiągać temperaturę nawet 90 stopni (choć najczęściej ma 37-40°C).

Danuta Wojtaszczyk