Podstawowy słowniczek każdej Włoszki - Nasz Swiat
30
Pt, lipiec

Włoski na wesoło

Portal italiachiamaitalia.it podał listę 10 słów, którymi najczęściej posługują się kobiety we Włoszech.

Ten mini słowniczek jest o tyle ciekawy, że przypomina raczej „poradnik” dla mężczyzn jak interpretować kobiecą mentalność:

BENE (dobrze) – Włoszki tak właśnie ucinają dyskusję przekonane o swoich racjach. Wtedy najlepiej, żeby mężczyzna nic już więcej nie dodawał...

5 MINUTI (5 minut) – to jednak bardzo “elastyczna”  miara czasu. 5 minut może oznaczać pół godziny, jeśli kobieta właśnie się przebiera, ale też 5 minut co do sekundy, jeśli czeka aż partner skończy oglądać mecz albo grać na Playstation, bo właśnie muszą wyjść razem coś załatwić.

NIENTE (nic)  - to oznacza nic innego jak “cisza przed burzą”. Lepiej więc mieć się na baczności. Dyskusje, które zaczynają się od NIENTE zazwyczaj kończą się na BENE (patrz wyżej).

FAI PURE (rób sobie! proszę bardzo!) – uwaga, to nie jest „pozwolenie”, to wyzwanie! w takim wypadku najlepiej nic nie robić...

SOSPIRONE (głębokie westchnienie) – często mylnie interpretowane przez mężczyzn. W praktyce oznacza, że partner nic nie rozumie, a kobieta właściwie marnuje z nim czas na dyskusji o NIENTE (patrz wyżej).

OK – pozornie proste, logiczne, ale bardzo “niebezpieczne” słowo. Oznacza, że kobieta musi tylko pomyśleć kiedy i w jaki sposób ma zamiar odpłacić się partnerowi.

GRAZIE (dziękuję) – gdy kobieta dziękuje mężczyźnie, lepiej o nic nie pytać. Po prostu chce mu podziękować. Chyba, że mówi GRAZIE MILLE (wielkie dzięki), bo wtedy to już nie jest podziękowanie, ale czysty sarkazm. 
COME VUOI (jak chcesz) – to kobiecy sposób na powiedzenie „idź do diabła!”

NON TI PREOCCUPARE FACCIO IO (nie fatyguj się, ja to zrobię) – to także niebezpieczne stwierdzenie. Oznacza, że kobieta ma już dosyć ciągłego proszenia partnera o jedno i to samo. Teraz załatwi to ona we własnej osobie! A na następne pytanie mężczyzny „o co jej właściwie chodzi?” odpowie:

NIENTE (patrz wyżej).

CHI È? (kto to?) – wygląda na niewinne pytanie, ale trzeba bardzo uważać na odpowiedź, bo w rzeczywistości kobiety są bardzo podejrzliwe i już ostrzą „pazurki” na potencjalne rywalki.

A gdyby któryś z panów miał jeszcze jakieś wątpliwości, warto posłuchać wyjaśnień Giuseppe Giacobazzi, jednego z niewielu Włochów, który poznał do głębi różnicę pomiędzy męską i kobiecą mentalnością:

Agnieszka B. Gorzkowska


 

embed video plugin powered by Union Development