Marco Mengoni wystąpi w Warszawie - Nasz Swiat
28
Wt, czerwiec

...z wielkiego świata

 

Znany dobrze publiczności we Włoszech artysta rozpoczyna trasę koncertową po Europie. W grudniu, pięć dni przed swoimi 28 urodzinami Marco Mengoni wystąpi w warszawskim klubie Stodoła. Dowiedz się, jaki był Marco jako dziecko i kiedy przychodzą mu najlepsze pomysły do głowy.

 

 

Marco Mengoni wystąpi w Warszawie 20 grudnia, będzie to jego ostatni etap europejskiej trasy koncertowej, którą rozpocznie 8 lipca w Szwajcarii.

 

Artysta jest dwukrotnym zdobywcą nagrody MTV dla Najlepszego Artysty Europejskiego, a swoją karierę muzyczną rozpoczął od wygranej w programie X Factor.

 

Mengoni wygrywa festiwale, dubbinguje filmy i udziela wykładów na uniwersytetach.

 

O jego popularności świadczy fakt, że jego największy hit "Gerriero" ma obecnie ponad 47 milionów wyświetleń na VEVO.

 

W wywiadzie udzielonym Uli Chincz z Dzień Dobry TVN, artysta przyznał, że ten utwór jest “siłą, którą każdy z nas ma w sobie”. Przyznał także, że miał bardzo smutne dziecinstwo. “Jestem jedynakiem, dlatego też zawsze byłem trochę samotnym wilkiem, ponieważ byłem bardzo nieśmiały, z trudem przychodziło mi nawiązywanie relacji z rówieśnikami” powiedział Marco.

 

Najlepsze pomysł na nowe piosenki przychodzą Marco tuż przed zaśnięciem. “Niestety, w większości przypadków nie mam pod ręką telefonu i niestety tracę te pomysły” wyznał w rozmowie z polską dziennikarką i dadał “Te, które zdążę złapać, nagrywam na telefon i przesłuchuję następnego dnia”.

 

W wywiadzie dla DDTVN artysta przyznał się, że ma lęk wysokości, jednak nie przeszkadza mu to podczas koncertów unosić się nad publicznością, np. w fotelu.

 

Marco Mengoni wystąpi w Polsce 20 grudnia, czyli 5 dni przed swoimi urodzinami, jednak jak powiedział “nie przepada za prezentami, zwłaszcza z okazji urodzin”.

 

 Anna Malczewska