Czas wolny - Nasz Swiat
25
Pt, czerwiec

Lekarz sądowy potwierdził, że Amy Winehouse zmarła na skutek zatrucia alkoholem" i był to nieszczęśliwy wypadek.

Piosenkarkę znaleziono martwą w jej londyńskim mieszkaniu 23 lipca 2011 roku. Tego dnia, około godziny 16:00, funkcjonariusze Metropolitan Police odebrali zgłoszenie od londyńskich lekarzy, aby stawili się niezwłocznie pod wskazany adres na Camden Square. W treści komunikatu zawarta była informacja, o odnalezieniu zwłok 27-letniej kobiety.

Zdaniem lekarza sądowego - Shirley Radcliffe, Winehouse "dobrowolnie konsumowała alkohol" i było to "świadome działanie, które przybrało nieoczekiwany obrót i spowodowało jej śmierć" podaje PolskieRadio.pl

Problemy z używkami, jakie miała Amy, od lat nie są bowiem żadną tajemnicą. Sama piosenkarka w licznych wywiadach telewizyjnych podkreślała także, że zmaga się z depresją i cierpi na bulimię. Natomiast w roku 2008, ojciec artystki oficjalnie przyznał, że Amy ma rozedmę płuc, z wydolnością w granicach 70 procent, której skutkiem było palenie papierosów i zażywanie kokainy. Jej ostatnią trasę koncertową, zainaugurowaną w Belgradzie, 18 czerwca 2011, niefortunnym koncertem, na który spóźniła się blisko godzinę i pojawiła kompletnie pijana, odwołano. Amy po raz kolejny trafiła na leczenie, podczas którego lekarze ostrzegali ją, że jeśli nie zerwie całkowicie z używkami, czeka ją niechybna śmierć. Stężenie alkoholu w jej krwi pięciokrotnie przekraczało ilość dopuszczalną przy kierowaniu pojazdem i było większe niż poziom, który może spowodować śmierć.

Rodzina artystki nie pojawiła się na odczytaniu wyników dochodzenia. Zostało ono powtórzone po tym, gdy okazało się, że koroner odpowiedzialna za poprzednie badanie nie miała odpowiednich kwalifikacji i została zatrudniona z pominięciem procedur. Oba dochodzenia jako przyczynę zgonu Winehouse wskazały przedawkowanie alkoholu.

Amy Jade Winehouse przyszła na świat 14 września 1983 roku na terenie londyńskiej dzielnicy Southgate. Wywodziła się z rodziny żydowskiej o tradycjach jazzowych. Jej ojciec Mitchell jest taksówkarzem, a matka farmaceutką, miała też starszego brata Alexa. Winehouse umiała grać na gitarze od trzynastego roku życia, a profesjonalnym śpiewem parała się już od swoich szesnastych urodzin. Wówczas to, jej przyjaciel Tyler James, wokalista soulowy, wysłał nagranie demo Amy do A&R Records. Po rozmowach z różnymi wytwórniami płytowymi, Winehouse dołączyła do Island Records (Universal Music), z którą była związana do śmierci. Jej pierwszy album, „Frank” z 2003 roku okrył się w samej tylko Wielkiej Brytanii potrójną platyną. Za swój drugi krążek, „Back to Black” (2006) otrzymała ich aż sześć. Album ten odniósł światowy sukces i przysporzył jej ogromnej popularności. Amy Winehouse była także laureatką wielu prestiżowych nagród, między innymi „BRIT Awards” dla najlepszej soulowej wokalistki (2004), „MTV Europe Music Awards” dla artysty roku (2007), czy pięciokrotnie „Grammy Awards” (2008) za najlepszy album muzyki pop („Back to Black”), najlepszy debiut roku, nagranie i piosenkę roku („Rehab”) i dla najlepszej wokalistki roku.

NS

fot. Wikipedia


embed video plugin powered by Union Development

Polska projektantka mody postanowiła zamieszkać w Mediolanie.

Ewa Minge podczas pokazu mody w Nowym Jorku w 2012 roku / foto: alfeminile.com2 października polska projektantka oświadczyła w programie Dzień Dobry TVN, że za kilka miesięcy chce już na stałe zamieszkać we Włoszech, a dokładniej w Mediolanie.
- Tylko moje dziecko zda maturę to dwoma nogami, a na razie tylko jedną nogą będę mieszkała na stałe w Mediolanie. Ja jadę tam żyć, więc jak będę tam żyła, to będę tam pracowała. Włochy są moim drugim domem. Wielu Włochów mi powiedziało, że ja jestem taką polską Włoszką i powinnam zostać we Włoszech – wyznała.

Warto przypomnieć, że od stycznia 2008 roku dwa razy w roku Minge prezentuje swoje kolekcje obok znanych domów mody jak Christian Dior i Giorgio Armani podczas Tygodnia Mody Haute couture w Paryżu. W maju 2008 roku na Festiwalu Filmowym w Cannes prezentowała swoje kolekcje.Od września 2010 dwa razy w roku bierze udział w pokazach Ready-to-Wear organizowanych podczas Nowojorskiego Tygodnia Mody. Od 2009 roku przewodzi Creative Group i zajmuje się wzornictwem przemysłowym, współpracując między innymi z takimi firmami jak: Classen, Eurofirany, Villa Natura, Marmorin, Vileroy and Boch. (ma)

Polska aktorka i modelka będzie "matką chrzestną" 69. edycji Festiwalu Filmowego w Wenecji. Smutniak poprowadzi ceremonię inauguracji i zamknięcia imprezy.

Chociaż wiadomość nie została potwierdzona jeszcze oficjalnie, z pewnością niebawem ujrzy światło dzienne. 33-letnią Polkę, zdobywającą coraz większe uznanie we włoskim świecie filmowym wybrała nowa dyrekcja weneckiego festiwalu.

Kasia zatem pójdzie w ślady takich gwiazd, jak: Vittoria Puccini, Isabella Ragonese, Maria Grazia Cucinotta, Ksenija Rappoport, Ambra Angiolini  i Isabella Ferrari.

69. edycja Festiwalu Filmowego w Wenecji rozpoczyna się 29 sierpnia i potrwa do 8 września.

21 czerwca William - książę Cambridge skończył 30 lat. Tego dnia przejął też część kapitału wieczystego po matce.

William - książę Cambridge / foto: Wikimedia CommonsZgodnie z testamentem, zmarłej tragicznie w 1997 roku księżnej Diany, książę William, z chwilą ukończenia 30 roku życia uzyskał prawo do dysponowania połową założonego przez nią funduszu powierniczego, którego całkowita wartość wynosi 20 mln funtów.

Druga połowa spadku po matce przeznaczona jest dla księcia Harry’ego, gdy także ukończy 30 lat.

Książe William przyszedł na świat 21 czerwca 1982 roku w St. Marys Hospital w londyńskim Paddington. Zaraz po urodzeniu ważył  7 funtów i 4 uncje.

Jako wnuk brytyjskiej monarchini i syn księcia Walii nazywany jest "Jego Królewska Wysokość Książę Wilhelm z Walii". Gdy był dzieckiem, jego rodzice pieszczotliwie nazywali go "Wombat".

Został ochrzczony 4 sierpnia 1982 r. w dniu 82 urodzin jego prababci, w pokoju muzycznym Pałacu Buckingham, czego dokonał Arcybiskup Canterbury dr Robert Runcie. Jego rodzicami chrzestnymi byli: król Hellenów Konstantyn II, sir Laurence van der Post, Alexandra Windsor, lady Ogilvy, Natalia Grosvenor, księżna Westminster, Norton Knatchbull, lord Romsey i lady Susan Hussey.

William jest drugą osobą, po swoim ojcu, w kolejce do tronu Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.(mam)

Monica Bellucci / foto: Wikimedia CommonsMonica Bellucci, jedna z najbardziej znanych aktorek włoskich na świecie będzie reklamować Cisowiankę Perlage, wodę mineralną pozyskiwaną w Nałęczowie.

Według doniesień Dziennika Wschodniego, kampania obejmuje wyłącznie spoty telewizyjne, a reklamy trafią do telewizji polskiej na wiosnę przyszłego roku.

- Szukaliśmy osoby, która jest nie tylko piękna i sławna, ale także pełna dobrej energii i spełniona nie tylko zawodowo, ale też prywatnie. Monika Bellucci idealnie łączy wszystkie te cechy i dlatego świetnie pasuje do marki Perlage - cytuje Dziennik Wschodni Katarzynę Pióro z biura PR marki Cisowianka.

Spot reklamowy z włoską aktorką w roli głównej kręcony był w Portofino.(mam)

Zobacz serwis telewizyjny Il SECOLO XIX TV z planu spotu w Portofino

embed video plugin powered by Union Development

Polska aktorka, wdowa po Pietro Taricone, wyjdzie za mąż za producenta filmowego Domenico Procacci.

Śmierć Pietro w czerwcu 2010 roku dla Kasi Smutniak była potężnym ciosem. W najgorszych chwilach Kasia nie była sama, u jej boku obecny był przyjaciel pary i producent filmowy– Domenico Procacci. W połowie 2011 roku przyjaźń Kasi i Domenico zmieniła się… w miłość.

2 lata po śmierci włoskiego aktora i uczestnika pierwszej edycji „Big Brothera”, wydaje się, że Kasia odzyskała wreszcie w pełni chęć do życia. Kilka dni temu para została sfotografowana przez fotoreporterów tygodnika „Diva e Donna” na jednej z plaż Porto Cesareo, razem z małą Sophie – córką Polki i Taricone.

Według gazety, mieszkająca od wielu lat we Włoszech polska aktorka i producent filmowy są coraz bardziej zakochani w sobie, a według dobrze poinformowanych o faktach osób, para planuje stanąć już niedługo na ślubnym kobiercu. (mam)

Piękne, reprezentatywne, urocze – tak chyba można określić współczesne europejskie księżniczki. Niektóre z nich budzą kontrowersje. Inne - żyją w cieniu. Wzorują się na nich nie tylko małe dziewczynki…

Urocza księżna Cambridge

Nie ulega wątpliwości, że najpopularniejszą księżniczką na świecie jest obecnie żona brytyjskiego księcia – Katarzyna Elżbieta Mountbatten-Windsor, która otrzymała tytuł księżnej Cambridge. W Opactwie Westminsterskim odbył się huczny ślub najsłynniejszej pary ostatnich lat. Suknia panny młodej wzbudziła skrajne opinie. Niektórzy posądzali piękną Kate o skopiowanie kreacji - niemal identyczną suknię miała jedna z włoskich aktorek oraz księżna Monako - Grace Kelly. Ale to nie jedyna wpadka księżniczki! Jak podaje dailymail.co.uk, na 90. urodzinach księcia Filipa, pojawiła się w sukni, w jakiej wcześniej wystąpiła Madonna. Kate inspiruje się też aktorką Leighton Meester. Warto dodać, że żona księcia Williama zajęła trzecie miejsce na liście najpiękniejszych księżnych, wyprzedzając w rankingu nawet księżną Dianę!

Wybranka księcia Monako

Duże kontrowersje wiążą się z Charlene Wittstock – wybranką księcia Monako Alberta II. Ślub został zaplanowany na pierwsze dwa dni lipca 2011 roku. Jednak kilka dni przed ceremonią pojawiły się wątpliwości. W jednej z francuskich gazet ukazały się bowiem informacje na temat kolejnego nieślubnego dziecka Alberta. Mimo wszystko ceremonia zaślubin odbyła się 1 lipca 2011 roku.
Wybranką księcia Monako jest pływaczka – była reprezentantka olimpijska RPA. Czy Charlene Wittstock pogodzi się z barwnym życiem uczuciowym Alberta?

Ósma w kolejce do tronu…

A co słychać w Belgii? Jedną z księżniczek jest Maria Laura. Aktualnie jest ósma w kolejce do tronu. Studiuje język chiński w Londynie i na pewno nie może zachwycić swą urodą...przynajmniej w porównaniu z innymi europejskimi księżniczkami.
Braku urody nie można zarzucić księżniczce Hiszpanii. Letizia to żona Filipa Burbona. Jest dziennikarką, a dla Hiszpanek stanowi wzór elegancji i szyku.

Życie na dworze nie może być nudne…

Urody można pozazdrościć też Madeleine – pięknej księżniczce Szwecji. Jest trzecia w kolejce do tronu. Urocza blondynka ma już na swoim koncie niejeden zawód miłosny. W 2009 r. zaręczyła się z Jonasem Bergstroemem, który, jak się okazało, wielokrotnie zdradzał wybrankę. Zaręczyny oczywiście zerwano.

Siostra Madeleine – Wiktoria nie raz wzbudzała kontrowersje. Podejrzewano ją o anoreksję i bulimię. Piękna księżniczka wygrała jednak z chorobą, po czym wdała się w romans z własnym trenerem, co nie było zaszczytem dla królewskiej rodziny. Cóż... życie na dworze po prostu nie może być nudne!