Czas wolny - Nasz Swiat
25
Pt, czerwiec

Nagrodę dla najlepszego filmu, reżysera i aktora pierwszoplanowego zgarnął "Artysta". "W ciemności"  Agnieszki Holland przegrało z irańskim "Rozstaniem", a Janusza Kamińskiego pokonał Robert Richardson za "Hugo i jego wynalazek".

W kategorii ''najlepszy film'' walczyły ze sobą wysokobudżetowe produkcje: epicki dramat wojenny ''Czas Wojny'' Stevena Spielberga, wzruszający i rodzinny ''Spadkobiercy'' Alexandra Payne'a, bajkowy ''Hugo i jego wynalazek'' Martina Scorsese, poetyckie ''Drzewo Życia'' Terrence'a Malicka, sportowy ''Moneyball'' Benetta Millera, zabawne i politycznie poprawne ''Służące'', klasyczne ''O północy w Paryżu'' Woody'ego Allena, ''Strasznie głośno, niesamowicie blisko'' Stephena Daldry'ego z tragedią 11 września w tle, a wreszcie niemy i czarno-biały ''Artysta'' Michela Hazanaviciusa.

"Artysta" Michela Hazanaviciusa zgarnął nagrody dla najlepszego filmu, reżysera (Hazanavicius), najlepszego aktora pierwszoplanowego (Dujardin), za najlepsze kostiumy i muzykę.

Również pięć statuetek zdobył "Hugo i jego wynalazek", który triumfował w kategoriach technicznych. Filmowi w reżyserii Martina Scorsese przypadły nagrody za dźwięk, montaż dźwięku, scenografię, zdjęcia i efekty specjalne.

W kategorii najlepsza pierwszoplanowa rola męska do ostatniej chwili nie wiadomo było, czy wygra Clooney (''Spadkobiercy''), czy Dujardin (''Artysta''). W końcu los przechylił się na rzecz tego drugiego, a Clooney musiał obejść się smakiem. Oprócz nich nominowani byli: Brad Pitt (''Moneyball''), Gary Oldman (''Szpieg'') i Damien Bechir (''Lepsze życie'').
Wśród aktorek pojedynek wygrała Meryl Streep (''Żelazna Dama''). Zostawiła w tyle Glenn Close (''Albert Nobbs''), Rooney Marę (''Dziewczyna z tatuażem''), Violę Davis (''Służące'') i Michelle Williams (''Mój tydzień z Marylin'').

Za drugoplanową rolę kobiecą została nagrodzona (spodziewanie) Octavia Spencer za "Służące". Najlepszym aktorem drugoplanowym został, również zasłużenie, Christopher Plummer za "Debiutantów".

Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany zgarnął film "Spadkobiercy", najlepszy scenariusz oryginalny przypadł Woddy’emu Allenowi za "O północy w Paryżu".

Dla naszego kraju najważniejszymi kategoriami były: film nieanglojęzyczny i zdjęcia. Film ''W ciemności'' Agnieszki Holland przegrał z irańskim "Rozstaniem" Ashgara Farahdiego, typowanego od samego początku do nagrody. W drugiej z nich Janusza Kamińskiego pokonał Robert Richardson za zdjęcia do "Hugo i jego wynalazek". (mam)

na podst. Informacji TVN24

Wczoraj trumna z ciałem zmarłej nagle w sobotę piosenkarki została przewieziona do jej rodzinnego miasta Newark.
Jak poinformowała rodzina gwiazdy pop pogrzeb odbędzie się najprawdopodobniej w piątek.

Czytaj:Podczas ceremonii Grammy opłakiwano Whitney Houston

48-letnia piosenkarka została znaleziona w sobotę  w wannie w łazience swojego hotelowego pokoju w  Beverly Hills.  Nie są znane jeszcze przyczyny śmierci gwiazdy. Spekuluje się, że piosenkarka mogła umrzeć na skutek zażycia jednocześnie silnych leków antydepresyjnych i alkoholu.

Na raport końcowy w sprawie śmierci gwiazdy trzeba będzie poczekać do zakończenia oficjalnego dochodzenia i do czasu uzyskania wyników badań toksykologicznych, które mogą potrwać od sześciu do ośmiu tygodni.

 

Film Agnieszki Holland "W ciemności" został oficjalnie nominowany do Oscara.

Kadr z filmu “W ciemności” Agnieszki Holland24 stycznia Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła nominacje do Oscarów, wśród których znalazł się obraz Agnieszki Holland “W ciemności”. Otrzymał on nominację w kategorii "film nieanglojęzyczny".

Film jest dramatem wojennym, opowiadającym o losach Polaka, Leopolda Sochy, który w czasie II wojny światowej pomagał ukrywać w kanałach Żydów z lwowskiego getta. W rolach głównych występują Robert Więckiewicz, Agnieszka Grochowska i Benno Fürmann. “W ciemności” jest koprodukcją polsko-niemiecko-kanadyjską.

Nominację otrzymał też Janusz Kamiński w kat. najlepsze zdjęcia za film "Czas wojny". Tymczasem do festiwalu nie weszły polskie animacje krótkometrażowe - "Ścieżki nienawiści" i "Zaczarowany fortepian".
Ceremonia rozdania najsłynniejszych nagród filmowych na świecie odbędzie się 26 lutego w Los Angeles.(mam)

Prestiżowy amerykański magazyn "Advertising Age" zajmujący się się rynkiem reklamy USA i nie tylko przeprowadził ranking "najseksowniejszą reklamą roku 2011".

Tytuł ten przyznano kampanii bielizny Giorgio Armatniego z udziałem  piosenkarki Rihanny.

– Rihanna jest w niesamowitej formie, zdjęcia są oszałamiające – napisano w uzasadnieniu werdyktu. Rihanna pokonała modelkę Mirandę Kerr reklamującą bieliznę Victoria's Secret.

embed video plugin powered by Union Development

Na 54.  gali Grammy, która odbyła się  przedwczoraj w Staples Center w Los Angeles zmarłą gwiazdę wspominali jej znajomi i przyjaciele, m. in. Aretha Franklin, która byłą jej matką chrzestną, Mariah Carey, Jennifer Hudson, Rihanna i legenda muzyki jazzowej Herbie Hancock.

Najważniejsza  część uroczystości była poświęcona zmarłej w sobotę Whitney Houston. Prowadzący galę LL Cool J powiedział: "Nie możemy tego pominąć. Mieliśmy śmierć w rodzinie", po czym odmówił modlitwę za zmarłą piosenkarkę.Uczestnicy gali, w tym takie gwiazdy jak Lady Gaga i Miranda Lambert, obejrzeli klip, z nagraniem Whitney Houston wykonującą jeden z jej największych przebojów "I Will Always Love You" na ubiegłorocznej uroczystości wręczenia nagród Grammy. LL Cool J powiedział później: "Whitney, będziemy zawsze ciebie kochać".

Jennifer Hudson zaśpiewała kilka najbardziej znanych przebojów zmarłej gwiazdy. Zobacz video:

 

embed video plugin powered by Union Development

Nazywa się Zuzanna Bijoch  i pochodzi z Katowic. 17-letnia polska modelka została nową  muzą  domu mody Valentino na sezon wiosna-lato 2012.
Młoda Polka w swoim cv może się już poszczycić kontraktami z takimi prestiżowymi firmami jak Prad , Chloe, Proenza Schouler, YSL Beauty i Louis Vuitton, a słynne czasopismo o modzie, amerykański „Vogue” poświęcił jej artykuł. 

Zuzanna Bijoch  w wieku 13 lat wygrała konkurs organizowany przez „Bravo Girl” i agencję d'Vision. Tak zaczęła jej się kariera modelki. Obecnie  reprezentuje ją paryska i nowojorska agencja Next.

(wda)

Kalendarz włoskiej firmy Pirelli to ekskluzywna publikacja. Nie można go kupić, a jedynie otrzymać w prezencie. Nakład kalendarza wynosi zaledwie tysięcy egzemplarzy. W Polsce trafi on do 150 Vipów.

Kalendarz zawiera  artystyczne fotografie z aktami znanych aktorek i modelek. W edycji na przyszły rok jest też zdjęcie polskiej piękności: Małgorzaty Beli.

Wśród 12 modelek i aktorek, które pozwały dla Mario Sorrento, światowej sławy włoskiego fotografa znalazły się też : Brytyjka Kate Moss, Amerykanka Guinevere van Seenus, Litwinka Edita Vilkeviciute, Brazylijka Isabeli Fontana, Rosjanka Natasha Poly, Holenderki Lara Stone i Saskia de Brauw, Japonka Rinko Kikuchi, Ukrainka Milla Jovovich, Włoszka Margareth Made i Portorykanka Joan Smalls.