Ania Gastol: Makijaż Pin up krok po kroku - Nasz Swiat
04
So, grudzień

Zdrowie i uroda

Makijaż Pin up to wesoły i kokieteryjny wygląd. Taki makijaż jest wyrazisty i charakterystyczny - podkreślone brwi, zalotnie podkręcona na końcu czarna kreska, sztuczne rzęsy, zarumienione policzki i kuszące, najczęściej czerwone usta. Pasuje on do nas wszystkich, nawet jeśli mamy małe czy głęboko osadzone oczy, jako że czarna kreska tylko na górnej powiece, nieco wywinięta, sprawia że oczy wydaja się bardziej otwarte. W przypadku małych powiek robimy cienką kreskę.

Ania Gastol zaprasza na lekcje makijażu: indywidualne i grupowe

Fotografie dziewczyn z makijażem Pin up pojawiały się w amerykańskich czasopismach w latach 50. Panowie je wycinali i przypinali pinezkami nad łóżkami (stąd nazwa, wywodząca się od angielskiego słowa pin up, oznaczającego przyszpilić). Minęło kilkadziesiąt lat, ale ten wygląd nadal jest bardzo popularny wśród współczesnych kobiet.

Jak wykonać makijaż Pin up?
Cera powinna wyglądać świetliście i jasno. Unikajmy bronzerów, policzki podkreślamy naturalnym różem, aplikując go na środek tak, by imitował naturalny rumieniec.

Oczy – czarne kreski i gęste rzęsy. Używamy tylko cieni cielistych, jasnych, nawet białych – tylko cieni matowych. Malujemy wyrazistą, wywinięta na zewnątrz czarną kreskę. Rzęsy mocno tuszujemy – Pin up girl zazwyczaj dokleja sztuczne rzęsy – albo pojedyncze kępki albo pasek na całą długość rzęs.

Mocno akcentujemy brwi, cieniem odpowiadającym ich kolorom albo kredką do brwi– powinny być wyraziste i grube.

Usta – malujemy je czerwoną soczystą szminką, pamiętając, by obrysować usta konturówką dla lepszego efektu.

Całą stylizację dopełniamy dorysowując czarny pieprzyk pod okiem lub w okolicy ust.

Fryzura - Pin-up girl nie musi być jasną blondynką, choć takie w tamtych czasach przeważały. Ważne, by miała fryzurę ułożoną w miękkie loki, włosy długie. Dopełnieniem fryzury są często szerokie przepaski. Klasyka to groszki, np. białe na czerwonym tle.

Ania Gastol

Via Garibaldi 23
Calcata (VT) 01030
Italia
+ 39 388.499.0513
www.charismaticmakeup.com