Brak ochoty na seks u kobiet. Wszystkiemu winna jest migrena - Nasz Swiat
04
So, grudzień

Zdrowie i uroda

Włoscy naukowcy z Uniwersytetu w Pavii odkryli, że 90 proc. kobiet cierpiących na migrenę ma również niższy popęd płciowy.

Tylko 29 proc. z nich zgłasza lekarzom, że martwią się swoim niskim libido, zaś 17 proc. nie widzi w braku życia intymnego żadnego problemu. Co szczególnie niepokojące, 20 proc. kobiet przyznaje, że uporczywie niski popęd płciowy powoduje u nich osobiste cierpienie – podaje „Daily Mail”, powołując się na „Journal of Sexual Medicine”.

W badaniu włoskich naukowców wzięło udział 100 kobiet w średnim wieku 40 lat, które od lat zmagały się z migreną. Większość z pań cierpiała na napięciowe bóle głowy oraz chroniczne bóle głowy trwające ponad 15 dni w miesiącu.

Naukowcy zaobserwowali u wolontariuszek zmagających się z migreną, które poddały się badaniom neurologicznym, poddenerwowanie oraz niechęć do podejmowania jakiejkolwiek aktywności seksualnej. Oprócz tego, zwrócili uwagę na to, że ból głowy często idzie w parze z innymi schorzeniami, tj. zaburzeniami nastroju czy depresją, co wpływa na popęd płciowy oraz zadowolenie z seksu.

źródło: Dziennik.pl