Kreatynowe zabiegi sposobem na piękne włosy - Nasz Swiat
08
Śr, grudzień

Zdrowie i uroda

Zabieg kreatynowy przeznaczony jest dla osób, które chcą mieć proste włosy, ale także dla tych, których włosy puszą się lub są tzw. „nieujarzmione”.

Fryzjer: Piotr Wywiał, modelka: Luana Colapicchioni / foto: Dorota PuławskaNa rynku fryzjerskim jest wiele firm oferujących zabiegi keratynowe, prostujące kręcone oraz puszyste włosy. Dzięki połączeniu aktywnych składników zabieg trwałego keratynowego prostowania włosów przywraca włosom ich naturalny zdrowy stan oraz odbudowuje liniowo ich strukturę.

Zabiegi te różnią się ceną, składem chemicznym, jakością keratyny oraz długością wykonywania pracy na danym produkcie w salonie. Tego zabiegu nie można wykonać samemu w domowych warunkach, ale wyłącznie w salonie fryzjerskim pod okiem specjalisty.

Im lepszej jakości keratyna i dłuższy zabieg, tym większy wydatek dla klienta, ale i lepsza jakość usługi. Ceny takich zabiegów wahają sie od 50 do 300-400 euro.
Istnieje wiele firm, produkujących tego typu produktów: KERAT-IN Paris PROFESSIONNEL termo attivo, URBAN KERATIN, Keratin Repair System by Egoworld, Pure Keratin natural smoothing therapy, Brasil Cacau Profesional by CADIVEU, MARCIA by Teixeira, La-Brasiliana, ja jednak polecam KERATIN COMPLEX  by Peter Copola USA.

Za tego typu zabieg płacimy w zależności od zużycia materiału, za Keratin Complex placimy 3 euro za 1gr keratyny. Warto pamiętać, że na przeciętną głowę potrzeba od 60 do 100 gramów produktu. Cały zabieg trwa od 3 do 4 godzin.

Pierwszym krokiem jest dwukrotne umycie włosów specjalnym szamponem Clarifying, po czym nałożenie na nie, na 10 minut, specjalnej maski Vanilla Bean Deep, po spłukaniu której należy umyć włosy jeszcze raz szamponem. Po wysuszeniu włosów suszarką, rozpoczyna się nakładanie kreatyny, pasmo po paśmie, którą pozostawia się na 20-30 minut. Po upływie tego czasu, włosy ponownie suszone są suszarką i modelowane, podnosząc włosy u nasady, na prosto.

Kolejnym krokiem jest prostowanie włosów specjalną prostownicą, nagrzaną do maksymalnie 230 stopni (temperatura prostownicy ustawiana jest w zależności od włosów).
Dobrze  wykonany zabieg utrzyma się na włosach z idealnym efektem przez 3, a nawet 4 miesiące. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby przez trzy dni od zabiegu nie myć i nie moczyć włosów. Nie można także nakładać na nie opasek, nie spinać gumką oraz nie nosić okularów na głowie. Powodem tego jest to, że włosy mogą odkształcić do 72 godzin po zabiegu.

Kolejnym bardzo ważnym elementem jest dbanie o włosy poza salonem fryzjerskim. Osoby, które zdecydują się na taki zabieg, powinny zaopatrzyć w specjalny szampon i odżywkę (co podnosi koszt zabiegu o około 64 euro).

Osobiście polecam te droższe zabiegi, ponieważ ich efekty są dłużej widoczne i odczuwalne, a włosy naprawdę odżywione, jedwabiste i gładkie. Zabiegi mniej kosztowne działają bardzo krótko, czasami krócej niż miesiąc, po czym klienci zdają sobie sprawę, że nie było warto.

Dla “Nasz Swiat” Piotr Wywial
Trinity hair cut & colour by Peter W
Via dei delfini 18, Rzym
tel. 0669940639