Manicure japoński - Nasz Swiat
28
Wt, czerwiec

Zdrowie i uroda

Chyba każdy z nas wie, że dłonie są wizytówką osoby. Ważne jest, aby były zawsze wypielęgnowane i miały jak najbardziej naturalny wygląd. To właśnie zagwarantuje nam manicure japoński.

Ten rodzaju manicure narodził się ponad czterysta lat temu w kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie tamtejsze arystokratki szukały najlepszej metody, aby ich paznokcie wyglądały naprawdę wyjątkowo. Poszukiwania te doprowadziły do niecodziennego odkrycia. Okazało się, że intensywne nacieranie płytki paznokcia odpowiednimi substancjami sprawia, że zyskuje ona blask rzadko spotykanej różowej perły, a przy tym paznokcie stawały się widocznie zdrowsze.

Jest to metoda, która wzmacnia nasze naturalne paznokcie nadając im połysk różowej perły. Zabieg polega na wprowadzeniu w płytkę paznokci naturalnych składników, takich jak pyłek pszczeli, keratynę, oraz krzemionkę z morza japońskiego.

Zabieg ten jest zalecany na paznokcie kruche, łamliwe i rozdwajające się, ponieważ wzmacnia on naturalną płytkę paznokcia, uszczelnia ją i nadaje piękny połysk. Jest on także polecany dla mężczyzn.

Zabiegu tego nie powinno wykonywać się bezpośrednio po zdjęciu przedłużonych paznokci obojętnie czy będą to paznokcie wykonane metodą żelową czy akrylową. Ponieważ nasza płytka jest bardzo cienka, osłabiona i obolała więc wtedy zabieg nie będzie zbyt przyjemny.

Elementy manicure japońskiego
Głównym elementem tego rodzaju manicure jest pasta, która zawiera cenne dla płytki paznokcia witaminy. Wmasowywana jest w płytkę paznokcia za pomocą przeznaczonej do tego polerki. Mikroskopijne cząstki ścierne zawarte w paście niwelują wszelkie nierówności występujące na powierzchni, delikatnie peelingując płytkę.

Kolejnym elementem jest puder. Stosuje się go w celu utrwalenia efektu pasty. Puder powoduje zatrzymanie składników zawartych w paście i chroni przed zbyt szybkim ich wypłukaniem z płytki paznokcia. Jednocześnie paznokcie zabezpieczone są przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak np. woda czy detergenty.

Zielona polerka wykonana ze skóry jelenia używana jest do wcierania balsamu lub pasty w naturalną płytkę paznokciową. Różowa polerka, podobnie jak zielona wykonana jest ze skóry jelenia i używana do wcierania balsamu lub pudru w naturalną płytkę paznokciową.

Do zabiegu używa się także dwustronnego pilniczka, który służy do skracania oraz matowienia paznokci przed wykonaniem zabiegu oraz plastikowej szpatułki, służącej do nakładania pasty oraz pudru na polerkę oraz do odpychania skórek przed wykonaniem zabiegu.

Zabieg manicure japońskiego wykonywany jest przez wyspecjalizowany personel salonu Halo SPA, pierwszego, polskiego salonu piękności w Rzymie.

Halo SPA

Via Labicana, 100 Rzym

tel: 06.70495742