Czas wolny - Nasz Swiat
07
Wt, grudzień

Jak wspominałem już w poprzednim artykule farby i aktywatory do farb, należy kupować tylko i wyłącznie w sklepach dla fryzjerów, ponieważ tylko tam dostaniemy produkty profesjonalne. Osobiście polecam Wella Koleston (dla włosów gęstych, sztywnych i grubych) lub Loreal Majirell (dla włosów delikatnych, cienkich i zniszczonych). Jeżeli chodzi o aktywator (oxydante), najlepiej zaopatrzyć się w 1 litr z wybranych firm, ponieważ w ten sposób wystarczy nam na kilka farbowań, co w rezultacie znacznie zmniejszy koszty zakupu.

Farby tzw. sklepowe czy supermarketowe są bardzo złej jakości i zawierają opiłki metali, które skutecznie oblepiają włos, niszcząc go i wysuszając. Używając tego rodzaju farb włos staje się porowaty i zniszczony, a w rezultacie, przy zmianie koloru na inny, pojawiają się problemy, którym często nie lada magik fryzjerstwa może im podołać.

Jeśli zwrócimy uwagę na opakowanie farby, dostępnej w zwykłych sklepach, to w 90% firm komercyjnych producentem jest HENKEL, a przecież firma ta produkuje proszki do prania i inną chemię gospodarstwa domowego.

Zaczynamy!
Farbowanie włosów w domowych warunkach przez brunetki, z mniej więcej 50% siwizną o długości 1-3 cm

Pamiętajmy, że do farbowania siwizny musimy zmieszać co najmniej 2 tubki farby: kolor naturalny, którego brakuje siwym włosom oraz kolor, na który chce się ufarbować włosy. Warto pamiętać, że wybierając kolor, na który chce się ufarbować włosy w warunkach domowych, najlepiej wybrać odcień taki, jaki miało się wcześniej, ponieważ przy zmianie odcienia mogą pojawić się problemy.

Panie, które pomimo tego chcą zmienić odcień farby, muszą zrobić 2 różne rodzaje mieszanki:
1. na włosy siwe (odrost)
2. na długość i końce inną mieszankę farb, tak aby kolor wyszedł jednolity na całej długości, począwszy od skóry głowy.
Kolory podstawowe dla brunetek to ton 5 lub 5/0 lub 5/00 lub 5N, ciemniejszy to 4, a całkiem ciemny to 3. Ton 1 to czarny.

Wybieramy odcień
Odcień 5.3 (jasny brąz dorato, ciepły brąz) lub 4.45 (castano ramato mogano, ciepły rudawy brąz) lub 4.1 (brąz cenere, zimny braz ), itd.

Na opakowaniu pierwszy numer odpowiada za wysokość tonu, a kolejny po kropce za odcień, np. 5.12 oznacza: 5 to jasny brąz, a 12 oznacza, że 20% koloru to niebieski czyli numer 1, 10% koloru to fiolet czyli numer 2, co daje nam odcienie zimne. Kolory zimne to nr 1 niebieski, nr 7 zielony, nr 2 fiolet.
Kolor pośredni, w zależności z jakim kolorem jest mieszany to nr 5 mahoń.

Kolory cieple to: nr 3 żółty (dorato), nr 4 rudy, pomarańczowy (rame), nr 6 czerwony (rosso).

Farbowanie
Mieszamy ½ tubki koloru naturalnego 4/0 + ½ tubki pożądanego koloru 4.45. Mieszamy w stosunku 1:1 (pamiętajmy, że jeżeli producent farby podaje mieszaninę w stosunku 1:1,5 to i tak przy włosach siwych mieszamy w stosunku 1:1) z aktywatorem czyli 30ml 4/0 + 30ml 4.45 + 60 ml (odmierzymy kieliszkiem do wódki) 20 vol (6% oxydant) = 120ml mieszanki farbującej. Mieszamy aż do otrzymania jednolitej konsystencji.
Zaczynamy nakładać gotową farbę na odrosty, zaczynając od miejsca , gdzie mamy najwięcej siwizny. Jeśli jest to partia górna, od czoła w stronę potylicy, to należy podzielić głowę na 4 części. Najpierw nakładamy na stronę: lewy przód, następnie na: prawy przód i kończymy farbowanie na lewym i prawym tyle głowy (potylicy).

Przez ile czasu?
Czas trzymania mieszanki odliczamy po zakończeniu nakładania farby. Powinien on wynosić od 30 do 35 minut, w zależności od marki produktu.
Po 20 minutach, farbę należy „przeciągnąć” na długości i końce w celu tonalizacji (odnowienia blasku koloru, nadaniu mu świeżego refleksu) i pozostawić na ostatnie 15 minut.

Płukanie
Przy pierwszym płukaniu należy zmoczyć włosy ciepłą wodą i masować farbę około 5 minut, po czy spłukać dokładnie wodą, aż do momentu, kiedy woda będzie czysta. Kolejnym etapem jest mycie. Po spłukaniu farby należy umyć głowę 2 razy delikatnym szamponem do koloru, a po dokładnym spłukaniu nałożyć na około 5 minut, na rozczesane włosy, krem, maskę lub odżywkę po zakończeniu „balsamowania” należy opłukać dokładnie włosy ciepłą wodą.

Farbowanie brunetki bez siwizny
Panie nie posiadające siwych włosów, wystarczy, że zmieszają farbę z pożądanym odcieniem, nawet w stosunku 1:1,5 (jeśli producent podaje taki właśnie stosunek mieszanki ) z aktywatorem maksymalnie 10 vol (3%), którego używamy do koloryzacji ton w ton lub do przyciemnienia włosów, czyli 50 ml farby 4.1 + 75 ml oxydantu 10 vol = 125 ml gotowej mieszanki do farbowania (wszystko zależy od tego jakiej długości są odrosty, o ile tonów chce się przyciemnić włosy lub o ile tonów trzeba je przyciemnić do pożądanego efektu). Jeżeli włosy są oporne na farbowanie, należy użyć wówczas aktywatora 20 vol (6%) z dodatkiem bazy koloru naturalnego, np.: 15 ml 4/0 + 45 ml 4.1 + 90 ml 20 vol = 150 ml gotowej mieszanki do farbowania (wystarczy na odrost włosów bardzo gęstych z tonalizacją lub na farbowanie włosów długich normalnych).

Kolejne kroki należy wykonać jak w pierwszym przykładzie.

Przypominam, że farbowanie włosów w domowych warunkach jest niebezpieczne dla zdrowia i wyglądu, ponieważ profesjonaliści używają do dozowania farb specjalnej wagi i dlatego kolory są zawsze idealnie wymieszane.

Jeśli potrzebujecie porad indywidualnych, zapraszam do mojego salonu. Pytania można wysyłać także na adres e-mail: trinityparrucchiere[at]gmail.com
Jeżeli chcesz, aby Twoje pytanie ukazało się na stronie www.naszswiat.net, napisz do redakcji: naszswiat[at]stranieriinitalia.it.

Piotrek Wywiał
Salon TRINITY
Via dei Delfini 18 Rzym
Tel. 0669940639

Maseczka z lnu
- 1 łyżka mielonego siemienia lnianego
- ½ szklanki wrzątku
Siemię zalewamy wrzątkiem. Po 20 minutach gęstą papkę nakładamy na twarz i pozostawiamy na 15-20 minut.

Maseczka z glinki
- 30 g czerwonej lub białej glinki
- 3 łyżki wody różanej lub mineralnej
- 1 łyżeczka oliwy z oliwek (ewentualnie oleju jojoba)
- 2 krople olejku eterycznego z rumianku
- 2 krople olejku eterycznego z róży
Wszystkie składniki mieszamy do uzyskania jednolitej masy. Nakładamy na twarz i pozostawiamy na 15 minut.

Maseczka z mango
- 7 łyżek żelu aloesowego (schłodzonego) lub miąższ ze świeżego aloesu
- 2 łyżki miąższu ze świeżego mango
- sok z limonki
Składniki dokładnie mieszamy, a potem chłodzimy maseczkę w lodówce. Nakładamy na twarz wacikami. Zmywamy po upływie 30 minut zimną wodą.

Maseczka nagietkowa
- łyżka kwiatu nagietka
- łyżka kwiatu rumianku
- łyżka ziela kasztanowca
- łyżka skrzypu
- szklanka wrzątku
Przygotowujemy napar. Po naciągnięciu odcedzamy i mieszamy z kilkoma łyżeczkami mąki ziemniaczanej. Po przestudzeniu nakładamy maseczkę na miejsca z popękanymi naczynkami na 15-20 minut.

Na skutek szkodliwego oddziaływania czynników zewnętrznych oraz pewnych cech dziedzicznych na skórze człowieka często pojawiają się czerwone sieci. Czasami przyjmują one postać nieforemnych kresek o zabarwieniu niebiesko-fioletowym lub różowym...

Rozszerzone naczynka krwionośne, schorzenie profesjonalnie określane mianem „teleangiektazji”, bo to o nich mowa, są problemem, który dotyka wielu osób. Niestety, samo stosowanie kremów oraz kosmetyków do tego rodzaju cery, może jedynie w niewielkim stopniu pomóc w profilaktyce przeciw rozszerzaniu się naczynek krwionośnych. Jedną ze skutecznych metod ich niwelowania, jest zatem użycie lasera.

Trochę teorii
Przed poddaniem się zabiegom usuwającym rozszerzone naczynka warto jest bliżej poznać przyczyny ich powstawania. Układ krwionośny człowieka złożony jest z żył i tętnic. Tętnice transportują natlenioną krew do wszystkich komórek ciała człowieka, natomiast odtleniona krew powraca żyłami do serca, a później do płuc. Krew jest zazwyczaj transportowana z żył, które umieszczone są zaraz pod powierzchnią skóry, do tych znajdujących się nieco głębiej, poprzez naczynia włosowate. Normalnie pracujące żyły, mają prawidłowo funkcjonujące zastawki, które przepuszczają krew. Jeśli zastawki spowodują zator lub pracują z opóźnieniem to krew nie może przepływać. Zaczyna się ona kumulować i znajduje ujście w małych naczyniach włosowatych. Właśnie w takim obszarze zatorów tworzą się tzw. „pajączki”, czyli rozszerzone naczynka krwionośne.

Charakterystyka zabiegu
Metoda laserowa uważana jest obecnie za jeden z najskuteczniejszych i najszybszych sposobów usuwania rozszerzonych naczynek krwionośnych. Laser likwiduje zarówno drobne zmiany naczyniowe, jak i te obszerniejsze, o znacznie ciemniejszym zabarwieniu.
Podczas zabiegu, emituje on światło, które przenika przez skórę, a jego energia oddziałuje na hemoglobinę (czerwone ciałka, które są odpowiedzialne za transportowanie tlenu do innych komórek). Czerwone krwinki absorbują energię światła lasera i zaczynają się łączyć z krwinkami w żyłach. Hemoglobina powraca „na swoje miejsce”, do żyły, a poszerzone naczynka włosowate - zanikają (dokładniej ujmując wchłaniają się). Należy jednak pamiętać, iż w celu całkowitego wchłonięcia się rozszerzonych naczynek może zaistnieć potrzeba kilkukrotnego powtórzenia zabiegu. Laserowe naświetlanie można powtarzać z 5-6 tygodniowymi przerwami. Pacjenci muszą poddać się zazwyczaj 4-6 zabiegom, aby rozszerzone naczynia krwionośne całkowicie się wchłonęły.
Obecnie stosowane lasery, mają wbudowane końcówki chłodzące, które zwiększają komfort zabiegu. W związku z powyższym osoby poddawane zabiegowi nie muszą mieć podawanego znieczulenia. Długość zabiegu zależy od obszaru poddawanemu działaniu lasera (średnio taka procedura trwa około 20 minut). Podczas zabiegu na oczy osoby naświetlanej zakładane są specjalne okulary, które mają chronić jej wzrok przed promieniowaniem. Specjalista wykonujący zabieg przesuwa nośnik lasera (w kształcie pistoletu) po ciele pacjenta i punktowo naświetla zmiany naczyniowe.

Rekonwalescencja i efekty
Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i opuchnięta, niemniej jednak, objawy te nie przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu człowieka. Pojedynczy zabieg laserowy może zredukować tzw. „pajączki” w 30-40%. Czasami nawet tylko jeden zabieg może całkowicie zniwelować poszerzone naczynka. Laserowa terapia znacząco poprawia i odmładza wygląd skóry. Stosowanie technologii laserowej jest bezpieczną metodą, niemniej jednak istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonywania takie, jak nowotworowe zmiany na skórze, nadmierna zdolność skóry do powstawania bliznowców, ciąża, mocna opalenizna, rozrusznik serca, stosowanie reccutanu, metalowe implanty w obszarze poddawanym zabiegowi, rozrusznik serca, cukrzyca oraz przyjmowanie leków, przy których zabroniona jest ekspozycja na promieniowanie.

Dorota Bylica
(www.imagebydorota.co.uk)

Obolałe nogi i stopy to dla dużej liczby ludzi codzienność, zwłaszcza dla tych, którzy przebywają w jednej pozycji – stojącej lub siedzącej. Najczęściej na dolegliwość tą cierpią ludzie, którzy w swojej pracy nie mają możliwości rozgimnastykowania mięśni łydki. 

Wiele osób odczuwa w pewnych okresach życia zmęczenie i ból nóg. Częstość występowania dolegliwości może wzrastać wraz z wiekiem, może być też spowodowana ciążą, uwarunkowaniami genetycznymi lub czynnikami zewnętrznymi, jak np. niedawno przebyta operacja. Jednak ból nóg może być spowodowany także słabym krążeniem krwi w kończynach dolnych.
Nogom i stopom należy zapewnić regularny odpoczynek. Jest to najszybsza metoda pozbycia się znużenia. Ułożenie stóp powyżej pozycji serca powinno zmniejszyć ich opuchliznę. Jest to skuteczna metoda, dzięki której staniesz na nogi. Wystarczy tylko, że ściągniesz buty i ułożysz się na podłodze tak, by twe pośladki dotykały jakiejś wysokiej pionowej powierzchni np. ściany, drzwi albo szafy, i unieś w górę nogi. Gdy twoje ciało przybierze formę litery L, pozostań w tej pozycji kilka minut. Krew i limfa, gromadzące się w dolnych partiach ciała i odpowiedzialne za uczucie „ciężkich nóg”, odpłyną z nich w kierunku serca i głowy. Opuchlizna kostek i mrowienie łydek znikną, a myśli znów popłyną wartko. A przy okazji odprężysz kręgosłup.

Jeśli spędzasz dużo czasu poza domem, powinnaś zawsze mieć przy sobie dezodorant odświeżający do stóp. Dzięki niemu natychmiast ochłodzisz i odświeżysz obolałe nogi, a delikatna mgiełka sprayu pozostawi na stopach świeży i subtelny zapach. (Ewa)

 

Kiedy zaczynają pojawiać się na nogach, dla niejednej z nas oznaczają przysłowiowy koniec świata. Rzecz jednak w tym żeby się nie załamywać, a im przeciwdziałać, bowiem żylaki kończyn dolnych, przybierające formę workowatych lub wrzecionowatych, poszerzonych żył, które zazwyczaj wydłużają się i charakterystycznie skręcają to nic innego, jak stan chorobowy.

Żyły kończyn dolnych tworzą dwa układy, poprzez które krew odpływa w 90% układem głębokim i w 10% układem powierzchniowym. Naczynia pierwszego układu stanowią najważniejszą część i są umiejscowione głęboko pod powięziami i między mięśniami. Żyły drugiego układu są natomiast położone bliżej powierzchni. Mogą być one dość łatwo usunięte, o ile nie stanowią jedynej drogi odpływu krwi z kończyn. Schorzenie, jakim są nieestetycznie wyglądające żylaki jest dosyć powszechną przypadłością wielu osób. Występują one u kobiet i u mężczyzn, zazwyczaj po 40 roku życia. Czasami choroba przybiera bardzo dokuczliwą formę, powodując dyskomfort, ból w nogach i obrzęki.

Rodzaje i powstawanie
Wśród żylaków możemy wyróżnić: żylaki pni żylnych, żylaki siateczkowate - poszerzone żyłki w tkance podskórnej oraz żylaki gałązkowate - poszerzone małe żyłki śródskórne. Żylaki można również sklasyfikować według przyczyn ich powstawania. Według tego kryterium podziału wyróżnia się żylaki pierwotne i wtórne. Żylaki pierwotne rozwijają się samoistnie, a ich występowanie zakodowane jest w genach i powiązane z różnego rodzaju czynnikami ryzyka, którymi mogą być np. styl życia, czy też rodzaj wykonywanej pracy zawodowej. Żylaki wtórne to zmiany w żyłach powstałe na skutek przebytych chorób, operacji, które spowodowały permanentny zastój krwi w układzie krwionośnym. Najczęstszą przyczyną powstawania żylaków jest jednak zapalenie żył głębokich, po którym powstaje zespół pozakrzepowy. Charakteryzuje się on powstaniem żylaków, obrzęków i zmianami troficznymi skóry oraz nawet nowotworami.

Jestem ciemną blondynką z siwymi włosami. Chciałabym ufarbować włosy, ale w domowych warunkach. Na co powinnam uważać, by włosy po takim farbowaniu wyglądały zdrowo?
Magda, e-mail

Jeżeli jesteś na tyle odważną osobą, aby ufarbować włosy w domu i nie boisz się chemicznych wypadków lub źle zafarbowanych włosów, plam lub spalenia ich, należy przede wszystkim pójść do sklepu fryzjerskiego (pamiętaj, tylko tam znajdziesz dobre i profesjonalne produkty) i wybrać odpowiedni odcień farby.
Aby pokryć siwe włosy, musisz zmieszać co najmniej 2 tubki farby: kolor NATURALNY (bo właśnie tego koloru brakuje twoim siwym włosom) oraz tubkę farby o kolorze, na który chcesz zafarbować włosy. Bardzo ważny jest także aktywator do farb (oxydante, 20 vol – 6% , 30 vol- 9% , 40 vol-12%). Wybór odpowiedniego stężenie zależy od efektu, jaki chcesz osiągnąć.

Piękny blond w domowych warunkach
Jeżeli 50% twoich włosów to siwizna, twoje odrosty mają mniej wiecej 2 cm, a twój naturalny kolor włosów to ciemny blond należy:
1. wymieszać (na tubkach są zaznaczone mililitry np: 60ml to tubka a polowa to 30ml lub ¼ tubki ½ , 1/3 , 1/1 to cala tubka, zawsze znajdziesz oznaczenia na opakowaniu) 45 ml czyli 3/4 tubki koloru NATURALNEGO nr 9, oznaczanego przeważnie: 9.0, 9.00 lub 9N z 15 ml czyli ¼ tubki koloru z ODCIENIEM nr 9, oznaczanego 9.1 (zimny blond jasny, cyfra “1” oznacza, że w tej tubce znajduje się kolor niebieski, który neutralizuje kolory pomarańczowe, czyli z numerkami „4”) lub 9.01 lub 9.7 (numer „7” jest numerem koloru zielonego , również zimnego, który neutralizuje odcienie czerwonego, czyli numeru „6”) lub 9.12 lub 9.21 („2” to fiolet, który neutralizuje kolory żółte, czyli nr „3”).

2. Jeżeli chcesz, by twoje odrosty były jaśniejsze mniej więcej o 2 tony od twojego naturalnego koloru, użyj aktywatora 30 vol czyli 9% w stosunku do farby 1:1. Wymieszaj 45 ml koloru 9N + 15 ml koloru (np.) 9.21 = 60 ml farby w miseczce + aktywator 30vol 60 ml = 120ml gotowej mieszaniny (farby), która w zupełności wystarczy na zafarbowanie odrostów i przeciągnięcie jej na całej długości i końcówkach włosów w ostatniej fazie farbowania, po to, aby stonalizować wypłukane już włosy.
Ilość aktywatora możemy idealnie odmierzyć kieliszkiem do wódki. Mieszamy wszystko dobrze, aż do momentu otrzymania jednolitej konsystencji.

Przez ile czasu?
Na każdym opakowaniu farb do włosów zamieszczona jest informacja dotycząca czasu jej pozy na włosach. Czas ten należy odmierzać zaraz po skończeniu nakładania farby.

Płukanie
Bardzo ważne przy farbowaniu włosów jest płukanie. Należy je wykonać do momentu, kiedy woda nie zacznie być czysta. Następnie myjemy włosy delikatnym szamponem, przeznaczonym do włosów farbowanych. Czynność tą powtarzamy dwa razy.

Balsamowanie
Kolejnym krokiem jest nałożenie balsamu, odżywki, kremu lub delikatnej maski, dzięki której zostaną zamknięte łuski włosa. Ta czynność jest najbardziej istotna! Krem rozprowadzamy dokładnie, następnie rozczesujemy delikatnie włosy i pozostawiamy odżywkę na włosach na co najmniej 5 minut, najlepiej pod czepkiem, aby wydzielane ciepło ze skóry głowy trafiało w nakremowany włos.

Farbowanie włosów w domowych warunkach nie jest zabiegiem prostym, ale dostosowując się do moich porad, z pewnością będziesz zadowolona z otrzymanego efektu. Pamiętaj, że farby należy kupować tylko i wyłącznie w sklepach fryzjerskich, a nie w supermarketach. Polecam Wella Koleston lub Loreal Majirell lub produkty jednej z najlepszych firm amerykańskich i światowych TIGI, które dostępne są w moim salonie TRINITY.

Następnym razem napiszę na temat farbowania włosów u brunetek i szatynek.

Piotr Wywiał
Salon Trinity
Via dei Delfini, 18 Rzym; tel: 0669940639

Czy włosy powinno się codzienne, bardzo porządnie szczotkować? Czy to prawda, że szczotkując je poprawia się krążenie, a przy tym usuwa się martwe włosy i kurz, który na nich osiada?
Należy szczotkować włosy przede wszystkim dlatego, by nie powstawały tzw. Kołtuny, a w najgorszych przypadkach dredy. Włosy powinno się szczotkować codziennie i bardzo porządnie, jednak wiele zależy od szczotki jakiej używamy do czesania włosów. Jeżeli chcemy mieć włosy lśniące, powinniśmy używać szczotek drewnianych z gęstym włosiem.

Czesząc włosy, usuwamy oprócz kurzu także włosy słabe, zniszczone lub połamane. Warto wiedzieć, że dziennie wypada ich, w zależności od długości, do 120. Im dłuższy i cięższy włos, tym więcej ich wypada.
Jeżeli chcemy poprawić krążenie skóry głowy, powinniśmy używać do czesania szczotek płaskich z “włosiem” elastycznym, zakończonym kulkami. Aby poprawić krążenie, czeszmy włosy od samej jego nasady.

Czy częste mycie włosów powoduje, że szybciej się one przetłuszczają?
Włosy powinno się myć co drugi dzień. To prawda, że myjąc je częściej, szybciej się przetłuszczają. Spowodowane jest to częstym ściąganiem ze skóry głowy warstwy ochronnej. Nasz organizm chcąc to nadrobić, produkuje więcej łoju w torebkach łojowych.
Jeżeli jednak nie myjemy włosów często, jesteśmy narażeni na to, że będą one po prostu śmierdzieć. Dowodem na to może być np. przebywanie w zadymionym pomieszczeniu. Wystarczy chwila, by nasze włosy pachniały jak popielniczka. W ludzkie włosy wsiąka najwięcej zapachów.

Na czym polega dekoloryzacja włosów? Czy jest ona bezpieczna dla włosów?
Dekoloryzacja polega na ściągnięciu pigmentu z włosa na zasadzie utleniania. Włos ludzki składa się z keratyny i melaniny, która jest jego barwnikiem.
Czy dekoloryzacja jest bezpieczna? Wszystko zależy od środków chemicznych, jakich użyje fryzjer. Należy pamiętać, że istnieją na rynku dekoloranty za 3 euro, ale są również takie, które kosztują 68 euro. W moim salonie używamy tych droższych. Należy pamiętać, że na włosach nie należy oszczędzać.
Wielu fryzjerów do zrobienia baleyage używa 12% oxydantu, czyli 40 VOL, ja wykonuję to na 8,5 VOL, czyli na 2,55% oxydancie. W ten sposób nie niszczę włosów, nie palę ich, a jedyną różnicą jest to, że przedłużam tylko czas pozy na włosach o 5-10 minut.

Mam strasznie suche włosy. Jakiej kuracji powinnam je poddać?
Polecam kuracje regenerujące, maski pielęgnujące z firmy Tigi. Proponuję Urban Anti+Dotes nr 3. Jest to szampon i krem do włosów. Kurację należy przeprowadzać co 3 dni, także w warunkach domowych.
Istnieją także kuracje chemiczne, które można wykonywać co 3 tygodnie wyłącznie w salonie, pod czujnym okiem fryzjera. Do tej kuracji można dodać także Tonalizant, ale tylko w przypadku naprawdę zniszczonych włosów. Dzięki niemu nadany zostanie pożądany odcień.

Piotr Wywiał
Salon Trinity
Via dei Delfini, 18 Rzym; tel: 0669940639