Czas wolny - Nasz Swiat
21
So, maj

Niektóre rodzaje przemocy są  jawne, łatwo obserwowalne, inne bardziej wyrafinowane,  ukryte przed bezpośrednim oglądem (przemoc pasywna). Wszystkie są powodem zaburzenia zbiornika miłości. 

STRACONE  DZIECIŃSTWO

Ojciec Ewy bardzo dużo pracował, co wiązało się z jego rzadką obecnością w domu. Matka angażowała się w różne sprawy, religijne czy inne modne przedsięwzięcia. 

Ojciec odebrał tradycyjne wychowanie: mąż pracuje ciężko, by utrzymać rodzinę, podczas gdy żona czyni wszystko, by ognisko domowe było szczęśliwe.

Nie dziwi zatem, iż mama stawała się coraz bardziej nerwowa, starając się dopasować do tradycyjnego szablonu, który nie był jednak jej modelem rodziny. Jej serce było wolne, pełne radości i ciekawości. Kochała głęboko jak każda matka, ojciec również bardzo kochał swoją rodzinę. Miał dla nich tyle miłości, na ile pozwalały czasy.

Dziś Ewa jest w terapii, by zwyciężyć niezdrowe nawyki dietetyczne, zanim zupełnie  wymkną się spod kontroli. Notatki z wywiadu dostarczyły wielu informacji na temat Ewy, która uważała, że niczym się nie wyróżnia. Oprócz obsesji na tle telewizji, była również uzależniona od ćwiczeń, zabiegów kosmetycznych. I ciągle była niezadowolona.

Ewa była niewątpliwie boleśnie współuzależniona. Jej kompulsywność -  jedzenie, ale nie tylko jedzenie. Jak większość współuzależnionych Ewa miała więcej aniżeli jeden nałóg. Inne to: pracoholizm, telewizja, przymus ćwiczenia i niewolnictwo kosmetyczne.

foto: http://newsrm.tvNie tylko skóra naszej twarzy wymaga pielęgnacji. Nie możemy zapomnieć o skórze dłoni, która szybciej się starzeje. Trzeba ją odpowiednio pielęgnować kosmetykami do tego przeznaczonymi. Domowe sposoby takie jak, oliwa z oliwek czy kremy mogą zdziałać cuda.

Skóra naszych dłoni szybciej i łatwiej ulega przesuszaniu i starzeniu. Dzieje się tak, ponieważ zawiera mniej gruczołów łojowych i tkanki tłuszczonej w porównaniu do innym części ciała – mówi kosmetyczka Anna Kowalska. Dodatkowo często narażona jest na szkodliwe działanie detergentów i czynników zewnętrznych takich jak zimno. Istnieje jednak kilka skutecznych zabiegów, które nie tylko pomogą zregenerować skórę, ale również ją zabezpieczyć. Jednym z nich jest zabieg parafinowy, który sprawia, że skóra dłoni staje się odżywiona, gładka i kompleksowo ochroniona. Kolejną propozycją jest zabieg White SPA wzbogacony kwasem hialuronowym, kwasem mlekowym oraz masłem shea, których zadaniem jest odbudowanie warstwy ochronnej naskórka i uelastycznienie jej.

Wypowiedź: Anna Kowalska, kosmetyczka Sense&Body Spa

 

NEWSRM.TV

Czas zmierzyć się ze sobą, z tym co odepchnąłeś, wyparłeś ze swojej osobowości. Proponuję zacząć od ćwiczenia, które pozwoli na to, abyś dowiedział się czegoś o sobie. Odzyskasz co twoje, osiągniesz harmonię, będziesz radośniejszy co sprawi, że będziesz bardziej lubiany i ... osiągniesz spokój.

SPA - Sanus Per Aqua, dosłownie znaczy - leczenie wodą. Woda oczywiście nie może być taka zwykła z kranu. Chodzi tu głównie o jej właściwości lecznicze. Najczęściej stosuje się wody geotermalne, które są na dużych głębokościach i po przez swoje koryta przepływają pod powierzchnią ziemi. Wody termalne oprócz naturalnie podwyższonej temperaturze zawierają w sobie duże ilości mikro i makroelementów. W Polsce takie wody obecnie są stosowane w kąpieliskach w okolicach Zakopanego, w Krynicy wody lecznicze stosuje się w pijalniach (z zaznaczonym zastosowaniem na poszczególne przypadłości), a w Italii?
 

Raj na ziemi!
Wody termalne rozciągają się od Dolomitów aż po samą Sycylię. U podnóża Etny znajdują się ponadto lecznicze błota, z duża zawartością siarki. Siarka ma wspaniałe właściwości lecznicze na wszelkie dolegliwości reumatyczne i oczywiście problemy skórne (trądzik, łuszczyca).
 

Tak naprawdę nie można mówić, że wykonuje się manicure SPA lub domowe SPA. Wanna i sól morska, albo extra moczenie dłoni w gabinecie kosmetycznym, nie ma nic wspólnego z leczniczym zabiegiem wodnym. Często określenie SPA jest nadużywane w celach marketingowych. Również basen i sauna w hotelu nie jest żadnym SPA a raczej strefą Wellness.
Wellness - generalnie jest to styl życia. Styl, w którym skupiamy się na swoim wnętrzu i dbamy o balans psychiczny. Jak od lat wiadomo, woda przynosi ukojenie i działa relaksująco. Dlatego w strefach Wellness wykorzystuje się zabiegi wodne (nawet jeśli woda nie jest pozyskiwana ze źródeł geotermalnych). Można tu wykorzystać zabiegi wodne, takie jak kąpiele, które są oparte na rożnych mieszankach. Dlatego w zależności od regionu zastosowanie swoje znajdują bogactwa naturalne. Do nich można zaliczyć: igliwie, szyszki, siano, rożnego rodzaju owoce (suszone owoce leśne, jabłka), mieszanki regenerujące skórę z zastosowaniem naturalnych produktów jak: maślanka, mleko krowie, dodatki zapachowe oparte na wyciągach z olejków, jak również lokalne wino. Ale wellness to również regularne spacery na łonie natury, lekcje medytacji, relaks z książką, delikatne kąpiele słoneczne, spacery bosymi stopami po trawie. Wszystkie te zabiegi w otulinie gór lub jezior, czy morza spotęgowane są dobroczynnym działaniem natury. Wellness to współbrzmienie z naturą. Ogromną harmonię wewnętrzną osiągamy spacerując po plaży, czy napawającej oczy widokiem gór, czy przepięknych leśnych widoków.

Żyjemy w pośpiechu, w zadymionych miastach, bez chwili na relaks, gdzie odczuwamy zmęczenie i wyczerpanie. Po pewnym czasie decydujemy się na zmiany (czasem tylko w weekend) i dlatego wyjeżdżamy na wieś, na spacer, na ryby, pochodzić po górach. Wtedy ładujemy nasze baterie na dalsze zabiegane tygodnie.
 

Organizujmy sobie od czasu do czasu wspaniałe chwile relaksu z książka, na słońcu, w górach, czy nad morzem. Medytujmy kilka razy w tygodniu w ciszy z wyłączonym telefonem, telewizorem i komputerem. Dbajmy o siebie. Korzystajmy z każdej nadarzającej się chwili z możliwością rezonowania z energią natury.

Dorota Bylica
www.imagebydorota.co.uk

Więcej artykułów…