Czas wolny - Nasz Swiat
28
So, maj

Niektóre rodzaje przemocy są  jawne, łatwo obserwowalne, inne bardziej wyrafinowane,  ukryte przed bezpośrednim oglądem (przemoc pasywna). Wszystkie są powodem zaburzenia zbiornika miłości. 

STRACONE  DZIECIŃSTWO

Ojciec Ewy bardzo dużo pracował, co wiązało się z jego rzadką obecnością w domu. Matka angażowała się w różne sprawy, religijne czy inne modne przedsięwzięcia. 

Ojciec odebrał tradycyjne wychowanie: mąż pracuje ciężko, by utrzymać rodzinę, podczas gdy żona czyni wszystko, by ognisko domowe było szczęśliwe.

Nie dziwi zatem, iż mama stawała się coraz bardziej nerwowa, starając się dopasować do tradycyjnego szablonu, który nie był jednak jej modelem rodziny. Jej serce było wolne, pełne radości i ciekawości. Kochała głęboko jak każda matka, ojciec również bardzo kochał swoją rodzinę. Miał dla nich tyle miłości, na ile pozwalały czasy.

Dziś Ewa jest w terapii, by zwyciężyć niezdrowe nawyki dietetyczne, zanim zupełnie  wymkną się spod kontroli. Notatki z wywiadu dostarczyły wielu informacji na temat Ewy, która uważała, że niczym się nie wyróżnia. Oprócz obsesji na tle telewizji, była również uzależniona od ćwiczeń, zabiegów kosmetycznych. I ciągle była niezadowolona.

Ewa była niewątpliwie boleśnie współuzależniona. Jej kompulsywność -  jedzenie, ale nie tylko jedzenie. Jak większość współuzależnionych Ewa miała więcej aniżeli jeden nałóg. Inne to: pracoholizm, telewizja, przymus ćwiczenia i niewolnictwo kosmetyczne.

Wieloletnie doświadczenia mojej pracy z pacjentami utwierdziły mnie w przekonaniu, że praca z wewnętrznym dzieckiem prowadzi do najszybszych i najbardziej efektywnych uzdrawiających przemian w ludziach.

Więcej artykułów…