Piękno spod igły - Nasz Swiat
29
Śr, czerwiec

Zdrowie i uroda

Ideą makijażu permanentnego jest podkreślenie kobiecego piękna. Zabieg ten, pozwala nie tylko skorygować kształt brwi, ust, czy też podkreślić wyraz oczu, ale stosowany jest także w celu zlikwidowania lekkich przebarwień skóry, czy zatuszowania drobnych blizn.

Zakres makijażu permanentnego, został niedawno poszerzony o tak zwany makijaż medyczny, który polega głównie, właśnie na zamaskowaniu istniejących blizn. Czasami wykorzystywany jest także na przykład do wykonania nowej aureoli piersi, po zabiegu ich usunięcia.

Makijaż permanentny jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie mają czasu na codzienne malowanie się przed lustrem. Zapewnia on świeży, wypoczęty wygląd o każdej porze dnia i w każdej sytuacji. Poleca się go osobom czynnie uprawiającym sport oraz tym, które mają nieregularne, czy też mało widoczne, bądź nieciekawe rysy twarzy. Makijaż permanentny to zbawienie także dla:
- zabieganych mam,
- kobiet sukcesu, pracujących głównie w rozjazdach,
- artystek estradowych,
- pań, które zaczynają mieć problem ze wzrokiem,
- osób uczulonych na tradycyjne kosmetyki,
- kobietom, które zwyczajnie pragną zawsze pięknie wyglądać.

Warto wspomnieć, iż makijaż permanentny wymaga dużego artyzmu, solidnej wiedzy teoretycznej oraz praktycznej od osoby wykonującej zabieg. Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na jakość makijażu jest również jakość stosowanych barwników oraz aparatu wykorzystywanego do zabiegu.

Trwale wykonany make-up utrzymuje się na twarzy kobiety około trzech do pięciu lat. Im skóra jest bardziej sucha i starsza, tym makijaż ten utrzymuje się dłużej, ponieważ naskórek nie ulega złuszczeniu tak szybko, jak w przypadku cery normalnej lub tłustej. Trwałość takiego makijażu uzależniona jest także od innych czynników, jak układ odpornościowy klientki, wiek kobiety oraz eksponowanie jej ciała na promienie słoneczne. I to wcale nie jest tak, że makijaż zniknie po jednej nocy, tygodniu, czy miesiącu.

Barwniki stosowane przy wykonywaniu tego zabiegu ulegają biodegradacji, a cały makijaż blednie stopniowo z czasem, w zależności od jakości użytych materiałów. Pamiętajmy również, że makijaż permanentny nie jest kilkuletnim wyrokiem, skazującym kobietę na ten sam wygląd. W każdej chwili można go zmienić, kreując zupełnie nowy wizerunek.

W zależności od koloryzowanych partii twarzy, wykonanie makijażu może trwać około 2 godzin. Pigmenty są implantowane w skórę na głębokości 0,6 - 1,2 mm, dlatego makijaż może przetrwać długi okres czasu.

Przed zabiegiem, twarz klientki jest dokładnie oczyszczana, po czym podaje się miejscowe znieczulenie w postaci kremu lub żelu (znieczulenie za pomocą zastrzyku powoduje zniekształcenie powierzchni skóry). Po zabiegu, może dojść do zaczerwienienia i delikatnego podrażnienia skóry. Może także wystapić tak zwany mikropodpuchniec, który utrzyma się około 2 godzin. Po kilku dniach od zabiegu naskórek z obszarów poddawanych zabiegowi będzie delikatnie złuszczał się. W związku z tym, bardzo ważne jest ciągłe nawilżanie skóry oraz zrezygnowanie z sauny, czy też solarium na okres około 2 tygodni. Po zagojeniu się naskórka, barwnik jest jaśniejszy o około 50% od barwnika zaaplikowanego na wstepie. Dlatego po około 2-3 tygodniach zaleca się wykonanie korekty zabiegu. Klientka może wtedy dokładnie określić, jak intensywne zabarwienie jej odpowiada i podczas takiej korekty, kreski wokół ust, oczu czy na brwiach można przyciemnić, pogrubić lub przedłużyć.

Profesjonalne urządzenia do makijażu permanentnego mają wbudowane mikroprocesory, które zapewniają niezmienną częstotliwość nakłuwania skóry, co znacznie zmniejsza dyskomfort odczuwalny podczas zabiegu oraz gwarantuje ciągłość linii. Ważną rzeczą jest także sterylna igła, która powinna zostać otwarta przy klientce. Do głównych przeciwwskazań zabiegu należą ciąża, cukrzyca, łuszczyca i inne choroby skóry oraz przyjmowanie leków sterydowych.

Dorota Bylica
(www.imagebydorota.co.uk)

* W ostatnim czasie otrzymałam kilka telefonów z prośbą o polecenie dobrych salonów kosmetycznych, wykonujących zabiegi upiększające i podanie ich przykładowych cen. Niestety nie jestem w stanie tego zrobić. Pisząc o zabiegach i ich efektach, o przeróżnych kosmetykach, przedstawiam jedynie dostępne na rynku kosmetycznym opcje. Czasami wydaję o nich osobistą opinię, gdyż wykonywałam wiele z nich na sobie. Moja rubryka ma jedynie na celu informowanie czytelniczek o dostępnych sposobach dbania o urodę :)