Święta dla ciała i ducha - Nasz Swiat
02
So, lipiec

Zdrowie i uroda

Sylwestrową noc i Nowy Rok, każda z nas chce powitać zawsze w sposób wyjątkowy. Jednak do tego, dobrze jest zacząć się przygotowywać  nieco wcześniej niż na dwa dni przed szampańską zabawą.

Pierwszą i najważniejszą sprawą jest to, aby pilnować się w okresie bożonarodzeniowych świąt, gdyż domowa atmosfera wspaniale zastawionych stołów, plus tony smakowitych słodyczy z pewnością będą kusić. Podczas takich rodzinnych spotkań, przybrać na wadze jest najłatwiej, a potem wiadomo - bardzo trudno to wszystko zgubić, zwłaszcza w szybkim czasie.

Coś dla skóry
Przedświąteczna bieganina za zakupami czy prezentami, sprzątanie domu czy gotowanie to bardzo intensywny i męczący okres nie tylko dla naszego ciała, ale i psychiki. W celu odpowiedniego odprężenia przed Bożym Narodzeniem i sylwestrową nocą, polecam szczególnie arabski zabieg Hamman lub Rasule. Oba różnią się właściwie tylko nazwą. Są one bardzo miłe i relaksujące oraz mają tę zaletę, że można wykonywać je we dwoje.

 

Polegają one bowiem na dokładnym oczyszczeniu całego ciała specjalnym mydłem (powstałym z naturalnego tłuszczu, może być oliwkowe) i przy użyciu dość ostrej szczotki (w tym momencie, bardzo pomocny będzie partner, gdyż peeling na plecach, samemu wykonuje się z natury rzeczy dość trudno). Następnie smarujemy całe ciało glinką (łatwą do nabycia w drogeriach kosmetycznych), która pochłania toksyny i oczyszcza pory skóry. W salonie kosmetycznym, aby glinka odpowiednio lekko zaschła na ciele, osoba poddawana zabiegowi, udaje się do łaźni parowej. W domowych warunkach, wystarczy pochodzić sobie w tej masce przez jakieś 15 minut. Po spłukaniu glinki, kolej na fazę nawilżenia ciała. Można tego dokonać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest nawilżenie za pomocą oliwki z naturalnego oleju roślinnego, na przykład oliwkowego, czy awokado. Drugim sposobem, jest samodzielnie przyrządzony specyfik z 2 łyżek miodu, oleju migdałowego i soku z jednego grejpfruta lub cytryny. Maskę oliwną należy pozostawić na skórze do całkowitego wchłonięcia, natomiast tą z miodem, należy zmyć po 20 minutach. Po całym zabiegu, skóra jest doskonale oczyszczona, krążenie krwi pobudzone, a my zrelaksowani, odprężeni i zadbani.

Coś dla włosów
Aby odpowiednio przygotować nasze włosy do karnawałowego szaleństwa z fryzurami i ich modelowaniem, dobrze jest na dwie godziny przed umyciem głowy, nałożyć na włosy specjalną maskę, na przykład przygotowaną z oliwy wymieszanej z żółtkiem jajka. Po jej spłukaniu, głowę należy dokładnie, dwa razy umyć.

Uwaga! Tego typu kuracji nie należy wykonywać już na cztery dni przed planowaną imprezą, gdyż maska oliwno-jajeczna może spowodować oklapnięcie i przetłuszczenie włosów, a nam chodzi przecież o ich odpowiednie nawilżenie i odżywienie.

Gładkie lico i dłonie
Bez względu na porę roku, czas zabawy karnawałowej czy przy innej okazji, twarz należy oczyszczać co 2-3 dni, a codziennie nawilżać ją tonikiem i smarować kremem oraz nakładać na nią w zależności od właściwości danego preparatu, specjalne serum (jedne mogą być stosowane codziennie zamiast kremu, inne na przykład raz na dwa dni), a już absolutną podstawą jest stosowany każdego wieczoru, krem na noc odpowiednio dobrany co cery i wieku. Raz w tygodniu, warto zafundować sobie także maseczkę nawilżającą.

Dłonie kremujemy tak często, jak to tylko się da. Wieczorami wcieramy krem dokładnie także w skórki wokół paznokci (podobnemu zabiegowi poddajemy również stopy).

Choć może wydawać się to zbędne i bezsensowne, na sam koniec przypomnę: drogie panie jeśli chcecie skorzystać w okresie świąteczno-karnawałowym z porad czy zabiegów specjalistów, wizytę u fryzjera, kosmetyczki, czy masażysty zacznijcie rezerwować już teraz. Za kilka dni, może być już naprawdę za późno!

Teraz pozostaje mi Wam już tylko życzyć wspaniałych, zdrowych świąt w ciepłej, rodzinnej atmosferze i szczęśliwego Nowego Roku!

Dorota Bylica
(www.imagebydorota.co.uk)