Złote rady Piotra - Nasz Swiat
29
Śr, czerwiec

Zdrowie i uroda

Czy częste farbowanie włosów jest zdrowe?
Nie jest ono zdrowe, ale konieczne z racji odrostów. Dlatego też ważne jest jakich farb używamy. Nie należy kupować farb do włosów w zwykłych sklepach, tam gdzie chodzi się po zakupy, ponieważ farby te mają w swoim składzie opiłki metali. Są one dodawane po to, by na początku włosy błyszczały, ale to właśnie one najbardziej niszczą włosy.

Czytaj także: Polski mistrz grzebienia w Wiecznym Mieście

Każdego dnia dojeżdżam do pracy „motorino”, a w związku z tym muszę zakładać na głowę kask. Przez to moje włosy są suche i bez połysku, a po zdjęciu kasku elektryzują się. Czy można jakoś temu zaradzić?
Osobom używającym kask polecam produkty z ochroną. Tych samych produktów powinny używać panie, które prostują sobie włosy prostownicą. Polecam produkty FLAT IRON SHINE lub CATWALK z serii SESSION. Jest to seria stworzona specjalnie do utrwalenia fryzury. Kask jej nie zburzy na pewno, a włosy pozostają miękkie i nie sklejone.

Jakie fryzury będą modne w nadchodzącym sezonie karnawałowym?
Uwaga, uwaga! Podczas najbliższego karnawału nie można zapomnieć o bardzo natapirowanych włosach. Jeżeli chodzi o ubiór, z informacji, które otrzymałem kilka dni temu z Londynu , podczas karnawału w naszych kreacjach nie może zabraknąć kreacji różowych z dodatkami zwierzęcymi, np. skorą pantery. Modne będą także suknie z falbanami. Dopełnieniem do fryzury i ubioru jest oczywiście makijaż, który podczas najbliższego karnawału musi być wyrazisty i w kolorach różu, czerwieni oraz niebieskiego.

Piotr Wywiał

Salon Trinity
Via dei Delfini, 18 Rzym; tel: 0669940639