Magazyn - Nasz Swiat
28
Wt, czerwiec

1) Melduję, że wróciłam. Odmieniona, choć już nie w odmiennym stanie. Ponieważ chodziłam w ciąży i rodziłam w Italii, a teraz od 8 miesięcy staram się wychować mojego synka na porządnego Polaka w naszym włoskim domu, więc z doświadczenia wiem, że wcale nie jest łatwo być rodzicem, a zwłaszcza tu na emigracji.

2) Sposób na cyckoholika. Sztuczki żłobkowe na usypianie. Od Pana Doktora Zakręconego do Rudej. Dobry pediatra to skarb, ale nie łatwo go upolować.

3) Detektyw w akcji, czyli rzecz o tym jak wytropić dobrego pediatrę i nie dać go sobie sprzątnąć sprzed nosa. Mądry Polak po szkodzie, czyli 101 rzeczy, których nie warto kupować w ciąży.

4) Niedokończona czarna lista będzie dokończona w następnym odcinku. Trzy priorytetowe rzeczy dla maluszka, które warto ściągnąć z Polski. Pierwsza odsłona moich perypetii samochodowych.

5) Poduchowaty banan albo wąż dla mamy i dziecka. Krzesełka do jedzenia, które „rosną” razem z dzieckiem. Ustrojstwa „połykacze pieniędzy”, na które nie dajcie się nabrać. Polska mama za kierownicą na włoskich drogach.

6) Pieluszki tetrowe, flanelki i gruszki, czyli co jeszcze warto kupić w Polsce. Pies-żartowniś i mój zarysowany zderzak. Znaczki S i D wypisane czarnym flamastrem na rękach – ściąga przez którą omal nie oblałam egzaminu na prawo jady. Ile kosztuje zrobienie „prawka” w Italii – motoryzacyjne rady i perypetie Andrzeja z San Vito.

7) Karta pobytowa (attestato di soggiorno) dla maluszka. Przemeldowanie rodziny z jej nowym członkiem. Problemy z pazurkami – aiuto! Szczepić czy nie szczepić - oto jest pytanie.

8) Przeprowadzka. Zmiana żłobka, czyli inserimento all’asilo nido 2. Zamiana Rudej na Turecki Sweterek. Jak odpisać dziecko od podatku.

9) 19,6 kg – tyle przytyłam w ciąży. Kooooszmar! Jak schudnąć po ciąży nie rezygnując z karmienia piersią. Rozstępy – dobry sposób, aby ich zapobiec.