Siostry Sabatini dedykują swój festiwal Janowi Pawłowi II - Nasz Swiat
08
Śr, grudzień

Jan Paweł II i muzyka

11 edycja międzynarodowego festiwalu „MILLENNIUM IN MUSICA - OMAGGIO A GIOVANNI PAOLO II” nosi tytuł “CELEBRATIONES PAPAE WOJTYŁA”. Siostry Sabatini – Daniela (pianistka) i Raffaella (skrzypaczka)  postanowiły zadedykować wszystkie koncerty odbywające się w ramach organizowanego przez nie festiwalu ukochanemu przez nie Papieżowi-Polakowi, będącego spirytualnym patronem ich inicjatyw muzycznych,  który wkrótce zostanie wyniesiony na ołtarze.

Zainaugurowany w 2000 roku festiwal stał się wydarzeniem muzycznym na skalę międzynarodową. Do dnia dzisiejszego siostry Sabatini i ich stowarzyszenia non profit “Vivere in Musica”, “Musicisti senza Frontiere - Missionari della Musica - Papa Giovanni Paolo II” i “Strumenti di Pace”  zorganizowały ponad 600 koncertów w najbardziej znanych bazylikach i kościołach Wiecznego Miasta. Artystki upamiętniają koncertami wszystkie rocznice wiążące się z osobą Jana Pawła II.

Wstęp dla publiczności jest zawsze darmowy. W festiwalu wzięło już udział ponad 100 artystów z 5 kontynentów.
Na wiadomość o zamknięciu procesu beatyfikacyjnego Papieża-Polaka siostry Sabatini od razu rozpoczęły przygotowania koncertów, mających towarzyszyć temu wielkiemu wydarzeniu, jakim będzie uroczystość 1 maja. Kalendarz muzycznych spotkań poznamy już wkrótce.

Fot. Daniela Sabatini z Janem Pawłem II © archiwum prywatne D. Sabatini