Prada gotowa na „polską” wiosnę - Nasz Swiat
28
Wt, czerwiec

Przeglądarka Joanny L.

Wspaniała projektantka z Lombardii - Muccia Prada, do kampanii promującej wiosenną kolekcję 2014 zaprosiła 18 modelek z rόżnych krajόw, w tym aż trzy Polki: Magdę Jasek, Olę Rydnicką i Maję Salamon. Wszystkie najpierw pojawiły się na mediolańskim pokazie mody Prady na sezon wiosna-lato 2014 i wpadły w oko dyrektorce castingu i styliście, którzy pracowali przy jego organizacji.

Do tej pory, co ciekawe, projektantka wybierała inne Polki do reklamowania swoich kolekcji: Annę Jagodzińską w 2009 roku, Zuzannę Bijoch w 2011 i Magdalenę Frąckowiak w 2012. Wspόłpracowała rόwnież z samym Romanem Polańskim przy filmie krόtkometrażowym z Festiwalu w Cannes “A Therapy” (Helena Bohnam Carter, Ben Kingsley) dostępnym na stronie włoskiego Vogue’a. Zdjęcia do reklamy wykonał zaprzyjaźniony z firmą od wielu lat, legendarny fotograf, Steven Meisel. Jego dzieło jest po części idealizacją młodości oraz zachętą do optymizmu.

Grupa modelek pozująca na via Fogazzaro w Mediolanie ucieleśnia odważnego i niezależnego ducha tej nad wyraz kolorowej, a nawet rzec można, worholowskiej kolekcji. Sukienki opływające sylwetkę z ogromnym nadrukiem kobiecych twarzy (stworzone przez takich artystów jak Pierre Mornet, Jeanne Detallante, El Mac, Stinkfish, Mesa, Gabriel Specter), projektantka zestawia ze sportowymi, piłkarskimi getrami. Natomiast paski na dekoltach przywołują atmosferę studencką.

Wiosna według Prady jest bardzo kobieca, rόżnorodna i po części polska. Kobiety noszą na sobie kobiety, czym moltiplikują swoją kobiecość. Prada znana jest za granicą głόwnie z wyszukanych eleganckich torb i stonowanej woni perfum, w tej kolekcji zaskakuje sportowym oraz surrealistycznym akcentem. Ta kampania reklamowa to sztuka uliczna z wielka klasą (modelki na tle murόw tworzą pewnego rodzaju żywego graffiti) oddająca hołd obrazom Diego Riviery. Jedyne co w niej może szokowac, zdziwić, bądź też do niej przyciągnąć, w zależności od gustόw, to już nie torby ze skόry krokodyla, a naszyte na sukienki olbrzymie biustonosze oraz ekscentryczne buty na gumie. Tego na wybiegach jeszcze nie było! Wideo z reklamą widoczne jest na stronie projektantki www.prada.com.

Joanna Longawa