Ile kosztuje prawo jazdy we Włoszech i jak wygląda kurs? - Nasz Swiat
09
N, maj

Ekspert odpowiada

Szanowna Redakcjo,

Pół roku temu podjęłam pracę we Włoszech jako opiekunka do dzieci. Od koleżanek, dowiedziałam się, że mogłabym zarabiać lepiej i przed wszystkim zrezygnować „ze stałki”, gdybym miała prawo jazdy, bo tu gdzie mieszkam, na obrzeżach Florencji Włosi chętnie zatrudniają na godziny opiekunki, które odbierają dzieci ze szkoły i worzą je na różne zajęcia. 

Niestety nie znam jeszcze zbyt dobrze włoskiego, dlatego byłabym bardzo wdzięczna za informację w języku polskim o tym jak wygląda kurs prawa jazdy kategorii B we Włoszech  i jakie są jego przybliżone koszty.

Magda K.

 

Szanowna Pani,
Odsyłamy do lektury artykułu Prawo jazdy we Włoszech: link , w którym znajdzie Pani praktyczne informacje, o tym  jak wygląda kurs i egzamin.  Podanew nim
przybliżone koszty mogły nieco wzrosnąć w nowym roku, aczkolwiek podwyżki te były nieznaczne.

Pragniemy zwrócić uwagę na fakt, że we Włoszech może się Pani szkolić w jeździe nie tylko pod okiem instruktora, ale także zmotoryzowanych przyjaciół, jeśli posiadają prawo jazdy od co najmniej 10 lat (i oczywiście od momentu kiedy zostanie Pani wydane foglio rosa).

Zachęcamy również do lektury humorystycznych felietonów opisującego perypetie polskich aspirantów na kierowców  na włoskich drogach.

5) Poduchowaty banan albo wąż dla mamy i dziecka. Krzesełka do jedzenia, które „rosną” razem z dzieckiem. Ustrojstwa „połykacze pieniędzy”, na które nie dajcie się nabrać. Polska mama za kierownicą na włoskich drogach.

6) Pieluszki tetrowe, flanelki i gruszki, czyli co jeszcze warto kupić w Polsce. Pies-żartowniś i mój zarysowany zderzak. Znaczki S i D wypisane czarnym flamastrem na rękach – ściąga przez którą omal nie oblałam egzaminu na prawo jady. Ile kosztuje zrobienie „prawka” w Italii – motoryzacyjne rady i perypetie Andrzeja z San Vito.

Redakcja