Mój paszport straci za kilka tygodni ważność. Co robić? - Nasz Swiat
09
N, maj

Ekspert odpowiada

Za kilka tygodni ważność mojego paszportu się skończy. Mieszkam kilkadziesiąt kilometrów od Neapolu i myślałam, że konsulat honorowy w tym mieście jeszcze działa. Ale niestety, według informacji jakie udało mi się zdobyć wynika, że został on już kilka lat temu zamknięty. W związku z tym chciałabym się dowiedzieć, czy aby wyrobić nowy paszport muszę przyjechać do konsulatu w Rzymie?
Barbara

Szanowna Pani,

tak to prawda, że Konsulat Honorowy RP w Neapolu przestał istnieć już jakiś czas temu. W związku z tym, albo musi Pani przyjechać do Wydziału Konsularnego RP przy Ambasadzie RP w Rzymie, albo zapisać się na spotkanie z konsulem, podczas najbliższego dyżuru konsularnego w Neapolu, który odbędzie się 23 lutego w salce kościoła św. Franciszka przy Corso Vittorio Emanuele 730, w godzinach od 10.00 do 14.00. Podczas dyżuru można składać wnioski o paszport.

W celu zapisania się na dyżur oraz uzyskania szczegółowych informacji dotyczących zakresu załatwianych podczas dyżurów spraw, uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny z Wydziałem Konsularnym Ambasady RP w Rzymie od poniedziałku do środy w godz. od 09.00 do 16.30, w czwartki od godz. 09.00 do 18.00 oraz w piątki od godz. 09.00 do 15.00. pod nr tel. 0636204302.

redakcja