Obywatelstwo włoskie: Wypełnianie wniosku online krok po kroku - Nasz Swiat
22
Wt, czerwiec

Poradniki

Wyjaśniamy jak zarejestrować się w serwisie i jak wypełnić wniosek o obywatelstwo włoskie. Poradnik Stranieriinitalia.it i wskazówki ministerstwa spraw wewnętrznych.

Rzym – 19 maja 2015 roku – Weszła w życie nowa procedura składania wniosków o obywatelstwo. Wyjaśniamy krok po kroku jak  złożyć wniosek online o nadanie włoskiego obywatelstwa.

 

 

 

 

 

 

1) Wejdź na stronę włoskie ministerstwa spraw wewnętrznych (Ministero dell’Interno), a konkretnie w zakładkę: area dedicata alle domande online i zarejestruj się.

 
 
 
2) Wpisz Twoje dane, wybierz hasło, wprowadź symbole kontrolne do podanego okienka i kliknij na „invio”.
 
 
 
 
3) Otrzymasz e-mail z instrukcją jak zakończyć rejestrację.
 
 
 
4) Połącz się z nowym serwisem Ministero del’Interno. Zaloguj się wpisując adres e-mail oraz hasło podane podczas rejestracji i kliknij na “invia”:
 
 
 
 
5) Teraz jesteś zalogowany w serwisie. Kliknij na zakładkę “Cittadinanza”:
 
 
 
 
6)  Otworzy ci się menù: Kliknij na  “Gestione domanda”:
 
 
 
 
7) Teraz musisz wybrać formularz, odpowiedni dla typu wniosku, który będziesz składać. Chcesz nabyć włoskie obywatelstwo ze względu na ślub z Włochem (per matrimonio) czy ze względu na rezydencję (per residenza)?  Mieszkasz w Italii czy poza jej granicami?
 
 
 
 
 
 
8) Tutaj możesz ściągnąć formularze wraz z instrukcją ministerstwa dotyczącą sposobu jego wypełniania: 
 
 
 
9) Qui di seguito puoi scaricare le istruzioni per compilare i moduli, caso per caso, pubblicate dal ministero dell'Interno: