Pięć nieoczywistych elementów CV, które decydują o sukcesie rekrutacyjnym - Nasz Swiat
20
N, czerwiec

Poradniki

Sprawdź, czego brakuje Twojemu CV, by było naprawdę wyjątkowe!

 

Myślisz, że wiesz już wszystko o stworzeniu idealnego CV? Masz za sobą wieloletnie doświadczenie w tworzeniu dokumentów aplikacyjnych? Niby wszystko jest OK, ale czujesz, że coś trzeba zmienić? Sprawdź, czego brakuje Twojemu CV, by było naprawdę wyjątkowe!

Zdjęcie

Podobno nie musisz go umieszczać w CV. Czy jednak odebranie twarzy swojemu życiorysowi będzie na pewno dobrą decyzją? Obraz szybciej zapada w pamięć niż pismo, zdjęcie przyciąga wzrok. Twierdzisz, że wygląd nie jest najważniejszy? Masz rację! Jednak wizerunek uwiarygadnia to, co  zawrzesz w treści – pamiętaj o tym! A poza tym, każdy może mieć piękne zdjęcie. Dotychczas robiłeś zdjęcie u fotografa tylko do dowodu osobistego? Najwyższa pora to zmienić! Zrób profesjonalne zdjęcie do CV - to inwestycja, która się opłaca.

Hobby

Pracodawcy szukają pracowników z pasją. Kandydat, który nie ma zainteresowań, nie jest ciekawy świata i rezygnuje z wpisania hobby w CV daje sygnał rekruterowi, że nie lubi poznawać nowych rzeczy, a tym samym uczyć się. Biorąc pod uwagę fakt, że w każdej nowej pracy trzeba przyswoić wiedzę, niezbyt dobrze świadczy to o kandydacie. Poza tym hobby, jakie umieścimy w CV, dużo może powiedzieć nt. tego, jakimi ludźmi jesteśmy. Zainteresowania i pasje wiele mówią o naszej naturze. Inaczej bowiem pomyślimy o człowieku, który pasjonuje się siatkówką, a inaczej o tym, który kocha teatr lub wspinaczkę.

Cel zawodowy

Chcesz szybko znaleźć dobrą pracę? Skutecznie zbuduj swoją markę na rynku pracy! Cel zawodowy w CV to Twoje główne hasło reklamowe! Musi być krótki, konkretny i… zainteresować odbiorcę! Jeśli będzie spójny z ideą przyświecającą działaniom firmy – będziesz mieć olbrzymie szanse na zdobycie akurat tej pracy!

Infografika

Wyróżni Twoje CV, sprawi, że będzie wyjątkowe! CV w formie infografik są coraz popularniejsze, wciąż jednak wiele osób o tym zapomina, a Ty masz szansę wyprzedzić te wszystkie osoby w wyścigu po wymarzoną pracę! A może wyjdziesz naprzeciw oczekiwaniom pracodawcy? Aplikujesz do wybranej firmy? Stwórz CV w barwach logo firmy, do której aplikujesz! Taki gest z pewnością zapadnie w pamięć właścicielowi i będzie świadczył o proaktywnej postawie kandydata do pracy.

Link do portfolio

Myślisz, że portfolio dotyczy tylko artystów? Jesteś w błędzie. Coraz więcej osób w ramach zajęć zawodowych tworzy, projektuje, pomaga innym, a dzięki łatwemu dostępowi do urządzeń mobilnych, wszystkie te działania łatwo zachować i zarchiwizować. Stwórz stronę, gdzie pracodawca będzie mógł szerzej zapoznać się z Twoim doświadczeniem zawodowym, Twoimi pracami i projektami. Pamiętaj: jedno działanie znaczy więcej niż sto słów!

Joanna Niemyjska (Zielona Linia 19524, Centrum Informacyjne Służb Zatrudnienia)