Dwa oblicza stadionu - Nasz Swiat
26
Cz, maj

Sport

Może być problem z oddaniem Stadionu Narodowego w Warszawie w terminie. Tymczasem w Londynie Stadion Olimpijski udało się nie tylko wybudować rok wcześniej, ale i taniej niż zakładano.

Planowano, że stadion będzie gotowy pod koniec czerwca 2011 roku. Są opóźnienia, których już nie uda się nadrobić - przyznał dziennikarzowi TVP Sport prezes jednej z firm podwykonawczych.

Karolina Szydłowska, rzecznik konsorcjum Alpinie Bau, PBG i Hydrobudowy zapewnia z kolei, że proces inwestycyjny przebiega prawidłowo, a niektóre roboty (np. części deweloperskie) konsorcjum przekazuje Narodowemu Centrum Sportu w terminach wcześniejszych, niż przewiduje kontrakt.

- Przy dobrej woli wszystkich stron i maksymalnym sprężeniu, stadion może być oddany do użytku przed 30 czerwca, ale część robót na pewno będzie skończona po tym terminie. Realnie do końca 2011 roku - twierdzi natomiast kolejny z podwykonawców.

Znacznie trudniejszy technicznie obiekt, Stadion Olimpijski w Londynie, udało się oddać rok przed terminem i znacznie taniej. I gdzie tu logika? (mm)

fot. Wikipedia

www.thepolishobserver.co.uk