Maja Włoszczowska najlepsza we Włoszech - Nasz Swiat
04
So, grudzień

Sport

Polska zawodniczka kolarstwa górskiego - Maja Włoszczowska (CCC Polkowice) wygrała w sobotę wyścig MTB pierwszej kategorii UCI - Trofeo Senini, który odbył w Sirmione koło Brescii. Na trzecim miejscu uplasowała się Anna Szafraniec – podaje serwis Onet.pl.

Mistrzyni świata niemal przez cały wyścig nadawała ton rywalizacji. Do ostatniego okrążenia "na kole" Mai Włoszczowskiej jechała Szwajcarka Marielle Saner Guinchard (Bikepark.ch-Scott), jednak w końcówce Polka zgubiła rywalkę i linię mety minęła z 23-sekundową przewagą.

Znakomicie w swoim drugim występie w barwach CCC Polkowice spisała się również Anna Szafraniec, która zajęła trzecie miejsce, tracąc do klubowej koleżanki niespełna półtorej minuty. Na dziewiątej pozycji zawody ukończyła Magdalena Sadłecka, a 16. była Paula Gorycka (4. w kategorii U-23).