Ivan Komarenko zaśpiewa dla Papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie - Nasz Swiat
04
So, grudzień

Polska

Na początku czerwca Ivan Komarenko  poinformował na swoim profilu Facebook, że zaśpiewa dla Papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Jaką piosenkę zaśpiewa przed Ojcem Świętym? Będzie to podziękowanie dla Jana Pawła II, tym razem w języku angielskim.

O Ivanie Komarenko w Polsce ostatnio było o nim cicho, ale to nie znaczy, że nic nie robił. Dużo koncertował po świecie, nagrywał nowe piosenki, a rok temu zainteresowała się nim wytwórnia płytowa Universal w Niemczech, która zaproponowała mu nagranie najwiekszego przeboju “Czarne oczy” po niemiecku. Tytuł utworu w języku niemieckim brzmi: "Nur ihre schwarzen Augen", której oficjalna premiera u naszych zachodnich sąsiadów odbyła się na jesieni 2015 roku.

Czy Ivan zrobi karierę w Niemczech, nie wiadomo, ale już w tej chwili piosenkarz przygotowuje się do bardzo ważnego występu przed papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, gdzie wystąpi z dziećmi z RPA.

Angielskojęzyczną wersję utworu “Tak mówił papież”, który zaprezentuje podczas ŚDM inspirowana jest nauką Karola Wojtyły. Razem z Ivanem będą śpiewać afrykańscy uczniowie ze szkoły w Bonnievale, którzy wzięli udział w realizacji teledysku do piosenki.

Utwór jest podziękowaniem dla Jana Pawła II, którego Komarenko poznał podczas Światowych Dni Młodzieży w Częstochowie w 1991 roku.

Pierwszą wersję piosenki muzyk nagrał z podopiecznymi domu dziecka w Polsce. A pomysł nagrania jej w wersji angielskiej, z udziałem dzieci z RPA zrodził się spontanicznie i, jak podkreśla w rozmowie dla RDN.pl po ogłoszeniu decyzji o organizacji ŚDM w Krakowie.

Ivan Komarenko o tym, że zaśpiewa przed papieżem poinformował na swoim koncie w serwisie Facebook: - Kochani! Wreszcie nadszedł moment, kiedy mogę ogłosić oficjalnie nasz występ dla Papieża podczas Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Chciałem bardzo podziękować ks. kard. Stanisławowi Dziwiszowi za udzielenie nam audiencji w lutym b.r., która zapoczątkowała nasze starania o występ na Krakowskich Błoniach. Dziękuję również wszystkim osobom, które nas wspierały w tak długim oczekiwaniu na oficjalną decyzję Watykanu :-).